Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi lehet megoldás erre a sok...

Mi lehet megoldás erre a sok vadbalesetre?

Figyelt kérdés
Rengetek ilyen hírt látok mostanság. Más országokban is ennyi van, vagy csak itt? Milyen megoldás leheséges? Több autópályáknál is alkalmazott vadátjárót kéne építeni? Vagy?
2018. okt. 24. 00:52
 1/2 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem nincs a gyakorlatban is megvalósítható megoldás.

Az ilyen balesetek legnagyobb része körültekintő vezetés mellett sem elkerülhető. Ha éjszaka az út melletti susnyásból kiugrik a vad, azzal nem lehet mit kezdeni, akár elütöd akár elrántod a kormányt mindenképp baleset a vége. A vadveszély miatt 20 km/h-val közlekedni nyilván nem opció.

Az országutak teljes fizikai lehatárolása, körbekerítése az autópályákhoz hasonlóan elvileg megoldás lehetne, de ez anyagi okokból nem megvalósíható. Ráadásul gondolom a környezetvédők is jajveszékelnének.

Így szerintem az egyetlen reménysugár a gépjárműtechnika fejlődése, a modern LED-es fényszórókkal a jelenlegi szinte nulla értékről pár százalékra fel lehet tornázni annak az esélyét hogy időben észrevedd az út szélén csövező őzet. Illetve a legmodernebb autókban már láttam olyan éjjellátó berendezéseket ami hőkamera elven működik, azaz előre tudja jelezni az út mentén lapuló meleg(vérű) állatokat. Ugyanez a technika egyébként kivilágítatlan részeg biciklisre is jó. De ezek milliós extrák, eleve 30 milliós autókhoz.

Szóval nekünk egyenlőre marad a vakszerencse...

2018. okt. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%
Talán ha lenne 10-15 méter üres terület az utak mentén - mindkét oldalról -, több idő lenne elkerülni a balesetet.
2018. okt. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!