Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Tudtok legalább minden földrés...

Tudtok legalább minden földrészről (legyen akár Afrika, Európa, Ázsia, Ausztrália, Észak-Amerika, Dél-Amerika) legalább 10 jellemző állatot mondani?

Figyelt kérdés
Az állatoknál mindegynek tartom, hogy emlős, hüllő vagy madár.

2018. aug. 24. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Tudod, google a barátod, ha nem megy. De sztem a nagyja fejből is megy:

Afrika:oroszlán, strucc, zebra, afrikai elefánt, csimpánz, keleti/nyugati gorilla, zsiráf, nílusi krokodil, gepárd, gnú

Ázsia : itt van a panda maci, meg a Szibériai tigris, meg a jávai tigris, vörös macskamedve, a borneói orángután, királykobra, a gaviál, lamantin, indiai elefánt, ködfoltos párduc

Észak - Amerika: puma, amerikai bölény, mosómaci, préri farkas, préri kutya, meg a pézsmapocok vagy a kanadai farkas, meg a karibu meg a hiúz, rétisas, keselyű

Dél - Amerika: piránja, meg a nyílméregbéka, lajhár, tatu, hárpia, sörényes farkas, láma, alpaka, tapír, vízidisznó

Ausztrália: kenguru, koala, emu, dingó, vombat, kivi, kacsacsőrű emlős, tasmán ördög, hangyászsün


Európa: barnamedve, dámszarvas, hód, folyami vidra, vörös róka, fehér gólya, vaddisznó, uhu, foltos szalamandra, európai bölény

2018. aug. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Afrika: oroszlán, elefánt, zebra, zsiráf, orrszarvú, viziló, gazella, gepárd, hiéna,

Európa:vaddisznó, európai barnamedve, vörösróka, rénszarvas, muflon, közönséges borz, gímszarvas, havasi mormota, üregi nyúl,

Ázsia:jak, kétpupú teve, rozsomák, szibérai tigris, hermelin, oroszlánmakákó, indiai elefánt, közönséges farkas, kis cibetmacska, ázsiai viziagáma

Ausztrália:kenguru, dingó,erszényes ördög,koala,vombat,kacsacsőrű emlős, erszényeshangyász, bordás krokodil, ausztráliai delfin, fekete repülőkutya,

Észak-Amerika:puma,grizzly medve,kanadai hiúz, kilencöves tatu, ocelot, ezüstróka, kanadai hód, rozmár, alaszkai fehér farkas, erdei karibu,

Dél-Amerika: nandu, tukán, lajhár, jaguár, bőgőmajom, vizidisznó, láma, fekete kajmán,anakonda, leguán,

2018. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%
Igen, tudok.
2018. aug. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3-as!


Melyeket?

2018. aug. 26. 13:41
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Igen, tudok. Én még akkor jártam iskolába, amikor tanultunk, meg figyeltünk, és nem az okostelefont nyomkodtuk. Ja és volt /van otthon rengeteg könyvem, amit sűrűn olvastam.
2018. szept. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!