Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen állatnak van ilyen hangja?

Milyen állatnak van ilyen hangja?

Figyelt kérdés

Volt egy kérdésem ugyanezzel a címmel még tavaly (másik felhasználóval itt az oldalon, így nem tudok ahhoz írni), ami most újra aktuálissá vált. Ez volt az a kérdés: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__vadallatok__9317178-..


A lényeg, hogy többször is hallottunk egy sikító hangot éjjel, amiről nem tudtuk milyen állat adja. Rögzíteni is sikerült a hangot, amit ott meg is osztottam de berakom ide is a linket: [link]

Akkor annyiban maradt a kérdés, hogy róka lehetett. Tavaly ősszel egyszer megmutattam a felvételt az egyik régi osztálytársamnak, aki erdészmérnökként dolgozik és ő is csak azt tudta mondani rá, hogy talán róka.

Most viszont idén is visszajöttük ugyanide a házhoz, csak most pár haverommal túrázni, akik közül az egyikük elég jól ismeri az erdőt. Tegnap délután érkeztünk meg, és még aznap este/éjjel hallottuk is ugyan ezt a hangot. Pontosabban nem ugyanezt, de ehhez nagyon hasonlót, ugyan ilyen hosszúságú volt, csak kicsit magasabb hangon. De a haverom kapásból rávágta, hogy ez biztosan nem róka. Ő annyit mondott, hogy egy olyan madarat ismer aminek ilyesmi hangja van, de az nálunk nem honos, csak jóval melegebb éghajlaton. Így most megint adott a kérdés, hogy mi lehet ez? Van valakinek valami ötlete? Most már fúrja az oldalamat a kíváncsiság.



2019. jún. 9. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy helyszín nem ártana :)
2019. jún. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ha nem Mátra-Bükk-Nógrád megye a helyszín akkor szerintem Aranysakál üvöltése.
2019. jún. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bakony, Borzavártól Északkeletre. Bent az erdő közepén.
2019. jún. 9. 23:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Az aranysakálról megnéztem pár videót, mindegyikben inkább vonyítós hangja volt mint sikítós, ez az egy kivételével: https://www.youtube.com/watch?v=GUHuE01TiFM Itt már tényleg hasonlít rá, viszont ami még eltérés, hogy mi mindig 1 hangot hallottunk és az is csak 1-et sikított mindig. Csak 1-2-szer volt hogy többször is hallottuk éjszaka.
2019. jún. 11. 12:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Másra nem igazán tudok gondolni :)
2019. jún. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 amatorkriptozoologus válasza:

Én lehet kicsit meredekebb ötlettel állok elő, de kriptozoológus vagyok, bocsásd meg.

Ez a hang egyik állatra sem hasonlít, ami Magyarországon él.

Szinte kizártnak tartom hogy ez róka legyen, annak sokkal ércesebb a hangja. Őz is kizárva, mivel az mély ugató hangot ad ki. kóborkutya sem nagyon lehet, mert a kistestű kutyák sem nagyon adnak ki ilyen hangokat, a baglyok már esélyesebbek, de azoknak sokkal rövidebb a vonyító hangjuk.

Esetleg ha nappal nyomokat keresnél akkor többet tudnál. Nem sokkal, de azért pl annyi csak megállapítható hogy madár vagy emlős akár a hang irányából és sacc per kb magasságából.

Ami viszont érdekes, az most következik. Nem udom, mennyire vagy szkeptikus azzal kapcsolatban, hogy Mo-n él-e nagytestű felfedezetlen állat (nemrég fedeztek fel egy új macskát korzikán), gondolom a válasz nem az ország méretéből adódóan, de sokan beszélnek egy fanyűvő nevű dologról. Én sokat kutakodtam utána terepen is, és elég furcsa dolgokat találtam ami ha minden igaz nem lehetne ott a helyszínen. De mindegy is, csak fel akartam hozni, hogy egy plusz (bár tudom, furcsább) ötletet kapj, hogy mi lehet ez. Mondjuk a fanyűvő hangját úgy írták le, hogy magas női sikoltás ami pár másodperc múlva érces hörgésbe megy át. Ez nem igazán hangzik úgy, de mivel én is kutatom az észlelési helyeket és ez a poszt elég érdekes, godoltam fölemlítem, hátha valamikor módosulna a hang vége vagy más hangot is hallanál.

2019. júl. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

arany sakál lesz, ennek silkoltó hangja van, a rókáé magasabban vonyít. A link amit küldél az afrikai sakál, (Panyókás sakál).

De van még a Sujtásos sakál de ezek afrikai félék, én közéjük sorolom a coyotot (prérifarkast)

de szerintem te nádi farkast (arany sakált) hallottál

linkek:

-aranysakál

[link]


-róka:

https://www.youtube.com/watch?v=J6NuhlibHsM

2019. szept. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!