Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hol lehet magyarországon 5...

Hol lehet magyarországon 5 hetesnél fiatalabb kisrókát szerezni?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok a helyi városi szabályokkal, önkormányzatnál is rákérdeztem, hogy mik a szabályok ròkatartással kapcsolatban.

Dúvadnak számít, nem védett állat, lehet otthon tartani mint egy kutyát(abban az értelemben, hogy chippeltetni kell, oltatni, törzskònyveztetni, féreghajtó stb)

Van nálunk egy hatalmas elkerített kert ahova építenék egy kifutót(min. 25nm) alul felül védett, mert rettentő okosak és kimásznak, kiássák magukat. Ezen téren edukálódtam, meg utána néztem sok dolognak kicsi korában, hogy kell vele bánni stb. Nagyon szeretnék egy kis vörös rókát(Ha megfelelő korban van akkor valószínű ivartalanítva lesz, hogy higgadt maradjon párzàsi időszakban is). A róka szaga nem probléma, viszont az fontos, hogy 4-5 hetes legyen maximum mivel az utàn a kor utàn nehezebb dolga van az embernek(simogatás stb akár milyen interakció vele) A lényeg az, hogy felkészültem rá, de sajnos nem tudok helyet ahonnan lehetne szerezni(néztem már állatmenhelyt legtöbb helyen csak kutya macska van) Vagy csak ilyen virtuális örökbefogadás vagy már több éves a róka. Aztàn volt ilyen domesztikált rókàkat tenyésztő szibériai intézet ami meg messze van meg dràga.

Igazából én eddig csak ùgy láttam házirókàt, hogy valaki találja a birtokán, vagy sérülten és hazaviszi. Szóval aki otthon van ebben a témában legyen szíves szentelni a számomra pàr percet. Nagyon szépen köszönöm!


2019. márc. 14. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Vadászokkal kellene beszélni, akik kotorékoznak.
2019. márc. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Igazság szerint, akinek ilyen háziasitott rókaja van, az 90%ban úgy szerzi, hogy vadász haver kilövi anyut, aztán kiássa a kölyköt, és tetszeleg a megmentő szerepében, hogy ő milyen facagyerek.

Szerintem ez ultragáz.


Amúgy ilyenkor tavasszal több állatvédő szervezet foglalkozik kisrókákkal, pl most az Állatmentő Szolgálat is posztolgat egyről, de szerintem ők szabadon engedik majd, ha elèg idős lesz.

Ettől függetlenül, ha gondolod, kérdezz rá, hogy őt örökbe lehet e majd fogadni vagy mi lesz vele. Csak ne lepődj meg az esetleges kioktatáson. :)


Egyébkent kutyát is 8 hetes kor után lehet elválasztani, szerintem a rókának sem tesz jót, ha ennyire fiatalon elszakítják az anyjától. De ez már csak egyéni vélemény.

2019. márc. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

A rókánál is viselkedési zavart okoz ha 8 hetes kora előtt el van választva, szóval arra ne alapozz, hogy minden rendben lesz ha te 5 hetesen nulla rókanevelési tapasztalattal ennek nekivágsz.

Egyébként pedig jobban jársz ha megjárod az orosz utat, mert azok a rókák legalább háziasítva vannak, otthoni tartásra vannak tenyésztve így jobban is bírják az állandó bezártságot.

Ha minden áron ez a vágyad... De véleményem szerint ez állatkínzás.

2019. márc. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
A Beljajev kísérletből lehet rókát venni (nem olcsó)
2019. márc. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4. Kommentelő ha végigolvastad volna amit ìrok látnád, hogy tudok róla. És egyébként jóval ólcsóbb, úgy ha nem amerikába közvetítő cégen keresztül vesszük akik a papirokat is intézik. Usában azért 5-7 ezer dollár. Alapból ez 500 körül van, úgy sem olcsó de annyit simán kifizetnék, kutyák is olyan árban mennek igazából.
2019. márc. 14. 15:00
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
És miért szeretnél rókát?
2019. márc. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Olyan mintha azt kérdeznènk miért szeretnél kutyát vagy hörcsögöt? Mert szeretnék és ez a vágyam már règóta és mivel most van a kölyökróka szezon gondoltam érdeklődöm.
2019. márc. 14. 15:07
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is ez állatkínzás.A vadon élő róka fogságban tartása csak azért, mert te szeretnél egyet,önző és kegyetlen dolog.Mert ő ha tehetné, nem választaná a rabságot.

Ráadásul egyedül tartani, fajtatársaitól elválasztva, szintén szenvedés lenne neki.

4-5 hetes korban elválasztani az anyjától és testvéreitől, újabb kegyetlen dolog.Ráadásul nem tanulja meg a viselkedési szokásokat az anyjától, testvéreitől, így majd ne csodálkozz, ha majd megharap, megkarmol, neked támad ha nagy lesz.A fiatalon elválasztott állatok idegrendszerileg problémásak,agresszívak lehetnek.

Tapasztalatból is mondom, mert nekem van több mentett, pici kortól nevelt cicám, kutyám, akiket újszülöttként, vagy 4-5 hetesen kidobtak.Mindegyik ösztöneiben, viselkedésében problémás lett.Egyik pillanatban jön, bújik hozzá, majd jól megkarmol, vagy nem szereti ha felveszem, megsimogatom.stb.De itt nem volt más választás, fel kellett nevelni, tartani kell.

21 éve nekünk is volt 2 kisrókánk.Idióta ismerősünk kiöntötte őket rókalyukból, hogy hazavigye, mert milyen aranyosak.Mikor észrevettük náluk a 2 picit, már majdnem halálukon voltak, mert nem etette őket rendesen, még szopni kellett volna nekik.

Szerencsére ideadta, hazahoztuk és felneveltük őket, majd mikor nagyok lettek, egy természetvédelmi szakember segítségével szabadon engedtük őket olyan helyen, ahol nincs vadászat, és találnak élelmet, vizet.

Viszont szándékosan nem szelídítgettük őket.Közel jöttek, lehetett símogatni, de vigyáztunk ne kötődjenek hozzánk túlzottan, mert nem vadulnak vissza, vagy odamennek majd emberekhez.

Hidd el, iszonyat érzés volt elengedni őket, mert nagyon megszerettük, és féltettük őket , mi lesz velük.

De szabadnak születtek.Nem lehet hogy fogságban, egyedül éljék le az életüket.Ez nem állatszeretet.

Ha mégse akarsz róla lemondani, kettőt szerezz be legalább.Olyat, ami már eddig is fogságban élt, vagy ott született.Vagy inkább tartsál kutyát.

A 25nm hely amúgy is iszonyat kicsi neki!

Az hogy felkészültél rá, édeskevés.

Ne a magd szórakoztatása legyen az elsődleges,hanem hogy az ő érdekében le is tudj mondani róla.

2019. márc. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
12%

2.


A rókákat irtani kell, mert 3-4-szer annyi van belőlük, mint az optimális.

2019. márc. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!