Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Gyakran látni (főleg külföldön...

Gyakran látni (főleg külföldön), hogy befogadnak az emberek tigris, oroszlán, jaguár kölyköket, és felnevelik őket. Ehhez nem kell valamilyen engedély? Magyarországon is bárki örökbefogadhat egy vadállatot? Vagy hogy megy ez?

Figyelt kérdés
2010. jún. 14. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De ezekhez engedély kell. Szerintem a tartásukhoz vizsga is. Mert nem csak bánni kell velük tudni, megfelelö helyen kell nekik. Olyan ami bitonsßagosan elkarített stb...
2010. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel veszélyes vadállatokról van szó, előirják, milyen körülményeket kell biztositani biztonságos tartásukhoz, pl.minden oldalán/ felül is !/ zárt ketrec stb. Ezt mindenképpen be kell tartni, mert ha kiszabadul és valakit megtámad, azért te vagy a felelős, jogilag és erkölcsileg is.Ezek az állatok nálunk nem honosak, emiatt sem a klima, sem egyéb körülmény nem természetes nekik.Képzeld el, hogy téged is bezárnak egy, a mozgásigényedhez képest nagyon kicsi ketrecbe, mert ez valakinek igy tetszik. Biztos tiltakoznál és menekülni szeretnél. Ezzel ők is igy vannak, emiatt nem szabadna ilyen állatokat tartani, kivéve a bemutatásukra való állatkerteket, bár én oda sem megyek, mióta láttam, hogy a fekete párducot egy szó szerint kb 3 x 2 m széles ketrecben tartottak, ahol szegény megfordulni is alig birt. Lefeküdt, majd felkelt és idegesen járkált oda-vissza,miközben a gyerekek kiabáltak neki, integettek, a ketrec oldalát ütögették stb.Nézni is rossz volt a szenvedését, nemhogy átélni minden nap.Remélem, azóta már jobb körülmények között él szegény. Szerencsére már az állatkertekben is az a trend, hogy szabadabban, nagyobb területen lakhassanak, ahol mozogni is tudnak.A tartásuk nagyon drága és veszélyes, szerintem ne akarj ilyet !
2010. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok vadállatot tartani, azt hiszem nem férne el a hátsó kertünkben egy tigris :)

Csak kíváncsi voltam, hogy itthon mi a helyzet, bárkinek lehet saját vadállata. Amerikában Mike Tysonnak van saját tigrise, állatkerti gondozók hazavisznek és felnevelnek egy nagymacskát meg ilyenek...

2010. jún. 14. 14:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az állatkerti gondozók szükségből viszik haza,mert az anyjuk nem tudja vagy nem akarja nevelni őket, igy valakinek fel kell ezt vállalnia.Amint felnőnek visszakerülnek valamelyik állatkertbe. Egyébként nemcsak móka és kacagás ezek nevelése, mivel alapból nem szocializált állatok, ahogy a nevük is mutatja: vadak.Nehezen fogadnak szót, nem fogadják el az embert irányitónak vagy csak kis korukban, kicsit szétszedik a lakást, nem szobatiszták, mint a macskák stb.Nem irigylem azt, aki hazavisz egy ilyet, mert büdösek is, lakásba pláne.Voltál már oroszlánketrec környékén?
2010. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Használjuk a keresőt kérdés előtt! Már volt ilyen kérdés, idelinkelem az akkori válaszomat (a második válaszoló voltam ennél a kérdésnél):

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__vadallatok__876087-mi..

2010. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hollywoodi sztárok nem azért tartanak ilyen állatokat, mert annyira szeretik őket. Mert divat! És a hatalmas luxus villák még hatalmasabb parkjaiban bőven van hely, gondozó személyzet, enni és innivaló, amit akarsz. A tartásuk és gondozásuk jó drága (dollárban, nem forintban). A középkorban oroszlánokat tartottak a királyok, Mátyás királynak is volt). Neked minek?
2010. jún. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj el valamelyik állatkertbe és fogad örökbe egyet. Haza nem viheted, de kapsz oklevelet, hogy a tied.
2010. jún. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem lehet.. vagyis lehet de magyarországon nemhiszem csak a kölyköket ha az anyjuk bántja vagy ilyesmi de azokat is csak a gondozók vihetik haza
2010. aug. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!