Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ma este 7 körül, ahogy mentünk...

Ma este 7 körül, ahogy mentünk az erdei úton, oldalra tekintettem,4-5 sárgás szempárt láttunk az erőben, a fák között, minket figyeltek csendben. Milyen állatok lehettek? Kb.60 cm magasan lehettek az igen közelülőnek tűnő sárgás szempárok.

Figyelt kérdés

Rendszeresen járunk párommal az erdőbe túrázni. Ilyenkor télen korán sötétedik, kénytelenek vagyunk fejlámpával közlekedni, de mindig a kijelölt túristautakon járunk. Még visszanéztem rájuk, így is utánunk nézett az egyik.

Párom szerint menyét félék lehettek, felágaskodva. De némán álltak (szerencsére), szerintem nagyobb vadak lehettek, de a szemük igen közel ülőnek tűnt.



2018. dec. 28. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem mindegy, hogy hol voltatok helyileg - más az állatállomány a Vértesben, mint a Bükkben mondjuk. :)
2018. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Drazicc ***** válasza:
69%
Mer? Az egyikben dinoszauruszok élnek, a másikban jegesmedvék? Írj egy olyan emlőst amelyik megtalálható mondjuk a Vértesben, és nem található meg más erdőben, de még közeli rokona sem.
2018. dec. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Hát nekem csak egy olyan állat jut eszembe ami nem menekül el rögtön az ember közeledésétől és még nézegeti is őket, az pedig a róka.

Viszont aranyos, hogy azt gondolod, hogy a túrista útvonalon nem mászkálnak adott esetben rohadt veszélyes állatok, főleg sötétedés után.

2018. dec. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

2, A kérdező nyilván apróvadat látott, de ettől függetlenül: farkasaink pl csak a Bükkben vannak, illetve az északi hegységekbe telente más nagyvadak is áttévednek határon túlról. De ugyanitt úgy tudom, nem nagyon van gímszarvas.

Sajna az erdészeti ismereteim hiányosak, de például rókát emlegetve: az ország más részein más példányszámban élnek akár rókák, akár bármilyen más honos vadjaink. Bár a róka rossz példa, az baromira túl van szaporodva, de talán érted, mire akartam kilyukadni a kérdésemmel. :)

2018. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
:O
2018. dec. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

csapatban él (télen is) - menyétfélék kizárva

feltehezően előre álló szemek

éjszakai életmód


Ha a farkast és a kóborkutyát kizárjuk, akkor marad az aranysakál.

2018. dec. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A róka is kizárható, iyenkor magányosan él.
2018. dec. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
4%
Mennyit ittatok előtte?
2018. dec. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Budán a Hármashatár-hegy repülőtér mellett a hegyoldali túristaúton jártunk, Nekünk is az volt különös, hogy az állatok némán figyeltek, jó pár példány lehetett csapatban.

Kocsi várt a szépvölgyi úti parkolóban, nem ittunk,,,:)

Itt létezik aranysakál?

2018. dec. 29. 10:21
 10/15 anonim ***** válasza:
15%
Rendszeresen járok a reptérre, ott biztos, hogy rókát láttatok. Viszont rengeteg a vaddisznó, akik még napközben is kimennek a házak közé, de éjszaka nagyon aktívak, főleg ahogy jön a hideg és fogy az élelmük. Életveszélyes sötétedés után arra mászkálni, simán neked rontanak, nem egy kutyát téptek már szét. Szerintem inkább hanyagoljátok ezeket a sétákat azon a területen este.
2018. dec. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!