Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehet tartani kék rókát?

Lehet tartani kék rókát?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egyet de nem tudom, hogy kell-e hozzá engedély, meg hogy egyeltalán legális-e tartani rókát magyatországon?


Hülye válaszokat nem szeretnék. Köszi;)



2018. dec. 12. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, de hamar elzsibbad a karod, és valószínűleg zokon is veszi, ha emelgeted.


Komoly válasz: Igen, lehet rókát tartani.


[link]

2018. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Igen. Jogilag 1:1 mint a kutya.
2018. dec. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

"A kék róka kék, de nem róka!" /Ónodi Eszter/


Nem tudom amúgy milyen állatra gondolsz, kék róka maximum plüss formában létezik.


Ha a sarki rókára, akkor természetesen nem, nem lehet tartani, valamint Magyarországon nem is él.

Ha ezüstrókára vagy szürke rókára, hát, azok sem élnek itt, és azokat sem lehet tartani.

Úgy egyáltalán semmilyen rókát nem legális tartani, mivel vadállat és nem háziállat. Jogszabályba is ütközik, engedélyt sem lehet ilyesmire kérni. Plusz a róka nem való kertbe meg lakásba.

Vannak speciális esetek, pl. ha egy rókát olyan sérüléssel találnak, hogy már nem engedhetik vissza a természetbe, akkor elhelyezhetik állatkertben, gondozónál, vadgazdánál... de nem egy átlagembernél.

Nem bírnál vele, a róka pedig gyűlölne nálad lenni.


Remélem nem volt hülye a válaszom.

2018. dec. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

...és csak hogy tiszta legyen, miért nem lehet: amiért őzet sem tarthatsz pl. otthon a kecskék-birkák között.


Az erdei állat az erdészet tulajdona, na meg az állam tulajdona, és lopást követ el, aki otthon tartja. Ha jókedvükben vannak, még börtönbüntetést is kiszabhatnak érte, ha valaki ilyesmivel lebukik. De minimum az elkobzás és a súlyos pénzbírság.

2018. dec. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

2. vagyok.


Minek válaszol olyan, aki nem ért a témához?


Igen, lehet. SEMMI engedély nem kell, csak csip és oltási könyv. Ja, és a kékróka idehaza haszonállat, így aki okoskodik itt a vadvédelmi törvényekkel, az maradjon csendben!

2018. dec. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%

"Ja, és a kékróka idehaza haszonállat"

Akkor linkelj már róla nekem egy képet vagy oldalt mert életemben nem hallottam erről, és nem is találok róla nem sok mindent. :D

2018. dec. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
2018. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6 a kék róka valóban haszonállat, a prémjéért tenyésztik, tulajdonképpen a sarki róka tenyésztett változata. [link]
2018. dec. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szóval igazából sarki rókák telepeken tenyésztett változatai akiket megnyúznak a bundájukért. Hááát idehaza nem hiszem hogy nagyon tenyésztenék azért...
2018. dec. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!