Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyit ideális a családi...

Mennyit ideális a családi kasszába beadni 2 személy esetén?

Figyelt kérdés

A párommal most költöztünk össze,fiatalok vagyunk. Először tapasztalunk meg mindent,milyen együtt élni valakivel.


Gyakorlatilag most kezdjük az életünket.


Mi ketten közös kasszán vagyunk. Egy fedél alatt vagyunk anyósomékkal. Velük nem közösködünk, tehát a kiadásokba bele adunk 50 ezer forintot minden hónapban.

Lehet kevés,nem tudom, de ez fedezi azt a pár ezer forintos víz, villany,internet-tv, mert tényleg nem sok amikbe ezek belekerülnek és persze jut a konyhára is belőle. A párom és én vesszük ezen felül a kocsiba kellő alkatrészeket, a garázs építéshez az anyagot, és a kertbe lévő gépeket,anyagokat.


Egy konyhán eszünk.


Azt mondja anyós ez kevés, és két emberre még a 70 ezer se lenne elég amire maximum felvinnénk. Szerinte egy 100-ast simán belekellene adnunk.

Szerintem ez rengeteg, akkor fizethetek albérletet is vagy hitelt és egyikünk fizetése akkor kimehet arra is. Pont nem tudunk spórolni soha,mert valamivel kirángatja a kezünkből a pénzt.


Ellenben most ,családostól ide költöztette a lányát, 2 gyerekkel,férjjel.

Elhiszem megvannak szorulva nem is az anyagin izélek, de amíg mi munka után kapásból hazaérve megyünk locsolni, ki a kertbe , vagy falazni ők semmit se csinálnak. Nem főznek meg,nem mosogatnak el. Puffognak ha 1 órakor felvannak délután keltve. Önkormányzati munkás mind a 2 ,oda se jár, anyagiakba nem segítenek egy fillérrel se bele és hónapok óta ez megy.

És hogy mi vagyunk a semmire kellők,mert mi semmit se csinálunk.


Nem akarok azért többet fizetni,hogy nekik továbbra is arany életük legyen. Anyós kiszedi nekik tányérba az ételt és a gép elé viszi nekik meg el is hozza.


Nekem meg pedzegeti azt,hogy mikor lesz már gyerekünk.


Széppen lassan csinálgattuk az emeletet magunknak. 3 szoba van fent,konyha nappalinak hely és fürdő. A mi költségünk volt az utolsó szigetelésig minden. Most beköltöztette őket oda,és nem érti meg hogy 1 szobára ami maradt nekünk nem tudunk gyereket vállalni. De azt is úgy képzelte el,szülés után visszamegyek rögtön dolgozni hogy a családi kasszát fent tudjam tartani ő meg elmegy a gyerekkel nagymama gyesre.


Tudom abból a pénzből nem sok jutna az én gyerekemnek.

Lehet pár fillér de az én gyerekemet magam akarom nevelni.


Ti mit gondoltok?

22/L


2019. aug. 2. 09:30
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
55%

Valóban kevés. Az osszes költséget kell elosztani annyival, ahányan ott láknak és abból 2 résznyi a tietek.

Ha az egy konyhán eszünk azt jelenti, hogy anyós etet benneteket, akkor ehhez -a rezsiköltségen felül! - dobj hozza még minimum 60 ezret

2019. aug. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
59%
Pontosan ahogy az első írja! Kaja minimim 60, főleg ha naponta van főtt étel és rendszeresen hús, zoldseg, gyümölcs.
2019. aug. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 A kérdező kommentje:

A számlákat nem ők fizetik. Durván 15 ezer minden számla,ezen felül 35-t adunk, minden hónapba a párom fizeti a 3 kocsinak a fenttartását, szerelését, alkatrészeket, minden hónapban megvan vásárolva az anyag az építkezéshez, a kertbe a cuccokat folyamatosan venni kell.. Anyós a kocsiját meg sem tankolja.


Csak azt nem értem ha rólunk minden levan fejve,akkor a másik részről miért nincs?

Nem ugyan az lenne evidens akkor kétoldalú a dolog? Ami az egyiktől kell,a másiktól is?

Akkor ott 4 személyre 440-et kellene haza adni minden hónapba?

Pont ezt beszéltük igen hogy a költségeket lekell felezni. Mi azon kivűl gyakran bevásárolunk a beadott pénzen kivül is, mert ha megyünk boltba hazára is megveszük a tejet olajat, stb.

2019. aug. 2. 09:42
 4/56 A kérdező kommentje:
Naponta nincs főtt étel, 2 naponta legfeljebb. Gyümölcs zöldséget én meg a párom csináljuk a kertbe.
2019. aug. 2. 09:43
 5/56 anonim ***** válasza:
97%
Nem kevés,főleghogy dolgoztok is otthon.Nem adnék neki egy fillérrel se töbvet,akkor inkább hitelt fizetek.Nem nektek kell tartani még egy másik családot is.
2019. aug. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:
Mi mondtuk neki adjuk össze a kiadásokat és leosztjuk személyre,de köti az ebet a karóhoz hogy ennyi az ára. Pont.
2019. aug. 2. 09:44
 7/56 anonim ***** válasza:
41%

"a kiadásokba bele adunk 50 ezer forintot minden hónapban.

Lehet kevés,nem tudom, de ez fedezi azt a pár ezer forintos víz, villany,internet-tv "


Kis matek:

Hiába bagatelizálod el a rezsit, az sok tízezer Ft havonta.

+ a legnagyobb kiadást a fűtést meg sem említetted.

Számold már ki, hogy mégis mennyi marad az 50ezerből kettőtök kajájára, ha levonod a VALÓS rezsit??!


Anyós továbbá azt költöztet a saját házába, akit csak akar.

Nem úgy van az, hogy odaköltözök az anyóshoz, lakbért -természetesen- nem fizetek, de mindenbe beleszólok.

2019. aug. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
73%

Hát ha ő etet titeket, akkor ez valóban édeskevés.

Vegyetek egy hűtőt, és oldjátok meg külön az étkezést, a rezsi számlákat pedig kérjétek el, és létszám alapján osszátok szét (tehát pl. 24e Ft a víz, ezt osztjátok annyival, ahányan vagytok (ha van após, akkor 8), és szorzzátok kettővel - azaz 24.000/8*2=6.000 Ft a víz rátok eső költsége, és így tovább).

Szóval az "ennyi kevés, adjatok többet"-ből, mivel ez így nem működik, váltsatok korrekt módon kiszámított költségre, plusz az ételt vegyétek meg magatoknak.

2019. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
61%

Mennyibe kerülnek felétek az albérletek?

Aszerint lődd be! Picit aláértékelheted, rokoni kedvezmény.


Gyakorlatilag szobát béreltek. 70 ezer az a Budapest belvárosi ár egy szoba+rezsiért.

Tehát ennyiért akárhol tudtok lakni ilyen körülmények között.


Én levinném az árat 40-50 ezerre. Ha nem tetszik anyukának, akkor pedig szépen mentek, ahova akartok! 🙂

2019. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
20%
Amyósnak mi köze hozzá? Ahogy nektek jó.
2019. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!