Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha állatot altatnak, miért...

Ha állatot altatnak, miért van nyitva a szemük?

Figyelt kérdés
Az imént láttam a hírekben, hogy Veszprémben egy új kifutóba vitték át az oroszlánokat, ezért addig elaltatták őket. A felvételeken nyitva van a szemük, de már "kidőltek", vizsgálták őket, de ugyanezt megfigyeltem természet filmekben, ha például vizsgálni kell őket, vagy befogni/ új kifutóba, költöztetés stb. miatt altatják őket, de néha a szemük nyitva van, ami azon kívül, hogy kicsit nekem ijesztő, látnak is valamit? Vagy annyira ki vannak "ütve", de a szemük nem szárad ki ?
2019. jún. 13. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert az altatás és az alvás nem ugyanaz. Altatás esetén nyugtatót és izomlazítót is adnak, tehát nem működnek az alap reflexek, pl a szemhéj lecsukása.

A szemük egyébként kiszárad, be szokták csukni (van, hogy le is ragasztják), csak a TV-ben nem ezt mutatják.

2019. jún. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudatosan alszanak el, így a szemüket sem csukják le. Egyébként kiszárad a szemük, ha nyitva marad, ezért szokták leragasztani őket vagy zselével bekenni.
2019. jún. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem.
2019. jún. 14. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!