Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti ezt hogy reagálnátok le?

Ti ezt hogy reagálnátok le?

Figyelt kérdés

Nyári szünet miatt anyósom vigyázott ma a 2,5 éves gyerekünkre, mert mi már dolgozunk. Azt mondta tegna,szeretné elvinni a fiunkat usziba, amivel nem is lett volna baj, csakhogy ő időközben kitalálta, egy teljesen másik városba viszi el,nekünk pedig nem szólt erről. Délben üzent valakivel, hogy telefonját otthonhagyta, elmentek már, majd hozza B-t a megbeszélt időben. Hát nem hozta, azt sem tudtam merre vannak, mikor jönnek, pedig már rég hoznia kellett volna.

Hívogatni meg hiába hívtam ugye. Szerzett valahonnan egy rozzant gyerekülést, azzal vitte el. Azt tudni kell,hogy katasztrófa ahogy vezet, ezért direkt megkértük, hogy kocsival sehova ne vigye. A legjobb hogy kb egy annyit reagált hogy és? Szóltam.

Csak szerintem nincs ez így rendben? Mert nekem eszembe nem jutna ezt csinálni más gyerekével.



2019. aug. 1. 20:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Hasonló csak nekem anyám csinált ilyeneket és ő be se kötötte rendesen a gyereket az ülésbe.igaz ő nem usziba vitte de szó nélkül ide oda kocsikáztak. Szépen megmondtam a magamét neki.
2019. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én is, de kb le se szarta. De azt várhatna, hogy máskor is vigyáz rá.
2019. aug. 1. 20:52
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Férjed mit reagált? Ugyanis az ő anyja, neki kell elrendezni, leállítani.
2019. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nincs a városban sajnos. Hívogatta ő is, ennyit tudott tenni.
2019. aug. 1. 20:55
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Én megköszönném neki, hogy vigyázott a gyerekre és megkérném, hogy a jövőben előre szóljon nekem a pontos terveiről, mert dolgozó anyaként pláne nem hiányzik a felesleges stressz.


Baj nem történt, de akár történhetett volna és akkor azt se tudod, hol keresd őket, szóval megértheti, hogy neked TUDNOD KELL, merre járnak és mit csinálnak.


Megértette, mama?


Köszönöm!

2019. aug. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Először is: olyan szó nincs, hogy lereagálás. Olyan van, hogy valamire reagálunk.


A gyerek a tied, és a felelősség is érte. A kedves férjeddel leülsz és megbeszéled a helyzetet - személyesen, természetsen -, utána a kedves mamának elmondod, hogy mi a helyzet és mi az, amit te ebben nehezményezel. Utána közlöd vele, hogy ha önkényesen megváltotatja a szabályokat, akkor a gyerek személyes biztonságérzetét és a normális fejlődését veszélyezteti, amiért is az egyes számú büntetés az (ez a legenyhébb), hogy nem viheti el soha többet a gyereket. A kettes számú az, hogy feljelented gyermekbántalmazásért.


És ez nem vicc, még ha annak tekinted, akkor sem. A gyereked nem egy játékbaba, amivel az játszik, aki akar és úgy, ahogyan akar.

2019. aug. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%

Vegyél fel egy bébiszittert ha nem tetszik a mama.


Ja, hogy az nem áll mindig készenlétben és nem ingyen vigyáz a gyerekre?

De ciki...

2019. aug. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%

"de azt várhatna, hogy máskor is vigyáz rá."


Ja, hogy még te teszel szívességet az anyósodnak, hogy ingyen vigyázhat a kölyködre??!

Ha magadnak csináltad, akkor vigyázzál rá te.

2019. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%
Kerdezo..nincs rendben amit tett, de azert ne allitsd ugy be a szitut, mintha te tettel volna szivesseget anyosodnak azzal, hogy rabiztad a gyereket.
2019. aug. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
Hívd át magatokhoz az anyósodat, ha a gyerekre vigyázni kell, adj neki egy egyszerű telefont vagy ellenőrizd, hogy a sajátja nála van-e, így szánt szándékkal csak nem hagyja majd otthon, ha mégis kocsikázni támad kedve. Bár abban igaza van az előttem szólóknak is, hogy a mama tett azzal szívességet, hogy a kicsi gyerekre vigyázott, amíg ti dolgoztatok. Ha alami probléma merül fel benned, jobb inkább higgadtan kezelni a dolgot és felhívni az anyósod figyelmét, hogy ilyen akciókkal az unokáját is veszélyezteti.
2019. aug. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!