Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért van az ha a saját...

Miért van az ha a saját lábadra állsz és nem hagyod hogy a családod beleszoljon az életedbe hálátlan vagy? Ha meg ugrálsz felnőttként is a szüleidnek akkor még mindig gyerek vagy és nem birsz kibújni anyuci szoknyája alol?

Figyelt kérdés

Ezt tényleg észrevenni.

Tokmindegy melyik verzió akkor is savazni fognak.

Most akkor álljon talpra az ember és mutassa meg a szüleinek h felnőtt,

házasságban èlő ember akinek a férje,felesège az első?

Vagy a hàzastárs/élettárstol várjuk el a megértèst,az elnézést és sok nyelést mert hát a szülei igy es ùgy?


Kiàllni magatokért tényleg akkora bün?

De ha sose szòlsz semmit csak bòlogatsz felnöttként szüleid minden kèrésére meg éretlen és gyerek és gyáva vagy?


Mit gondoltok erröl?


2019. aug. 13. 13:09
 1/8 anonim válasza:
84%
23 éves vagyok és sajna még a szüleimmel élek viszont mindent magamnak csinálok. Saját életvitelem van, saját keresetből van mindenem ami most van, saját autó stb... de mégis mindig találnak bennem hibát. Ha nem finanszírozom az életvitelüket akkor hálátlan dög vagyok ha magamra költök akkor pazarló és semmire nem viszem . Sokat teszek félre általában akkor pedig filléreskedek. Megtanultam jót nem tudok csinálni nekik ők mivel idősebbek azt hiszik muszáj a gyerek életét el menedzselni pedig megy ez magamtól is
2019. aug. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ordít a kérdésből a megfelelési kényszer.. Meg kell tanulni leszarni mások véleményét az életedről és a döntéseidről és akkor nem lesznek ilyen problémáid. Én semmilyen kapcsolatot nem tartok a családommal, egész gyerekkoromban bántalmaztak, nincs is emiatt bűntudatom. Ezerszer hallottam már másoktól, hogy "de hát mégis csak a szüleid" meg én is megkaptam a hálátlan jelzőt, főleg azoktól,. akik nem ismerték a teljes sztorit, és? Nem érdekel ki mit mond, nekem tiszta a lelkiismeretem, szóval senki véleménye nem befolyásolja az életminőségemet. Soha nem fogsz tudni mindenkinek megfelelni, mindig lesz olyan ember, akinek valami nem tetszik. A legjobb amit tehetsz az az, hogy a saját lelkiismereted szerint élsz és teszel rájuk magasról.
2019. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az arany középút kellene hogy legyen a megoldás.
2019. aug. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ha felnőtt vagy, sz@rd már le azt is, amit a Szüleid mondanak, meg azt is, amit más, a kenyerük javát már megevett emberek. Mindenkinek Önmagának kell kialakítania az életét úgy, hogy Neki jó legyen. A gyermekek fejlődésében is van egy időintervallum, amikor megtanul járni, beszélni és szobatiszta lesz. De ha nem tanulja meg időben ezeket, akkor is lehet értékes ember. Picasso dyslexiában, dysgráfiában és dyscalculiában szenvedett. Ez azt jelentette, hogy olvasási, írási és számolási zavarban szenvedett. Mégis milyen nagyra tartott festő, ráadásul olyan mondásai voltak, amik szintén naggyá tették. Ma vannak, akik a tanulmányaikat sem 18 évesen fejezik be, hanem vagy 16 évesen, vagy kitolódik a húszas évek végére. Ennek egyenes következménye az is, hogy a munkába állás periódusa is változó. Nos legnehezebb valóban a házasság. Tudniillik ehhez is kell fizikai, mentális, szociális és emocionális érettség. A gyermekvállaláshoz viszont nem csupán testi, lelki, szellemi érettség szükséges, hanem anyagi háttér sem árt. Én tanár vagyok, de sokkal jobban tisztelem azt az embert, aki nem alapít családot, mert úgy érzi, hogy nem Neki való, mint azt, aki elhagyja a gyermekét, vagy nagyitól kezdve bébiszitteren át idegenekig mindenkire bízza, csak hogy ne kelljen már a gyerekkel lennie, ő maga pedig megy kirándulni, vagy felnőtteknek szóló rendezvényekre. Ha valaki szívesebben megnéz egy drámát, mint egy gyerekeknek szóló filmet, az ne is vágjon bele a családalapításba, csak mert pár vén nyanya vagy papa azt mondja: "Ideje lenne már megnősülni, fiam.". Ha valaki ezért házasodik meg és vállal gyereket, az éppannyira nem felnőtt, mint az, aki nem házasodik. Ráadásul nem csupán a saját életét b@ssza el vele, hanem a házastársáért és a gyerekéét is, mert előbb-utóbb úgyis ki fog lépni abból a számára kényelmetlen helyzetből.

2019. aug. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz tudni mindenkinek megfelelni. Ez nem baj.
2019. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én külföldön lakok már rég. Még 21 évesen jöttünk ki a párommal aki most már a férjem. Van 2 gyerekünk is. Apám haragszik, h miért kellett eljönni stb. Unokáit leszarja és nem is beszélünk egymással. Mindenbe csak bele akar szólni és csak kioktatni tud. Hugomat isteníti, m ő otthon van és szinte minden nap haza megy a gyerekkel... Én eljöttem és önállósodtam. Ki mit mond nem is érdekel. A családom a fontos. Férjemet sosem fogadták el így még komplikáltabb. A férjem és a gyerekek az elsők. Ennyi röviden.
2019. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

"Miért van az ha a saját lábadra állsz és nem hagyod hogy a családod beleszoljon az életedbe hálátlan vagy? Ha meg ugrálsz felnőttként is a szüleidnek akkor még mindig gyerek vagy és nem birsz kibújni anyuci szoknyája alol?

...

Tokmindegy melyik verzió akkor is savazni fognak."


Ha csak ezt a két lehetőséget látod, akkor meg is érdemled.

2019. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen van,kedves utolso

Az arany közeput!

De ahhoz olyan szülök is kellenek!

Akik nem dramaznak ha nemet mondasz,hanem elfogadjak h felnöttel es van sajat eleted!

Csak a mai vilagban egyre jobban azt latom ismeretsegi körökben h ez a 2 verzio ami a legjobban erterjed.

Sok anya felnöttkent is erzelmileg zsarolja a gyereket.

Ha a gyerek nem azt teszi amit ö akar akkor meg megy az ocsàrlás.

Szàmtalan ismerösöm nyakára járnak a szülök.

Sok ismerös kerül bele ebbe az ördögi körbe.

Felneveltek na es tovabb???

Az ember nem akarja megbantani öket de megis fel kell nöni es kilepni a pátyolgatàs alol.

Sok szülö ezt keptelen elfogadni.

Azert van annyi felnött ember aki nem beszel a szüleivel ha nem muszàly.


Keves szülö tudja elengedni a felnött gyereket es tiszteletben tartani hogy mashogy megy a rendszer,hogy mar mas is van a gyereke eleteben ami fontos es akar fontosabb naluk is.

Ilyenkor meg azt hallani h hálátlan a gyerek.

Pedig ez rosszul kezdödik.Aki elvár azért cserébe mert felnevelt az már règen rossz.

Rokonoknal pl mentünk meglatogatni a babát.

3 hetes kis csöppseg volt.

Pont pelus csere volt.Az apja mondta àm OHH-majd amikor minket fog pelenkázni???

Az ilyentöl fordul ki a gyomrom.

Annak a kislànynak ök már eldöntötték a jövöjét.Mi dolga lesz ha felnö

Es ha nem azt csinàlja ö lesz a hálátlan!?


A téma érdekel igazándibol.

Azert tettem fel ide a kerdest h sajat szüleid,parod szülidnel mit latsz.

Kik hogyan fogadtak a felnötte vàlàst ès a leválàst.

2019. aug. 13. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!