Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom amint pénzt lát elkezd...

Apósom amint pénzt lát elkezd nagyképűsködni? De addig mindenki húzza meg magát?

Figyelt kérdés

Évekig hallgatnunk kellett nehogy megbántsuk az érzékeny lelkét. Amikor autót vettünk el kellett titkolni majd úgy beadni neki hogy ez egy használt, régi kocsi, nem nagy szám. Ha tőle kérdezte valaki hogy mikor cseréli le a 30 éves kocsiját amit állandóan szerelni kell, káromkodva kikérte magának, hogy neki nincsen erre pénze, hiszen ő egy tisztességesen dolgozó munkás ember csak.

2 éve elszállt a bére. Előtte egész életében minimálbért kapott, most a munkaerőhiány miatt 300 ezer nettót megkap. Az anyós szintén 200 felett keres mostmár, ő gyári sori munkás. Első dolguk volt venni egy “fullextrás” Skoda Octaviát, 2012-es évjárat. Azóta is dicsekedik nekem hogy én hogyan tudok a kocsimmal tolatni, mert azt kamera nélkül nem lehet ami az övében van! Állandóan dicsekedik. Nyaralni se jártak soha! Nekik nincs rá keret! Amikor mi mentünk külföldre, azt kellett mondani hogy céges út és a cég fizeti, nem is fogjuk látni a tengert, blablabla. Nehogy megsértődjön! Ha mondtunk valamit, kiabálni kezdett hogy ő majdnem nyugdíjas és egész életében dolgozott és sehol nem tart. Erre idén mi csak a Balatonra jutottunk el, ők meg az olasz tengerpartra mentek. Após megszólal: én abba a koszos, összesz. Balatonba bele nem mennék, én csak a tengerbe megyek bele ahol égszinkék a víz és látom a lábujjamat benne!

Most erre mit lehet mondani? Hogyan lehet kezelni egy ilyen embert? Ha beolvasok neki újra megsértődhet, ha ráhagyom akkor meg a mi kárunkra kárörvend és dicsekedik.


2019. aug. 12. 15:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Hát, nem tudom, hogy lehetne kezelni. Ami tény, hogy apósod egy nagyon buta, korlátolt, irigy ember. Leginkább sz...rjátok le, és éljétek az életeteket.
2019. aug. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem ráhagyni kell, de nem is beolvasni.

Csak szimplán nem kétszínűsködni, hanem élni az életeteket, és ŐSZINTÉNek lenni hozzájuk. Ha nem tettszik neki, lehet ritkítani a találkozást. Ennyi.


Hülye lennék kamuzni arról, amit én magamnak fizetek. Tettszik-nem tettszik, én azt szeretném, akkor az lesz. Akár kocsi, akár nyaralás.

2019. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
29%

Én nem látom a problémát.

Van egy idősödő pár, akik egész életükben csórók voltak, most jobban megy a munkájuk árán!) vettek egy 7 éves autót és elmentek az Adriára.

Hűűűű, micsoda botrány!

2019. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

3-as, látszik, hogy mennyire kiragadod a lényeget.

Nem ez a lényeg, hogy a most vett kocsival elmentek a tengerhez.

Hanem az, hogy kérdezőék BÁRMIT ha meg mertek engedni maguknak (nyaralás, kocsi, stb), akkor - bár ők keresték meg az árát - após (idézzem?):

" Ha mondtunk valamit, kiabálni kezdett hogy ő majdnem nyugdíjas és egész életében dolgozott és sehol nem tart. "


Na most, ez egy bunkó magatartás, velem pl. ne kiabáljon senki azért, mert Ő egész életében dolgozott, és sehol nem tart. És Kérdezőékhez és anyagi helyzetükhöz ez volt a vén hülyének a hozzáállása végig. Egészen addig, míg az ő bérét is nem rendezték. Most meg játssza az agyát.

Így már világos?

2019. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
87%
Szerintem olvass be neki ne hagyd magad. Ismerősöm is hasonlóan volt aztán elege lett a végén elküldte az apósát melegebb tájakra elmondta neki hogy mekkora egy seggek, azóta az apósa visszavett a stílusából, igaz kevesebbet is beszélnek de nem is nagyképűsködnek nekik.
2019. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem nem az öregek az irigyek, hanem a kérdező.

Miben nyilvánul meg az öregek irigysége?

És hogy a tengert jobban értékeli mint a Balatont? Ki az a hülye, aki nem?

Hogy miért kellett eddig hazudozni nekik, az nem derül ki, talán a kérdezőék magukból indultak ki, irigység terén.

A Balaton meg tényleg szaros, mocskos, ... mondom ezt úgy, hogy balatoni nyaralónk van.

2019. aug. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26%
Tipikus magyar mentalitás. Ha megnézed minden magyar ezt csinálja.
2019. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

"Hogy miért kellett eddig hazudozni nekik, az nem derül ki"


Talán azért, mert bunkó beszólások voltak, amikor el merték mondani, hogy nyaralni mennek külföldre, vagy kocsit vesznek. Érdekes, nekem soha nem kellett hazudoznom, hogy ügyfelem nyaralójában nyaralunk, meg csak ócska szar kocsit vettünk, mivel a szüleim mindig velünk örültek, ha nekünk jobban ment a szekér.

2019. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 acelsziv ***** válasza:
69%
6: szövegértésed neked sincs topon mi?
2019. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
19%

4-es, szerintem nem ugyanazt a fórumot olvassuk!


"Ha tőle kérdezte valaki hogy mikor cseréli le a 30 éves kocsiját amit állandóan szerelni kell, káromkodva kikérte magának, hogy neki nincsen erre pénze, hiszen ő egy tisztességesen dolgozó munkás ember csak."


Számomra ebből az derül ki, hogy az apósnak elege lett a szutyongatásból pl. az autója miatt és arra reflektált így. Nyilván ugyanez a helyzet a nyaralással is.

Általában a szülő nem irigy a gyerekére, mert zömében ő juttatja azokhoz a lehetőségekhez amikkel boldogul.


Számomra teljesen egyértelmű, hogy a kérdező az irigy, de te gondolhatsz mást, ebben ez a szép.

2019. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!