Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ilyen retek a családom?

Miért ilyen retek a családom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit magamról: gimnazista, 17 éves tanuló vagyok. Minden egyes alkalommal amikor lehetett pénzt keresni, megtettem azt amit a lehetôség nyújtott. Faluban lakom, átlaghoz mérten a lakásunk tágas. Kertes ház, 2 emelettel, van 2 telkünk házunkkal szemben és van egy erdőnk amit levágott egy gazdag család, és lenyúlta a fánkat.

NKE-re szeretnék menni tanulni, sportolok, sport az életem, honvédelem iszonyúan közel áll hozzám.


Na szóval, a probléma ott kezdődik hogy én 16 évesen tavaly nyáron ledolgoztam 300 ezer forintot egy gyárnál (2,5 hónap) amelyet sajnos anyám számlájára raktam, mert nekem akkoriban "nem lett volna eszem kezelni a pénzt, és a számlát". (ezt mondták) 300 ezer forintból egy ezrest sem tudtam kihasználni, meg persze előtte nyaron belebaxott a szamitogepunkbe a villám, és lecsapta az egészet. Abból a biztosító a felét kifizette (300 ezer forint) a monitort, etc 60 ezer forint értékben eladtam hogy legyen dugi pénz. Mert ugye nem kolthettem semmit a fizetesembol. Ezt is lenyúlták, anyámnak a cigire kellett 60 ezer forint, meg persze az a 600 ezer forint amit megdolgoztam, és amit a biztosító fizetett. Pár hónapig csesztettem őket hogy szeretném a jogsimat megcsinálni, mert a tanulasomhoz kelleni fog. Előnyös a jogosítvány a katonaságnál, meg mivel megdolgoztam erte akkor mi a tokomert ne csinálhatnam meg? Egyáltalán nem költekezek. Csak sportolok, de az sem fáj nekik pénzbe. Egész végig a diákszámlát akartam velük megcsinaltatni, de többször is faképnél hagytak amikor ott álltam a bank előtt hogy legyen megcsinaltatva, mert szeretném saját magam életét rendezni a saját kicsi fizetesembol amiert megdolgoztam. Városban többször is láttam őket, minden egyes alkalommal több órát töltöttek a semmiért a belvárosban, de rám soha sem volt idejük. Itt telt be a pohár, mivel ezt a nyarat is ledolgoztam (ezt apámnàl tudtam vállalkozáson belül) (nagyon gyökér vagyok hogy elvallaltam) teljesen bérmentve fizetés nélkül napi 5-8 órát raktam a sarangot, erdészeti ápolást csinaltam, és munka után órák hosszat vittünk fát fizetés nelkul környékbeli kuncsaftoknak akár több órán át. Mindent pénz nélkül, mert hát nekem az lett beadva hogy lesz OTP diakszamla, mehetek majd gyárba dolgozni megint és elkolthetem a fizetésem azokra a dolgokra amikre szükségem lenne, mert már 1 éve szakadt cipőben járok és egy tetves cipőt szeretnék venni mert gáznak érzem ahogyan kinéz a szakadt labbelim.

Totálisan mindent lehúztak rólam, nem járom a boltokat, nem bulizok, nem költők pénzt semmire. Ruhazkodni sem szoktam mert nincs arra pénz, de a kooocsog embereit itatja, eteti apám.

Mindig konfliktusok vannak, a sajat testvereim is teljesen ezt latjak hogy minden létező bőrt lejárnak húzni az emberről rólam pedig amit lehetett eddig, mindent lehuztak. Februárban töltöm a 18-at, van egy állás ami egy nyár alatt 500 ezret tud fizetni, meg persze tudok majd személyesen szülői beleegyezés nelkul számlát nyitni amihez nem férhetnek hozzá ezek a tetvek. Kíváncsi leszek mennyire fogja baxni a csoruket az hogy nem tudnak rólam lehuzni semmit.



2019. aug. 13. 18:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
itt-ott autokorrekt miatt hiaba akad. Elnezest!
2019. aug. 13. 18:40
 2/12 A kérdező kommentje:

csak így alapul mondom, se számítógép, se tv, még a tetves lampaburat sem csereltek le a szobamban pedig már 3-4 honapja sötétségben élek mivel kabelezni kellene.

Persze sok pénzt elköltenek a gyerekekre, pedig hárman vagyunk testvérek és nem vagyunk csovesek. De én semmit az ég vilagon nem kaptam (nem mintha kellene, mert megdolgozok ertuk).

2019. aug. 13. 18:42
 3/12 A kérdező kommentje:
rabszolgának érzem magam, pedig a sok alpári kocsoognek megvan adva a lehetőség mindenre és szoopnak. Nem csinálnak semmit, engem meg a saját családom mar most kisemmiz
2019. aug. 13. 18:45
 4/12 A kérdező kommentje:
persze aztán én üljek senkik miatt
2019. aug. 13. 19:01
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is így érzem sokszor. Az én szobámban vannak a régi használt bútorok, régi a szőnyeg, régi az ágy, semmi nem illik össze. A lehető legolcsóbb függönyöm van, semmi nem új, a falat is le kéne festeni. A tesómnak meg gyönyörű szobája van, most kapot új szőnyeget, új mindent; apa is mindig vesz valamit, hol egy fűrész, hol egy ez-az, pedig már van belőle 2 itthon. Kint csináltattak új garázst, megvették a szomszéd földjét, tesóm új kocsit is kapott, én meg semmit. Még egy kis szintetizárort se vettek nekem soha, pedig imádok zongorázni, zongoráról meg nem is álmodhattam, mert apa nem fogja hallgatni...a pénzemet azért nem nyúlták le szerencsére, de amikro még apa a szüleinél lakott fiatal korában, akkor tőle is elvették, amije volt, a mai napig az ő irányításuk alatt él, Te ezt ne hagyd. Amint lehet, költözz el és ne gyerek vissza soha, akkor sem, ha visszacsábítanak!
2019. aug. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, undorítóak.

Aki a gyereket meglopja, annál nincs lejjebb. És erre nem létezik indok vagy mentség.


Ahogy lesz lehetőséged saját számla, addig meg szólj nyugodtan, hogy adják készpénzben a fizetésed. Ha elmeseled mi történt a munkahelyeden, akkor biztos tudnak megoldást keríteni.


Nincs olyan barátod vagy annak a szülei akiben megbízol? Az ő számlaszámukat is megadhatod ideiglenesen.

És mihamarabb egyetemi kolesz.

2019. aug. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mihamarabb egyetemi kolesz, amint az NKE-re felvesznek (sajnos még 2 év, mert vesztes vagyok) de addigra lesz saját számla. Egyetemem a tervek azok hogy sportolok egész végig, addig a fizikumomat fejlesztem (már pici korom óta mozgok, az etrended, etkezest es mindent pedig 16 eves korom ota tartom be, szoval a testem fejlesztese a cel.) 30 kilometereket mar igy is letudom futni, remelhetoleg az nke fizikai teszt nem lesz nagy falat. SW-T csinalok, nemsokara veszek sulymellenyt (ha ossze tudok szedni annyit, feherjet is dugi penzbol vettem magamnak, meg pre workout mixet) hal istennek nem vagjak hogy ezek mire jok. 165 centire sikerult a 70 kilo, ami szamitasilag elegge jo, mivel alacsony vagyok. Teherbirasom mar most nagy, ket ev mulva plus 10-15kg Jon majd ram. Egyetemen kivul dolgozni akarok majd diakmunkan hogy legyen mit enni, amint vegzek az egyetemmel letoltom a 2 ev szolgalatot es kimegyek 5 evre az idegenlegioba, es meghagyom azt a nevet amit ott kapok. Igy majd teljesen eltudok szakadni ettol a kozegtol, mert eddig csak vissza lettem huzva. Nem meg ha meghagynam 5 ev penzkereses utan a nevemet, egybol ram lennenek kattanva hogy elvegyek amim van. Sajnalom azt akivel ugyan ez torrent, vagy hasonlo
2019. aug. 13. 22:38
 8/12 A kérdező kommentje:
ugyan ez tortent*
2019. aug. 13. 22:40
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjuk már kamuláda, mekkora anyád van, hogy 60 rongy csak a cigije, de idegenlégiós állatokat eszeget két harapással reggelire! XD
2019. aug. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban! :D anyám anno beadta nekem, hogy milyen jó lesz majd ha nyárimunkázom, mert gyűlik a számlára (azaz az ő számlájára) a pénz, ami majd kell nekem az egyetemre. Elhittem neki, végigdolgoztam a nyarat. Amikor mondtam, hogy fizetni kellene a sulit, akkor nagy pofavágások közepette befizette a fizumból az első részletet. Aztán soha többet. :D


Mivel nem találtam suli mellett sos munkát és nem tudtam fizetni (a pénzem eltűnt, kellett a "számlákra), így elúszott az egész.


De megoldottam: nyitottam magamnak egy számlát, amihez nem fért hozzá senki, arra ment a fizetésem. Aztán elköltöztem otthonról, akkor még párszor hívtak, hogy kellene pénz (apám elitta, anyám meg nem szerette fizetni a számlákat, inkább elvásárolta) mert kilakoltatják őket.


Tizenéve nem láttam őket, de gondolom, hogy nem ott laknak, mert a múltkor arrafelé kellett mennem és a házuk helyén már egy építkezés van.

2019. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!