Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósnak nem kéne valamit...

Anyósnak nem kéne valamit beleadnia a dolgainkba? Anyagilag / másképp?

Figyelt kérdés

Szóval, röviden: párom és én jelenleg nálunk élünk (én vagyok a lány.), mert nálunk megoldott, hogy elférjünk, és ne kelljen albérletben tengődnünk 150 ezrekért. Itthon csak a rezsit kell állnunk, illetve 1-2 kaja költségbe beszállni, amúgy teljesen hagynak élni a szüleim, anyagilag 'függetlenek' vagyunk. Spórolunk, a szüleim adnak bele a lakástakarékomba is, hogy majd tudjunk házat venni, illetve a saját kocsiba is beleszállnak (amit nekik törleszteni kell majd vissza, de inkább nekik mint a banknak)

Anyósék elváltak (én szüleim is), após nagyon beteg, tőle nem is szeretnénk semmit sem elfogadni, mert a rokkantnyugdíj.. kevés. Viszont anyós rendben van, dolgozik és éli a maga kis világát, kb 2 éve nem is beszéltünk.

Azon gondolkoztam, illetve egy ismerősöm is felhívta rá a figyelmemet, hogy nem kéne anyósnak is valamit, akár csak egy 10 ezrest beleadnia a dolgainkba? Tök jó, hogy ilyen segítőkész szüleim vannak, viszont így nem érzem fernek, hogy az a nő pedig ül otthon, messze tőlünk és mossa kezeit, hogy más segít a gyereke életének elkezdésében, otthona vagy akár a dolgai megteremtésében.


2019. aug. 13. 17:31
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
98%
És nem kellene Nektek támogatni a rokkantnyugdíjas édesapát ilyen erővel? Nekem előbb eszembe jutna a beteg szülőmet segíteni, mint autót venni...
2019. aug. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 grafno ***** válasza:
12%
Apám is ad a húgomnak kb havi 70e-100et amit nekem ad meg tesómnak sem, de ez az ő döntése. A húgom anyósa max főz ebédre 1t hetente. Annyit kellene beleadnia amennyit szeretne az anyósnak vagy bárkinek. Lehet anyos nem tud adni még 1000ft sem, ez nem derül ki.
2019. aug. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
94%
Tuti kamu,csak az a gond hogy viszont általános dolog ez sajnos.
2019. aug. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
96%
NEM!
2019. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés kamu, de a sírnivaló az, hogy nem kamu.

Egyre többször az a gyakorlat: "független akarok lenni, de azért a viszonzás nélküli támogatást nem elfogadom, hanem igénylem!"

A kérdés magyarázata ugyanezt a felfogást tükrözi.

"Nem is állok szóba vele, nem is tervezem a vele-beszélést, de a pénze (aminek nincs szaga...) az jó, az jöhet, sőt önként kellene neki tejelni.

Ezt elvárni csak erkölcsi nulla-szinten lehet.

2019. aug. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
96%
Pereld be anyóst,hogy küldjön a kisfiára gyerektartást!😁😁
2019. aug. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, ez már tényleg nagyon gáz...
2019. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
19%
Anyumék vettek házat nekünk anyósomnak egy forintja nincs benne.nem is bánom...persze ne egyből a rosszra gondoljon az ember de ha ne adj isten elválunk akkor nincs az a gond hogy hogy osztozkodjunk vagy el kelljen adni a házat hogy kifizessem a férjem. Meg persze nem formálhat semmi jogot hogy itt lakhasson anyos pajti (szokása egyes anyosoknak ez is) mert hogy pénze van benne jogs van itt lakni
2019. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem fair, ne fogadj el a te szuleidtol sem segitseget, igy fair lesz. De elvarni ilyesmit... nagyon gaz vagy, kerdezo
2019. aug. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
75%
2019. aug. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!