Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mely (az alább felsorolt)...

Mely (az alább felsorolt) állatok támadását élné túl nagyobb eséllyel egy átlagos fizikumú ember?

Figyelt kérdés

Amit hozzátennék: az állat nem lesből támad, hanem az ember idejében észreveszi. Az embernek nincs semmilyen mesterséges fegyvere (machete, AK-47, shotgun, stb.), egyéb extra képessége, csupán egy átlagos fizikumú férfiról van szó, aki ijedtében felvesz egy kb. 50 cm-s (hegyes végű) botot és néhány nagyobb kavicsot és azzal próbál védekezni.


A támadó állatok itt vannak felsorolva. Ezek közül mely állat támadása esetén van a legnagyobb esély arra, hogy az illető túléli a támadást?:

- 250 kilós grizzly medve

vagy

- 350 kilós jegesmedve

vagy

- 70 kilós jaguár

vagy

- 70 kilós puma

vagy

- 120 kilós tigris



2018. okt. 20. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem.
2018. okt. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
egyiket sem élné túl. Az ember nem erős, hanem okos.
2018. okt. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha idejében észrevenné őket, akkor felmászhatna egy fára. Az ötven centis hegyes bot, meg a kövek nem ilyeszetnék meg egyik támadó állatot sem. Esélye sem lenne az embernek egyikkel szemben sem.
2018. okt. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

hát... reálisan nézve, a medvéket biztos nem élné túl, a tigrist sem.

Marad a jagu, meg a puma.

A jaguárok, mint a leopárdok, úgy emlékszek, hajlamosak bevadulni úgy, hogy a saját épségükkel nem sokat törődnek, tehát úgy az is szétkapja az embert.

Talán a puma az, amelyik figyelembe veszi, ha komolyabban megüti, szúrja, de az sem biztos. Tehát talán a puma ellen van esély. A többi kizárt.

2018. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

350 kilós jegesmedve még elég fiatal , tapasztalatlan, számolj inkább 700-750 kilóval. :)

Egyik ellen sem lenne semmi esély a túlélésre. Az embernek mindene gyenge az agyán kívül, még a világ legerősebb férfijának sem adnék 2-3 percnél többet egy csúcsragadozóval szemben. A felsorolt állatok bőre, szőre vastag (nem véletlenül), az ember egy kihegyezett fogpiszkálóval semmire sem menne. Kővel pláne.

Két nagytestű kutya is képes végezni egy emberrel, nemhogy egy nagymacska vagy egy medve.

2018. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 nem tudom mi a baj a 350 kilóval, amikor tudtommal egy nősténynek az már sok lenne. De vannak valóban 700 kilós medvék is, de nem hiszem, hogy átlag alatti lenne a 350kg
2018. okt. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi probléma a 350 kilóval, csak egy, a nősténynél jóval agresszívabb hím jegesmacinak kevés. :) Emiatt írtam, hogy ez egy fiatal medve súlya.
2018. okt. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan ezek az állatok ok nélkül nem támadnak. Ha hergeled, akkor akármelyik szét kap pillanatok alatt. Én mindig vadállatokkal dolgoztam, állatkertben, vadonban. Soha nem támadott meg egyik âllat sem. Román vagyok, a hegyekben nőttem fel, a medvékkel, farkasokkal gyerekkorom óta kapcsolatban voltam. Soha nem bántottak, pedig egy idő után elég közel merészkedtem hozzájuk. Aztán dolgoztam oroszlánokkal, tigrissekkel, pumával, orszarvúval, vizilovakkal stb. Az egyetlen voltam aki soha nem érzett félelmet az állatokkal szemben, soha nem félelemmel mentem közéjük, és lehet hogy emiatt, de elfogadtak az állatok, és nem bántottak, nem támadtak meg. Emlékszem anno az igazgatóba meghült a vér, amikor a kifejlett hím oroszlànt kézből etettem a hússal.
2018. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!