Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Őzgida nevelés, hogyan?

Őzgida nevelés, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az erdész 2 napja hozott nekünk egy őzgidát mivel a cigánygyerekek összefogdosták szabadon 100% hogy meghalt volna. Elmondása szerint kb 1 hetes lehet. Lehet őket is úgy nevelni mint a kisbárányokat? Gondolok én arra hogy 3-4 óránként etetés, kecsketejjel illetve hogy van e pluszba valami speciális dolog amit még tehetek érte. Körbetelefonáltam 100kmes körzetbe sajnos egy állatvédő szervezet és állatkert se akadt akik örökbe tudnák fogadni. Elmondásuk szerint: nincs kapacitás.



2019. jún. 11. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
De ha már örökbe nem tudják fogadni, legalább tanácsot kérhettél volna, hogyan is csináld. Onnan talán hasznosabb infót kapnál, nem???
2019. jún. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, kérdeztem én mindent. De csak annyit mondtak kb mindenhol hogy nem vagyok illetékes, nem foglalkozunk őzekkel, nem foglalkozunk vadálatokkal stb stb. Persze még telefonálgatok hátha van valahol valaki. De gondoltam megpróbálom hátha van ittis egy hozzáértő. :)
2019. jún. 11. 14:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, merrefelé laksz, de pl a Szigethalmi Családi Vadaspark foglalkozik vadmentéssel.

Ha nem is tudnak fogadni gidát, de hasznos tanáccsal biztosan ellátnak, ha felhívod őket.

[link]

2019. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A mályi madármentő allomást próbáld meg elérni, facebook-on fent vannak. Nekik jelenleg is több gidájuk van. Fognak segíteni.
2019. jún. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is a Mályi Madármentőket ajánlom, ők készséggel adnak tanácsot:

[link]

2019. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Jézusom. Kérj segítséget, de ne itt. Egy őzgidát borzalmasan nehéz kézzel nevelni. Előttem írták a mályi madármentőket, őket hívd, de SOS!
2019. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6. Borzasztóan nehéz nevelni kézzel? Hogy érted? Persze biztosan borzasztóan nehéz, eddig 3 óránként mentem le hozzá kecsketejjel, 2,5decijével. 15-20 percet ülök melette van mikor rögtön eszik, van mikor 10 perc után. Tejből értelem szerűen reggel nemhagy, de utánna a nap hátralévő idejében szinte mindíg. Tudtam beszélni az egyik ismerősömmel, igaz az ország másik felén van de jövőhétre kiderül lesz e neki helye. Ő aztmondta hogy ez így tökéletes, ahogy most csinálom. Ha pedig marad nálam akkor se lesz belőle nagy baj. Itt a nyár jönnek haza a gyerekek már mindnek benőtt a feje lágya, őket ráálítom majd a cumiztatására. "Nyári munka" jeligével. :)
2019. jún. 11. 15:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz és nem ideális,de a 90es években nagymamám felnevelt egyet tehéntejjel,mert más nem volt. A kecsketej még jobb persze.
2019. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én neveltem már fel őzgidát. Mezőgazdasági munkások találták, és 2 üveg sörért megvettem. Igazi tehén tejet kapott, nem boltit, amikor nagyobb volt, akkor már kukoricadarát is kapott, plusz legelt is. Tanyán lakom, itt minden adott volt a felneveléshez. Nagyon édes kis állat volt. A kutyákkal jól kijött, a kapu mindig nyitva volt neki, így bármikor kimehetett. Amikor kezdett ivarérett lenni, akkor már egyre gyakrabban kimaradozott, aztán egyszer már nem jött haza.

Mamámékhoz a kutya vitt haza egyszer egy gidát. Nem bántotta, egyetlen karcolás nélkül letette az ajtóba. Mamámék is felnevelték, aztán az is elment felnőtt korában.

De tudok olyanról is, amikor a felnevelt suta csak párzani ment ki, és háznál hozta világra a gidáit éveken keresztül.

2019. jún. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!