Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósnak nem kéne valamit...

Anyósnak nem kéne valamit beleadnia a dolgainkba? Anyagilag / másképp?

Figyelt kérdés

Szóval, röviden: párom és én jelenleg nálunk élünk (én vagyok a lány.), mert nálunk megoldott, hogy elférjünk, és ne kelljen albérletben tengődnünk 150 ezrekért. Itthon csak a rezsit kell állnunk, illetve 1-2 kaja költségbe beszállni, amúgy teljesen hagynak élni a szüleim, anyagilag 'függetlenek' vagyunk. Spórolunk, a szüleim adnak bele a lakástakarékomba is, hogy majd tudjunk házat venni, illetve a saját kocsiba is beleszállnak (amit nekik törleszteni kell majd vissza, de inkább nekik mint a banknak)

Anyósék elváltak (én szüleim is), após nagyon beteg, tőle nem is szeretnénk semmit sem elfogadni, mert a rokkantnyugdíj.. kevés. Viszont anyós rendben van, dolgozik és éli a maga kis világát, kb 2 éve nem is beszéltünk.

Azon gondolkoztam, illetve egy ismerősöm is felhívta rá a figyelmemet, hogy nem kéne anyósnak is valamit, akár csak egy 10 ezrest beleadnia a dolgainkba? Tök jó, hogy ilyen segítőkész szüleim vannak, viszont így nem érzem fernek, hogy az a nő pedig ül otthon, messze tőlünk és mossa kezeit, hogy más segít a gyereke életének elkezdésében, otthona vagy akár a dolgai megteremtésében.


2019. aug. 13. 17:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem tartjátok vele a kapcsolatot, 2 éve nem is beszéltek vele mégis mit akarsz tőle?
2019. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%

Ne haragudj, de ez nevetséges..

Felnőtt, dolgozó emberek vagytok, és elvárjátok, hogy a szüleitek támogassanak? Nagyon szép dolog az, hogy a szüleid tamogatnak, de ez egy extra, nem alap, nem kellene elvárásnak lennie.

Szánalmasok vagytok, mondom ezt úgy, hogy én is fiatal vagyok..

2019. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
98%
MIért kéne adnia az anyósnak? Két felnőtt ember aki doldozik, boldoguljon már egyedül. Anyósod már megtette a maga dolgát. Felnevelte a párodat. Az meg, hogy a szüleid segítenek az az ő magánügyünk. Nekik sem kéne segíteniük.
2019. aug. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
99%
Hogy a szüleid segítenek, az az ő döntésük. Anyóst ez nem kötelezi semmire.
2019. aug. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%
Ezt ugye nem gondolod komolyan? Milyen szánalmasak vagytok, jesszusom.
2019. aug. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%
Egyetértek az elöttem szólokkal: az hogy a szüleid segitenek, nagyon szép dolog de nem alap! Anyóstol mi alapján akarsz pénzt kérni ? :O
2019. aug. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
96%
Na ne már. Miért kellne pénzelnie titeket? Együtt éltek, felnőtt emberek vagytok. Alap hogy boldoguljatok magatok is.
2019. aug. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
97%
És miért is kellene?
2019. aug. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
96%
Mi a fæsz vaaaan?????
2019. aug. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
98%

Az, hogy szüleid ÖNKÉNT segítenek terveitek megvalósításában, részükről dicséretes dolog.

Az anyóssal nem beszéltek 2 éve, mi az mégis, amit vársz tőle?

Mi a véleményed arról, ha ő is segít, beleszólást is kér életetekbe?

Akkor az lenne a panasz, hogyan jön ő ahhoz.

Különálló család lettetek pároddal, nem vehet el tőletek senki semmit, viszont hozzátenni sem köteles.

.

"egy ismerősöm is felhívta rá a figyelmemet, hogy nem kéne anyósnak is valamit, akár csak egy 10 ezrest beleadnia a dolgainkba?"

Ilyen ismerős mellett ellenségre nincs is szükség!

Mi az, hogy egy "ismerős" turkálni akar anyósod pénztárcájában?

2019. aug. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!