Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Nem találom a teknőseim a...

Nem találom a teknőseim a kerti tóban, élnek még?

Figyelt kérdés
Kaptam két pézsmateknőst, hazahoztam barátomékhoz, majd beleengedtük őket a kerti tóba. Kicsit aggódunk, mert azóta sem láttuk őket. Ennek már két hete. Csíp az egyik nagyon, mar, és karmol. Nyújtogatja a nyakát, sziszeg, így, gondolom érthető, hogy nem merünk nyúlkálni a tóba, ami hónaljig ér. Ám a kis szárított halak eleinte eltüntek, de már kb egy hete azok sem. Bár azokat lehet Gyula ette meg (a macska) mert ő imádja.Kérdésem az lenne, hogy ha esetleg meghalnak, feljönnek e a víz felszínére, vagy lehet, hogy ott fekszenek holtan? Remélem nem. Kijönni egyébként nem tudnak, tehét biztos nem szöktek meg, azért figyelünk. Lenne még egy kérdésem. Ha mégis élnek, hogy szedjük ki őket a tóból, a tavirózsák sérülése nélkül, mert Zsuzsa néni kitépi a haját. Viszont jön a hideg tél, és átraknánk őket a fűtött medencébe, a bentibe. Kérlek, siessetek a tanácsokkal, nem akarjuk, hogy bajuk essen. Szeretem őket, De sajnos az interneten nem sokat információt találtam a tartásukról, és a kisállatkereskedéses eladó sem tudott érdemben segíteni.

2018. szept. 27. 09:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem elvermeltek.
2018. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp ki kellene szedni őket valahogy a tóból, mert nem fogják kibírni a hideget. Egy 25 centis nagy vörösfülű ékszerteknős talán áttelel itthon, de a pézsmatekik nem hiszem.
2018. szept. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A Gyula nem bántotta őket esetleg?
2018. szept. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Gyula semmiképp, mert fél tőlük. Hogy szedjük ki Őket, ha sziszegnek és harapnak, és csikarnak is, sötét a tó, és nem látjuk Őket. Kérlek, adjatok tanácsot! Zsuzsa néni az egészről nem tud semmit. (tehát a búvárszivattyú nem játszik.)
2018. szept. 27. 14:03
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Esetleg próbáljátok meg "kipecázni" - kössetek valami finomságot egy zsinórra, és lógassátok be.

(ha félénkek, akkor kössétek ki, és menjetek távolabb)


Ha "kapás" van, akkor benn van legalább egy teki, és ki is tudjátok csalogatni.

2018. szept. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Márpedig nincs más választás mint kézzel végigtapogatni a tavat. Nem fognak megharapni, mert ha eddig fel sem jöttek ebbe a hideg időben akkor biztos elvermelték magukat valahol. Alvás közben meg nem harap.
2018. szept. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kézzel. Valószínűleg már teljesen ledermedtek a hideg miatt, biztosan nem fognak harapni! Úgyhogy kézzel át kell tapogatni az aljztatot! Mondjuk nem értem miért húztátok idáig, a hétvégén ki kellett volna őket szedni! A telet biztosan nem bírják ki!
2018. szept. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tegyük tisztába a dolgokat. (azóta már tésztaszűrővel is próbálkoztunk, kimeregetni őköt, sikertelenül, óvakodtam a tavirózsákot nem megsérteni, ellenben látszik rajtuk a próbálkozás, kicsit ziláltak., jó néhány követ kicserpáltam, mindig izgatott voltam, ám csalódás lett a vége, tanácstalan vagyok, és ezen ti sem tudtatok segíteni, mert ezek az ötletek nem voltak jók. ennél még a kriszta ötlete is jobb volt, a tésztaszűrővel.)

Szóval, kedves 6-os, 7-es válaszoló!

Hétvégén azért nem vettük a fáradtságot, mert a Tücsökbe dolgozni kell. Illetve Zsuzsa néniék otthon tartózkodtak, nem nagyon tudták volna mire vélni, hogy kapálódzunk a tóba, ámbár tudják, hogy szedünk tudatmódosító szereket, de ezt még akkor se tudták volna mire vélni, mert ilyenre még nem volt példa, (például zsuzsa nénit majdnem fejen rúgta a barátom egy mécsestartóval az erkélyről.)

Aki kézzel benyúlna a vadak közé, -miközben Gyula ugrál a hátatokon- azt meg várjuk szeretettel, a bátor jelentkezőknek privátba küldöm a címet! nagy segítség lenne.

2018. okt. 2. 14:11
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Te beteg vagy, kérdező?
2018. okt. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán lenyúlok a 30 centis ékszertekimért a tó aljára, pedig ő is elég agresszív. Kiemeled a vízből már sziszeg és kapna a kezed felé, de amíg a vízben van nem bánt.
2018. okt. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!