Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet kezdeni azzal, hogy...

Mit lehet kezdeni azzal, hogy anyós akarja megmondani, hogy etessem a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A helyzet az, hogy nem rég szültem a kisfiamat, aki tápszeres, saját döntésből. Röviden taszít az egész szoptatás, de azért megpróbáltam még az első gyermekünknél, de borzasztó érzés volt, kellemetlen, fájt stb. A fiúnknál már első perctől tudtam, hogy nem fogok a szoptatással nyűglődni, tápszeres lesz és kész, nekünk így megfelel. Na hát anyós most ezt megtudta és ránk förmedt, hogy mégis én mit képzelek magamról, hogy az ő kis unokáját nem szoptatom, igen is szoptassam, nem fogja hagyni, hogy tápszeres legyen blabla.. :D

A lányunknál, aki most 5 éves külföldön éltünk (nem rég jöttünk haza), ő róla nem tudta, h tápszeres volt, valahogy nem gondoltam hogy be kellett volna jelenteni, hogyan etetem a saját gyermekem, de most ennek okán felhozta azt is, hogy csak nem a lányunkat is tápszereztem és hát én mégis milyen anya vagyok stb. Na több se kellett, férjemnek és nekem is nagyon eldurrant az agyunk, kritikán aluli stílusban beszélt anyóspajti, úgyhogy alaposan kiosztottam, férjem pedig megmondta, hogy a saját otthonunkban nem fog így beszélni sem velem, sem vele, tehát azonnal távozzon. Persze ő volt megsértődve és még másnap is hívta férjemet, hogy beszéljen a fejemmel és álljak neki szépen szoptatni. Elképesztő volt az egész, tudtam eddig is, hogy nem 100%-as nő, voltak és vannak is meglehetősen érdekes dolgai, de azért ez nonszensz. Persze megmondtuk, hogy semmi köze, hogyan etetjük a gyereket és ha fejre áll sem fogok szoptatni, de be van sértődve, férjemet piszkálja, pedig őt se kell félteni, helyretette az anyját már nem 1x, de mintha bekattant volna nála valami és nem ért a szóból. Azóta nem is találkoztunk, nem voltam hajlandó se átmenni hozzájuk, se áthívni magunkhoz, de persze veri az asztalt, hogy ő unokázni akar.

Semmi kedvünk ezek után bármi nemű kapcsolatot fenntartani vele, férjem nagyon haragszik rá, beszélni sem akar vele, de én se. Ez a húzása volt egyébként az utolsó csepp a pohárban, rengeteg vitát generált már, hisztizett minden hülyeségen, szóval alkotott már rendesen, de most tényleg betelt a pohár. Megmondtam, hogy köszönöm én nem megyek át hozzá, ha akarja vigye át ő a gyerekeket az anyjához egy kicsit, de azt mondta most egy ideig ezt elfelejtheti anyós.

Ti mit tennétek a helyünkben? Ismerjük már annyira, hogy ha összekerülünk, záros időn belül megint rákezd a szoptatás témára.


2019. júl. 30. 11:29
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
38%
Nem szólhat bele, hogy mit és hogyan csináltok a gyereketek nevelését illetően. Az más kérdés, hogy tök igaza van. Az, hogy téged taszít a szoptatás, inkább kényeskedés. Annak a gyereknek sokkal jobbat tennél ha nem mű szarokkal táplálnád már kiskora óta. De gondolom ha a családtagod tanácsát nem fogadod meg, idegenekét még kevésbé fogod.
2019. júl. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
81%
"Ti mit tennétek a helyünkben? Ismerjük már annyira, hogy ha összekerülünk, záros időn belül megint rákezd a szoptatás témára." - nna olyankor kell felállni és kimenni a szobából, ő meg mondja a falnak a monológját... meg fogja unni hamar...
2019. júl. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
41%
Nekem nincs gyerekem, hülye vagyok ehhez, de ha eldöntöd, hogy nem szoptatsz, akkor nincs is tejed?
2019. júl. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
46%

Nem vagyok ősanya,meg szuperanya,de teljesen igaza van anyósodnak azzal kapcsolatban,hogy ha van tej,akkor szoptass.Természetesen ha nincs,az más kérdés,akkor muszáj.Mindenkinek fáj az elején,majd elmúlik.A tápszerben nincsenek meg azok a fontos dolgok,amik az anyatejben.

Viszont ha te így döntöttél,abba nem szólhat bele,attól függetlenül,hogy neki van igaza.

2019. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

Így van, idegenek véleménye a gyereknevelést illetően aztán meg végképp nem érdekel. :)

A szoptatás gondolatától is depressziós lettem, és azontúl hogy borzasztóan taszít, nagyon fájt is, kellemetlen volt, idegennek éreztem az egészet, csúnyának találtam a melleimet is, nem esett jól ha hozzáértek stb. Úgyhogy nem, csak azért mert anya lettem nem fogom feláldozni magam a gyereknevelés szent oltárán és nem fogom magam tönkretenni lelkileg sem. Tökéletesen felnő tápszeren is egy gyerek, nálunk több tápszeres is volt, egyiknek sincs semmi problémája ebből, sőt betegek is alig voltak, ahogy a mi 5 évesünk is 1x volt eddig náthás. A babának is jobb, ha van egy kikiegyensúlyozott anyja, semmint egy depressziós idegroncs, aki kb sírva szoptatja.

#3: tejapasztót szedtem, mivel a kórházzal, orvossal előre meg volt beszélve, hogy nem fogok szoptatni.

#4: Ha valami nem tetszik, nyugodtan tovább görgethetsz, nekem egy kicsit sem fog hiányozni az OFF-olásod. Szia.

2019. júl. 30. 11:45
 6/49 anonim ***** válasza:
61%
Akkor miért tettél fel kérdést,ha nem érdekel idegenek véleménye?Ezt is lenullázhatod,nem érdekel a százalékom.Azt hitted,itt mindenki tapsolni fog,hogy de ügyes vagy,hogy nem szoptatsz,és mindenki anyósodat fogja szidni?Hát nem.
2019. júl. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Nem rémlik, hogy véleményt kértem volna a döntésünkkel kapcsolatban..!! A kérdésem annyi volt, hogy lehet ezt a helyzetet kezelni, mert rajtunk kívül senkinek joga beleszólni abba, hogyan neveljük a gyerekeinket, anyós azonban 99%, hogy már a második alkalommal rázendítene megint a témára. De akkor lehet az lesz, hogy nincs unokázás, amíg nem tanul meg viselkedni normálisan. Így is épp eleget kavarta a sz*art, bőven elég volt belőle. Ettől független szerettünk volna valami megoldást találni..
2019. júl. 30. 11:50
 8/49 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon jól tudod azt,hogy mit kell tenni. Az meg teljesen mindegy hogy kinek mivel ártassz. Lásd saját gyereked. Neked a kényelmes még nála is fontosabb. Szegény anyósod.

Talán ha nem ilyen stílusban írtad volna ki a kérdést,még megértenék,de nekem az jön le,hogy te a saját gyereked én is átgázolsz,és nem adod meg neki amire igazán szüksége van,csak mert neked ez a döntésed.

Sok kismama azt sem tudja,mit tegyen,csak hogy tudjon szoptatni.

2019. júl. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
94%
Kíváncsi vagyok az elképzelésére,hogy hogyan lehet kivitelezni, hogy nem hagyja :D Odamegy minden etetéskor kitépi a cumisüveget, leszabja rólad a melltartót és odaszorítja a gyereket? Vagy ezt hogy kell elképzelni? :O :D
2019. júl. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
46%
Igen, ezek a mai influencer típusű nők. Minden a 'new way', minden legyen menő meg trendi. Az első minden helyzetben saját maga, a kinézet, a felszínes dolgok meg a kényelmes. Mert megteheti. Tejapasztó? Hát gratulálok neked is, a férjednek is. Az anyós tűnik az egyetlen értelmesnek ebben a családban. Szegény gyerekek!
2019. júl. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!