Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogy bírnátok ha minden...

Ti hogy bírnátok ha minden hétvégén az anyósodhoz kéne menni?

Figyelt kérdés

Anyósomeknál ez a kitalált dolog, hogy minden vasárnap családi ebéd. Na ugye itt jön a probléma, hogy én nem akarom minden vasárnapomat ott tölteni. Nekem is vannak szüleim, plusz itthon is szeretünk lenni.

Sajnos a férjem nagyon nehezen tud leszakadni a szüleiről, érzelmileg is zsarolja az anyja. Megsértődik stb.

Én és a gyerekünk van, hogy nem megyünk el.

Ami nem azt jelenti, hogy nem találkozunk. Mert hétköznap legalább egy napot is átmegyünk.

A férjemmel nagyon sokszor beszélek erről, ideig óráig egyet ért velem, de utána jön egy érzelmi zsarolás ami után újra kezdődik az egész.

Ti, hogy kezelnetek ezt a dolgot?


2019. júl. 28. 12:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Ez nem normális dolog, ebböl egyre több probléma lesz.

2. Ha tudod, hogy a párod nem tud leszakadnia az anyjáról, akkor a helyedben nem szültem volna gyereket ilyen kapcsolatba.

3. A férjeddel kell lerendezni, hogy havonta max. egy vasárnap - NEM egész hétvége! - böven elég, elvégre a szükebb családra (ti meg a gyerek) is kell szabadidö.

4. Ha ebbe nem megy bele, akkor másik gyereket semmi esetre se szülj, mert idövel vége lesz a kapcsolatotoknak.

2019. júl. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem azt mondom, hogy sose, de ilyen hav max 1 alkalom nekem bőven elég lenne. Főleg akkor, ha más egyéb esetekben is találkozik az ember. Kedves gesztus egy ebédmeghívás, de nem kell átesni a ló másik oldalára.

Nekem saját életem van, saját család, meg miegymás. Ez ugye hozza magával a velejáró örömöt, bánatot, stb. Inkább szívesebben fogalkoznék ezekkel. Arról se nagyon tehetek, hogy az anyósék unatkoznak, nem tudják feltalálni magukat. Nem célom nekem az, hogy más nyugdíjas éveit szinezgessem. Megharakszik? - az még mindig csak az ő problémája marad. :)

2019. júl. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj.


ENNYI!

2019. júl. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Metionin ***** válasza:
100%
Nem mennék és kész. Felnőtt emberként hadd döntsek már hogy mivel szeretném tölteni a hétvégémet. Ha megsértődne, így járt. Kedves férjednek nem tűnt még fel hogy már saját családja van és fel kéne nőni?
2019. júl. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Én nem mentem volna hozzá egy olyan férfihoz, akinek a tökeit anyuci zsebretette.

Teljesen igazad van egyébként, én sem bírnám ezt a kötelező vasárnapi ebéd dolgot, azért egy felnőtt ember hadd döntse már el, hogy hogyan szeretné tölteni a hétvégéjét. Egy normális családban akkor is tudják ápolni a jó kapcsolatot, ha nincs kötelező pofavizit, hanem mindenki csak megy, amikor akar.

Nem arról van szó, hogy ne lehetne 1 órát kibírni valahol, de amikor az embernek már saját élete, saját családja van, akkor elég ciki, hogy nem tud pl. vasárnap a saját családjával leülni sütizni meg elmenni egy moziba, mert be van írva a naptárba piros betűkkel, hogy anyósékhoz kell menni.

Csak az a baj, hogy ezt a másik félnek nem fogod tudni megmagyarázni, és nem fogsz tudni jól kijönni az egészből. Anyósod szemében te vagy a rossz, mert ennyit nem bírsz ki, és elszakítod tőle az unokát, a férjed meg mama pici fia, természetesen mindenben mellette áll, még ha néha bólogat is neked.

Ha eddig nem sikerült velük megbeszélned, ezután sem fog. Csak egyszer mondd el, hogy te a gyerekkel akkor mész, amikor kedved van, kész, pont. Majd beletörődnek.

2019. júl. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
En mondanam h a legközelebbi vasarnap haza se kell jonnie. Na nem azert mert anyos ellenes vagyok... De nekünk sosincs akkor vasárnap otthon? Vagy az en szuleim? Tuti beszerveznem h akkor minden szombat anyumeknal... Hatha leesne neki :D
2019. júl. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

Hát anno apám ezt felsorolta mint váló okot, amikor elvált anyámtól....

Szerintem a megfelelő az, ha egyik hétvégén egyik szülővel, másik hétvégén másik szülővel van a család, a ketto koze pedig beiktat csak otthon, együtt levos hétvégét is.

2019. júl. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Én nem bírtam :) viszlaaaaaattttt
2019. júl. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Rosszul.

Míg egy varosban laktunk nálunk is ez volt,napi telefon,hetvége egyik napja és hetkoznap egyik nap menni hozzájuk. Soha semmin nem veszekedtünk csak anyósékon.

Egy ilyen után megmondtam hogy úgysem ott képzeltem el a jövőmet abban a városban,fizu is rossz,én költözök,vagy jön velem,beszüntetjük a napi anyucitelefont es a heti 2 latogatast vagy mehet vissza hozzá.

Gyerek akkor még nem volt,házasok sem voltunk csak kb 3 éve együtt éltünk.

200km-re költöztünk,havi 1x 1 napra mentünk és heti 2 telefon. Mióta gyerek van azóta 3havonta megyünk 1 napra. Bőven elég.

2019. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy se bírnám. Az én szüleimhez sem megyünk minden hétvégén ebédre. Átlag olyan 2 havonta megyünk, és ez így pont jó. Szükségünk van minőségi időre, amit egymással töltünk a férjemmel, ez pedig nem a rohanó hétköznapokon van, hanem a ráérős hétvégéken (séta, múzeum, színház, vagy csak ejtőzés, filmezés, közös főzőcske). Szerencsére nálunk mindkét szülőpár simán megérti ezt.
2019. júl. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!