Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen képzést kell elvégeznem...

Milyen képzést kell elvégeznem ahoz, hogy állatkerti állatgondozó legyek?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen láttam OKJ-s képzést, azonban azok mind "alapfokú iskolai végzettséget" ad, és olvastam olyat, hogy állatok gondozásáért felelős személy csak is felsőfokú iskolai végzettséggel lehet valaki. Tehát akkor az lenne a kérdésem, hogy milyen iskolába kell járni ahhoz, hogy mondjuk pingvineket gondozhassak. Előre is köszönöm a válaszokat.

2018. nov. 28. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Inkább körbekérdeznék egy állatkertben a helyedben, lehet hogy önkénteskedni is lehet valamit, segíteni. Ha szerencséd van akkor lesz itt olyan aki állatkertben dolgozik. A kérdéseket olvasva állatok biztosan írnak ide.
2018. nov. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%

OKJ-s állatgondozó.


Felsőfokú? Jól néznénk ki, ha már a teveszar lapátoláshoz is fősuli kéne.

2018. nov. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Számomra is érdekes volt, hogy ha csak diplomával lehetne ilyet dolgozni, ráadásul nem sok pénzért, akkor minek lenne OKJ-s képzés. De most találtam egy állás hirdetést(állatkerti gondozó), aminél követelmény a diploma. Mindenesetre ha legközelebb megyek állatkertbe rákérdezek.

Az önkéntes munkát is szívesen kipróbálnám, csak ezzel az a baj,hogy a legközelebbi állatkert 60km-re van és busszal is 2000ft lenne számomra egy alkalom, nem is beszélve arról, hogy oda vissza 2 óra az út. Lehet,hogy van valamilyen utaztatási támogatás vagy valami, na ennek is utána kell kérdeznem.

Köszönöm a válaszokat.

2018. nov. 28. 14:33
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Szakirányú végzettség kell, ami nem feltétlen diploma. Viszont a diplomásnak magasabb az alapbére.

Egy családtagom gondozó, ő állattenyésztői technikumot végzett. De van diplomás etológus, tengerbiológus kolléga is.

2018. nov. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én hallottam olyanról is, hogy betanítanak... A legbiztosabb az, ha írsz az állatkerteknek és megkérdezed, hogy milyen végzettséget kérnek.
2018. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Állatkertben NINCS betanított munkás!!

Vagyis de...a takarító, esetleg a konyhás. De állat közelébe végzettség nélkül nem mehet senki.

2018. nov. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Jó és akkor hogyan kerülnek be fiatalok állatkerti munkásnak, amikor még ki sem járták az egyetemet? Nyaranta hallani, hogy sokan szoktak menni állatkertbe is dolgozni. Valahogy csak felveszik őket dolgozni végzettség nélkül is?
2018. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak diplomával dolgozhatsz állatkertben. A diákok pedig önkéntesek, vagy a kötelező 50 órát töltő középiskolások. Fizetést egyik sem kap.
2018. dec. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

NA, jól lepontoztatok az önkénteskedés javaslatáért. Bocs hogy nem egyből végzettséget küldtem. NA de ez a múlt, ma eleresztettem 1(!!!!!) db keresést a témában gyakorin. Biztos kitartó állatgondozó leszel ha nem találtad meg. A válasz:


"Én érettségi után elvégeztem egy két éves OKJ-t, aminek a hivatalos megnevezése állattenyésztő és állategészségügyi technikus. A két év alatt rengetegszer voltunk gyakorlaton az állatkertben ... Mindenfélét csináltunk, mi készítettük elő a kajákat, vágtuk fel a gyümölcsöket/zöldségeket, etetés után elmostuk az edényeket, a tigrisek helyén összeszedtük a leveleket, ürüléket, majomketreceket takarítottunk, felmosás, pókhálózás, a látogatói terek rendben tartása, szóval tényleg minden volt. Ez egy kisebb állatkert, mégis nagyon sokat kellett gyalogolnunk egy nap ... Szerintem valamilyen szintű monotonitás tűrés kell, mert majdnem minden nap ugyanazt csinálod, viszont ha tényleg nagyon szereted az állatokat, akkor ezzel abszolút nem lesz gond. :) ... Ebbe az állatkertbe például kifejezetten az én végzettségemmel rendelkező gondozókat kerestek még tavaly."


LE is rövidítettem a választ neked, a fizetést is beírták. 120-150 eFt kőkemény magyar valuta. Minden jót a továbbiakban.

2018. dec. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tehát önkéntesként dolgozhat ott bárki, de ha pénzt kérne érte, akkor már rögtön papír kellene az __alkalmasságáról__? Hol van ebben ráció?
2018. dec. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!