Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szibériai tigris vagy afrikai...

Szibériai tigris vagy afrikai oroszlán győzne egy harcban?

Figyelt kérdés
Mindekettő hím a vadonból.
2018. dec. 23. 21:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én a tigrisre szavaznék.
2018. dec. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is a tigris nyerne.Esetleg a berber oroszlán legyőzné de az már kihalt.(sajnos)
2018. dec. 23. 22:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A valóságban ez úgy megy, hogy szimplán elkerülnék egymást, semmiféle érdekük nincs egymással bajlódni. Esetleg egy zsákmányon összeveszhetnek, de ez is annyit tesz, hogy amelyik kevésbé éhes, kitartó, tapasztalt, erős, stb, az egyszerűen úgy dönt az első pofon után (vagy még az előtt) hogy nem éri meg a dolog, és lelép.
2018. dec. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Annak idejém a rómaiak játszották ezt az arénákban. Összeeresztettek egy tigrist meg egy oroszlánt, aztán had szóljon. A feljegyzések szerint általában az oroszlánok győztek. [link]
2018. dec. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rómaiak berber oroszlánokat használtak és bengáli tigriseket.A kérdésben a jelenben is létező legnagyobb tigris és oroszlán fajt említettem.
2018. dec. 23. 23:08
 6/11 anonim válasza:
100%

Én az oroszlánra tenném a voksom. A sörénye védi a legsebezhetőbb pontját, a torkát. Ha megnézed a kutyák között is azok a fajták a legkeményebbek mint pl Kaukázusi.

Meg méretben sincs köztük nagy különbség.

2018. dec. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt vesszük hogy a tigris magányosan vadászik mig az oroszlánok a csapathoz vannak szokva (a hímek meg amúgyis alig vadásznak) a tigrisre szavaznék főleg hogy sokkal mozgékonyabb nagyobb állóképességgel szerintem a tigris győzne de ez sokmindentől függ (életkor, betegség stb)
2018. dec. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Szibériai tigris
2019. jan. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Rengeteget olvastam a témában anno. A tigris.
2019. febr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Objektívan nézve az Oroszlán , mivel egész életében harcol a többi hímmel , sokkal több harcban vesz részt mint egy Tigris aki magányosan él és csak ritkán kerül konfliktusba a többi hímmel Tehát a harc is jobban a vérében van , a vadászat az már más téma jobb vadász a Tigris de ha bunyoznának akkor a Hím oroszlán legyőzné a tigris a harcban való edzettsége meg a rutinja miatt ami logikus ..+ a dús sörény miatt mindig kitud forogni a nyakharapásból.. harapásereje nagyobb a tigrisnek valamivel, de nincs tapasztalata harcban lesből támad nyakra az oroszlán meg szemtől szembe harcol mert kénytelen védeni a falkát sokszor több hímmel verekszik egyszerre.. Tigris jobb vadás kecsesebb hosszabb állat az oroszlán robosztusabb bunyoban az oroszlán megverné a tigrist az esetek nagyobb % ban a harcban való nagyobb tapasztalata miatt.
2021. jan. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!