Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen állatnak van ilyen hangja?

Milyen állatnak van ilyen hangja?

Figyelt kérdés
1 hete költöztünk be (csak ideiglenesen) egy Bakonyban található faházba. A legközelebbi falu kb. 4 kilométerre van. Tegnap is, meg asszem Csütörtökön is arra ébredtem fel, hogy valamilyen állat "sikító" hangokat ad. Legelőször megijedtem, hogy a barátnőm az (nem röhögni!), annyira emberinek tűnt. De aztán kimentünk és egyértelműen valahonnan az erdőből jött. Minek van ilyesmi hangja? Madarak éjjel tudtommal nem aktívak, farkasnak (már ha van, de úgy tudom hogy nem élnek errefelé) meg jellegzetes hangja van, így biztosan nem az volt. Ami biztos, hogy nagy hangereje volt, messzinek tűnt a hang forrása. Bár mondjuk ez lehet hogy a viszonylag csöndes erdőnek köszönhetően tűnt így.

2018. máj. 22. 22:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2018. máj. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Valami hasonló, de egyik sem olyan. 1:34-tól hallható hang hasonlított rá legjobban, csak még ennél is magasabb és kevésbé "karcos" volt a hang, meg hosszabb is, valamint nem volt egyszer sem az elején az a vu-vu-vu-s rész. Volt hogy 3-4 másodpercen keresztül is lehetett hallani. Ettől még lehetett ez is róka?

Meg amit lehagytam az előbb, hogy tegnap a hang után valami kettő mély dörrenést lehetett hallani és azzal maradt fejeződött be a ricsaj (nem tudom hogy volt-e valami köze hozzá).

2018. máj. 22. 23:09
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha az 1:34nél lévő hang hasonlított rá akkor lehetett aranysakál is.

[link]

2018. máj. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Hím macskabagoly: [link]

Erdei fülesbagoly fióka: [link]

Gyöngybagoly: [link]


Másra nem igazán tudok gondolni.

2018. máj. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#2: Ennek elég vonyítós hangja van, biztosan nem ilyen volt.

#3: A macskabagoly hangja túl mély, az erdei fülesbagoly meg túl magas. Bár ha ezek ketten duettet adnának elő, lehet hogy hasonló hangot tudnának produkálni mint amit hallottunk :)

A gyöngybagolynak már kimondottan hasonló a hangja, csak van benne egy ilyen "remegő" érdes hang (főleg az elején lehet hallani) ami miatt biztosan nem ez. Ha csak a hang legvégét nézném, akkor az már elég közel áll ahhoz amit hallottunk. Meg nem is elég hosszúak a hangok, mindegyik hang amit hallottunk 2 másodpercnél hosszabb volt.


Akkor eddig a róka a befutó, azt tűnik hozzá a legközelibbnek.


Még várom a válaszokat, hátha lesz olyan aminek pont olyan a hangja.

2018. máj. 23. 00:04
 6/16 A kérdező kommentje:

Na hát közben próbáltam neten is megkeresni hogy mi lehetett, de ugyanolyan hangot adó állatot nem találtam.

Amik kicsit hasonlítanak rá:


Hegyi oroszlán: https://www.youtube.com/watch?v=pxo8X5uIWRE De ez kizárnám, itt a Bakonyban ilyen biztos nincs. Meg ez sem pont olyan volt.


Valami, 0:17-nél: https://www.youtube.com/watch?v=PCkMXJBoRRk Erre csak tippelgetések vannak, hogy mi lehetett. Ez hasonlított a legjobban, de ez se pont olyan. Kicsit magasabb volt ennél a hangja, de a hanglejtése vagy minek mondják az pont ilyen volt. Lassan indult a hang és viszonylag hirtelen lett vége (de nem úgy mintha elvágták volna, hanem mint itt a felvételen).



Megpróbálom felvenni majd ha megint megszólal. Holnap szerzek valami hangrögzítő eszközt. Éjszaka meg kirakom, még úgy is itt vagyunk 4-5 napot.

2018. máj. 23. 00:30
 7/16 anonim ***** válasza:
Esetleg párzó házimacskák? [link]
2018. máj. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem igazán.


Ma éjjel is hallotta barátnőm a hangot, fel is ébredt rá.

Kölcsönkértem egy ilyen diktafon szerű eszközt, külső mikrofonnal. Megpróbálom felvenni majd éjjel, úgy hátha könnyebb lesz beazonosítani.

2018. máj. 23. 10:43
 9/16 anonim ***** válasza:
Menyét/görény/hermelin/nyuszt/nyest is lehetett mostanság van a párzási időszakuk.
2018. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Sikerült éjjel rögzíteni a hangot. Kétszer is hallható volt (kb. 1 órás eltéréssel), csak az egyik nagyon halk volt. Szerencsére a másik jól hallható. Elvileg itt meg lehet hallgatni, ha nem rontottam el semmit: [link]

Amúgy élőben nem tűnt ilyen hangosnak, csak a mikrofon volt szerintem elég érzékeny.

2018. máj. 24. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!