Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan lehet valakiből vadász?

Hogyan lehet valakiből vadász?

Figyelt kérdés
Szeretnék vadász lenni!Már vot alkalmam kipróbálni hogy hogyan és mivel dolgozik egy vadász.Hogyan kezdjek hozzá?Hol lehet beszerezni a fegyvereket?Kellékeket?

2019. febr. 24. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A vadászat egy drága hobbi, nem foglalkozás. Legyen egy jól kereső állásod, és akkor lehet kezdeni a tanfolyamokat.
2019. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De hogyan?Esetleg valami minta kérdéseket lehet találni interneten róla?
2019. febr. 24. 12:53
 3/13 anonim ***** válasza:
Például: [link]
2019. febr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Találtam egy másik oldalt is ahol találtam tételeket(50) es mindegyik tételhez tartoztak kérdések(kb.5) gondolom azokat kérdezik mindig akkor!És honnan szerzik be a felszereléseket?
2019. febr. 24. 13:40
 5/13 anonim válasza:
100%
Van egy vadász haverom. Vadásztanfolyamot kell megcsinálni abból vizsgát tenni. Szóbeli, írásbeli. Fegyvertartáshoz engedélyt kell szerezni. Rendőrség, pszichológiai vizsgálat stb. Ha ez megvan kiváltod a vadászengedélyt megveszed a felszerelést és mehetsz vadászni. Viszont, hs nem keresel több száz ezret felejtős hobby.
2019. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Találtam egy másik oldalt is ahol találtam tételeket(50) es mindegyik tételhez tartoztak kérdések(kb.5) gondolom azokat kérdezik mindig akkor"


Nem biztos, de ha már így állsz hozzá akkor ne legyél vadász. Először tanulj, utána lövöldözz! Pont ez a baj a hobbivadászokkal, hogy csak lőni akarnak, de a miértjét már nem értik mert csak bebiflázzák a vizsgára az anyagot.

2019. febr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És ez neked miért is baj?Ez az élet rendje hogy a "selejt" állatokat kilőjjék.És az állatok egyébként is azért vannak hogy az ember megegye!Nem dísznek!Persze én is sajnálom őked de ez az élet rendje!
2019. febr. 24. 14:04
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem a tanfolyam itt a lényeg jedves kérdező az csak egy szükséges dolig hanem a tapasztalat amihez már súlyos milliók kellenek. Vadász csak gazdag ember lehet senji más.
2019. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 FöldváriAttila ***** válasza:
100%

Kötelezően el kell végezni egy tanfolyamot, levizsgázni, utána kiváltani a vadászjegyet, elmenni a háziorvoshoz és pszichológushoz orvosi alkalmassági igazolásért, mindezután a rendőrségre megigényelni a fegyver megszerzését. Ha megkaptad, akkor vadászhatsz spotvadászként, de az nem munka. Minden részlet a vizsgáról fent van az Országos Magyar Vadászkamara honlapján (gondolom itt találtad a tételsort is): [link]



Aki főállásban foglalkozik a vadgazdálkodással (és annak részeként a vadászattal), az a hivatásos vadász. Ahhoz közép- vagy felsőfokú szakirányú végzettség kell. Ha érdekel, arról is írok.


Felszereléseket, puskát a legegyszerűbb vadászboltokban venni, itt segítségedre lehet a Google.

2019. febr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Érdekelne az is hogy mi az a szakirányú végzettség!
2019. febr. 24. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!