Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A barátnőmet az anyja irányítj...

A barátnőmet az anyja irányítja, és már nem bírom tovább. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk, együtt. Ebből 1 évet éltünk közösen az anyósékkal. Az eleinte nem is volt probléma, jól ki is jöttünk, aztán kezdődtek el a bajok, miután közös gyerekünk lett a párommal. Mindent úgy kellett csinálni ahogy az anyós kitalálta... A gyerek azt a nevet kapta amit az anyós kitalált, azt a ruhákat kellett megvenni amit az anyós akart, azt a babakocsit vettük meg amit az anyós nézett, a gyerek szobát úgy kelett berendezni ahogy az anyós találta ki, a gyereket ahhoz a háziorvoshoz kellett járatni ahova az anyós akarta.... A barátnőmet ez egyáltalán nem is zavarta.... Engem az apa szerepéből teljesen ki is zártak. Én nekem csak annyi volt a feladatom hogy bólogassak mindenre, és helyeseljek. A nagyobb probléma akkor kezdődött amikor az anyósom elhatározta hogy össze költözik az élettársával,és hogy költözzünk vele mi is... Én egyáltalán nem akartam elköltözni, de az anyósom annyira átmosta a barátnőm fejét, megígért neki mindent, hogy majd segít neki a gyereket nevelni, sokkal jobb lesz, neki hogyha ott lesz velük... Én már akkor is mondtam a páromnak hogy költözzünk külön albérletbe, és kezdjük el a közös életünket, de nem volt hajlandó, mert az anyja teljesen megfélemlítette, hogy nagyon nehéz egy kisgyerekkel, majd nem tud semmit csinálni, ki fog készülni idegileg, majd ha albérletbe költözünk nem lesz pénzünk semmire, nem fogjuk tudni a gyereket eltartani stbstb....

Tehát addig addig tömte a fejét a barátnőmnek amíg végül teljesen ellenem fordult és képes lett volna nélkülem elköltözni. Én végül meghunyászkodtam és elköltöztem velük, ahol szintén pokol volt az egész. A szobát ismét ő rendezte be, kinézett bútorokat az anyósom, amit addig addig mondogatott a páromnak amíg végül megvettem, pedig nem is akartam. Mindennap bejöttek a szobába, órákon keresztül bent ültek, nem hagytak munka után pihenni, folyamatosan ki akartak zárni az apa szerepből, ha a gyerek felsírt és én éppen nem voltam a szobába már rögtön az anyósom ki is vette a gyereket az ágyból, utána órákig le se tette... A barátnőmnek meg hiába mondtam ezeket egyáltalán nem értett meg engem.

Most jelenleg ott tartunk, hogy elköltöztünk albérletbe. De még itt sincs teljesen nyugtom. A barátnőm mindennap órákat telefonál az anyjával. Mindenről be kell neki számolnia az anyjának, aki természetesen próbálja szítani a feszültséget köztünk.

Egyszerűen már baromira elegem van hogy képtelen a barátnőm felnőni és a saját önálló döntéseit meghozni, semmiről nincs saját véleménye, csak azt tudja ismételgetni amit az anyja mond neki vagy amit az anyjától hall...

Ti mit tennétek a helyembe?



2019. júl. 24. 14:50
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudsz mit tenni. Nem kezdünk komolyabb kapcsolatba olyan emberrel, akit mások irányítanak, de ezzel már elkéstél. El tudod hagyni a társadat, de akkor valószínűleg elveszíted a gyereked, vagy nyelsz, amíg az anyós meg nem hal. Más utat nem igazán látok.
2019. júl. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
92%
Neharagudj de a párod a hibás, miaz hogy egy felnott csalados anyukanak diligalnak a szulei?. Ha en anyam ezt csinalna ugy leorditanam a fejet hogy csak na... ezek szerint a parod sem nez teged semmibe, mert haggya hogy anyuka tonkre tegye a nyugodt csaladi eletetteket, szerintem ez senkinek sem hianyozna... mellesleg csodallak teged mert ezt nagyon keves ferfi nezne el
2019. júl. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 acelsziv ***** válasza:
89%
Mi lenne, ha elmennél anyósodhoz és személyesen küldenéd el az anyjába? Közöld vele, hogy ha nem vesz vissza akkor elköltöztök a bolygó másik felére és vissza se néztek többé.
2019. júl. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
96%
Legközelebb felnőtt barátnőt keress.
2019. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
97%

Nem kellett volna még gyereket vállalni :(

Barátnőd döntse el kivel akar élni veled vagy az anyjával?

Majd jön az, hogy nem csak telefonálnak, hanem váratlanul megjelenik nálatok anyós, bőröndökkel, hogy pár napra odaköltözik..

2019. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos az #1 es nek van igaza. Ez szìvás. Részvétem
2019. júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonymousreview60 ***** válasza:
97%

#4: Megelőztél.

Kérdező: Te gyerekkel együtt vállaltál gyereket. Lehetőségek: 1. Nyelsz az anyós haláláig. 2. Agymosod a feleségedet. 3. Elköltöztök. (előbbi részesete).

2019. júl. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
15:05ös. Ez már megtörtént. A barátnőm végig nézte és hallgatta csendbe az egészet. Egyszer se állt mellém. Én voltam minden szemétnek elhordva, hogy hálátlan vagyok mindent nekik köszönhetek, hogy van hol laknom ők vettek egy csomó mindent a gyereknek különben semmije nem lenne a gyereknek... Ez se volt egyáltalán igaz se mert kb 300 ezer forintomba került mire mindent megvettem ő meg vett pár ruhát meg egy két kisebb játékot... A lényeg az egészbe hogy engem savazott az egész család hogy micsoda szemét vagyok hogy nekem nem tetszik hogy beleugatnak mindenbe, a barátnőm meg szó nélkül hagyta az egészet.
2019. júl. 24. 15:19
 9/41 anonim válasza:
97%
Szerintem is túl korán jött az a gyerek. Ráért volna akkor, ha már külön éltek. Ha ez előbb derül ki, ilyen körülmények között nem biztos, hogy bevállaltad volna a gyereket. Persze ott tudod hagyni a barátnődet, de a gyerek miatt ez így már nehezebb. Az biztos, hogy ez így nem normális élet. A barátnőddel beszéld meg, ez főleg rajta múlik. Ha fontos vagy neki és nagyon akarja, szépen lassan vissza tudja szorítani az anyóst.
2019. júl. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
15:03as a barátnőm ezt egyáltalán nem veszi észre, sőt még ő is engem támad ha ezt megemlitem... Mivel ő azt hiszi hogy az anyja csak segíteni akar és hogy milyen jó szándékú... Hát egyáltalán nem erről van szó. Nem segíteni akar hanem uralkodni felettünk és hogy én is mindent úgy csináljak ahogy ő akarja....
2019. júl. 24. 15:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!