Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan tudhatnék meg minél...

Hogyan tudhatnék meg minél többet a jávorszarvasok tartásáról?

Figyelt kérdés
Már megnéztem vikipédián, különböző természettel foglalkozó könyvekben, olvastam róla cikket stb. Azt tudom, hogy nem fenyegetett de gondolom azért nem foghatok csak úgy egyet, plusz Magyarországon nem is nagyon találnék... Az oroszoknál van egy tenyészet, ahol kB úgy próbálják háziasítani őket, mint egy tehenet. -Szerintetek onnan lehet venni? +Esetleg ismerték valami konkrét jávorszarvasokkal foglalkozó könyvet?

2018. nov. 20. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Svédország vagy Finnország a helyes megfejtés. EU tagállam mind a kettő, tehát könnyen tudsz behozni onnan haszonállatot. Csak vigyázz, nehogy őfőméltósága Semjén Zsolt lelője a kertedben.


Magyarul szerintem nem fogsz találni rénszarvas-tenyésztéssel foglalkozó könyvet, azon egyszerű okból, hogy itt senki nem tart rénszarvast. Az Országos Széchényi Könyvtárban megnézheted, online is elérhető a katalógusuk, de nem hiszem, hogy sok sikerrel járhatsz. Inkább a svéd vagy finn tenyésztőkkel beszélj, azoknak biztos van annyi szakirodalmuk, hogy neked is adnak, aztán csak le kell fordíttatni. De nem lepődnék meg, ha lenne angolul is ilyesmi, elvégre Kanadában is tartanak rénszarvasokat.

2018. nov. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
#1 a kérdésben nem rénszar., hanem jávorszarvas van...
2018. nov. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sokat segítettél, és a lelkibékém is kezd helyreállni... ! ^-^
2018. nov. 22. 00:52
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Ez függ a variánstól, hogy európai vagy észak-amerikai mert van köztük jelentős különbség.

Olvass utána a hazai gímtartásnak az hasonló.

2018. nov. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a hazai gímtartásnak már utánanēztem, és csak később vettem számításba a jávorokat.
2018. nov. 29. 16:09
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Ha utána néztél akkor itt a jó tanács:

Európai jávornál 1,3-1,5-ször többet számolj

Észak amerikainál 1,7-2,1 szerest

2018. nov. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azzal tisztában vagy, hogy mekkora terület kell egy jávorszarvasnak? Szerintem mondj le róla vagy fogadj örökbe egyet valamelyik állatkertben, az a legolcsóbb megoldás.
2018. dec. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Először tudj meg mindent a szarvasmarha tartásról. Mennyi hely kell neki, mennyit eszik, piszkít, mennyi törődést igényel stb, mennyibe kerül az ellátása. Mert akkor kb. rájössz,hogy akkora helyet,területet ahol megtalálja nélkülözés nélkül a napi kajáját mennyiségben és minőségben nem tudsz neki biztosítani. Még nyári időszakban sem, így rá kell etetni még ha kifutóban is lenne, télen meg pláne. Mivel társas lény gondolom nem egyet akarnál. Tudod mennyi a napi fogyasztásuk? Több darabnak? Plusz a kiegészítők, vitaminok, ásványi anyagok bebiztosítása. Ilyen nagy állatoknak mint ló, tehén, szarvas nagyon sok parazita betegsége van/lehet. Nézz utána a teheneknél. Csak azok hasznot hoznak így megéri beléjük invesztálni. De a szarvasba csak tömnéd a pénzt (nem keveset) mindig újra, meg újra. Persze lehet őket úgy is tartani, hogy nem kapnak semmi extrát, aztán vagy kibírják vagy nem. De gondolom nem erről van szó.

Hidd el ha csak nincs qrva sok pénzed amivel nem tudsz mit csinálni akkor ne fogj bele.

2019. jún. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az alap dolgokat, hogy pl mekkora hely kell nekik, meghogy drágák, azt tudtam, a speciális, kizárólag jávorszarvas praktikák érdekelnének :)

De egyébként nagyon úgy néz ki, hogy egyenlőre gímszarvas lesz belőle, és csak később szerzünk jávorszarvast~

2019. aug. 16. 22:43
 10/10 A kérdező kommentje:
Mr.Doki1, a jávorszarvasok javarészt egyedül, vagy 3-4 fős csapatokban élnek, lehet őket egyedül is tartani. Az etetésükről pedig annyit, hogy mqgyarországon azért pusztul el az összes, mert ahol ők élnek, ott kb 1 hétre egy marék zuzmó jut, és itthon túleszik magukat...
2019. aug. 16. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!