Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen önvédelmi spray van...

Milyen önvédelmi spray van erre a célra ami legális?

Figyelt kérdés

Gyakran szoktam, erdőben futni, errefelé az a legalkalmasabb futásra. De félek a vadállatoktól. Nincs bajom az állatokkal, szeretem őket, de sosem lehet tudni, mikor támadnak meg. Jobb az óvatosság, de nem szeretném őket bántani, ezért is valami kábító sprayben gondolkozom. De hol lehet olyat venni ami kiüt egy szarvast mondjuk, vagy egy disznót, és legális.


Esetleg más javaslat.


2018. márc. 15. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Paprikaspray , minden ellen jó , 40-50 ml . Az hogy mi törvényes lényegtelen , olvasd el az összes előírást képtelenség betartani .
2018. márc. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Évek óta futok erdőben, lakom erdő közelében. Nappal általában elbújnak, inkább sötétedés után jönnek elő. Nappal néha felénk tévedt néhány őz, vaddisznó család, de már távolabbról jövő neszre (pl közeledő autó) elrohantak. Egyszer találkoztam közvetlenül egy vaddisznó családdal (kicsik is voltak), amikor sötétben sétáltam, de amikor észre vettek elfutottak. Ne félj tőlük, jobban félnek az embertől. De ha te biztonságosabbnak érzed, akkor beszerezhetsz valamit, de én nem "ütném ki "őket.
2018. márc. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és nem tudom, melyik erdőben futsz, én a Budai-hegyekben, ahol egy időben nagyon elszaporodtak a vaddisznók, és a Pilisi parkerdő zrt. erdészei raktak ki nekik csapdákat (2éve kb), és sokat befogtak, elszállították őket, azóta nincs sok, úgyhogy még kisebb az esélye, hogy találkoznál velük.
2018. márc. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én sem akarom kiütni, csak ha nagyon muszáj. Általában este és hajnalban futok, mármár sötètben.
2018. márc. 15. 14:35
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Túlzottan pozitív kommentelők , azzal tisztában vagytok hogy bőgéskor és vonuláskor a támadás garantált ? Veszett róka kóbor kutya falka bármikor letámad bárkit , arról is írjunk hogy a csövik fosztogatók részeg trógerek sem kérdezik meg hogy nyugodtan kirabolhatlak stb vagy felkészülten védekezel ?
2018. márc. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5: nem tudom, hogy a kérdező hol, melyik területen fut, de én a saját tapasztalatomat írtam le, amit több éves erdőben futás alatt a Budai-hegyek erdőiben szereztem. Folyamatosan futok, nem csak időszakosan - tehát bőgési időszakban is, és szemtől szembe egyszer volt csak szerencsém egy vaddisznó csordához, de azt az előző kommentben leírtam.

Én nem aggódnék, de ha a kedves kérdező biztonságosabbnak érzi, akkor beszerezhet valamit. Akár a helyi erdészetet is felhívhatnád, és tanácsot kérhetnél az ehhez értő szakemberektől. Ők ismerik a helyi vadállományt, stb.

2018. márc. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hajléktalanokkal meg pláne nem találkoztam, de ez mind terület függő is.
2018. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sopron környèke. De ezzel szerintem senki nem lett okosabb.
2018. márc. 16. 08:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Legyetek eszeteknél , a soroksári futónő esete sem rémiszt el senkit ? Népligetben ,Csepelen is történt gyilkosság .
2018. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem vadállatoktól kell az erdőben tartani, hanem vademberektől .Ellenük meg jó a paprikaspray kis helyen elfér nem akadályoz.

Sokat járok erdőbe szinte minden alkalommal találkozok vaddisznóval ,őzzel, szarvassal mind menekülőre fogja ha meglát. De ember már kötött belém erdőben és külterületi szántón is.

2018. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!