Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom szerint elkényeztetem...

Anyósom szerint elkényeztetem a gyerekemet, hogyan kezeljem őt?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos eleven, egészséges kisfiam. Sokat mászik, érdekli minden és mindig jön utánam ha mondjuk eltűnök előle, mert kimegyek a konyhába, vagy a mosdóba. Ilyenkor bőg, sír, hogy eltűntem. Mikor anyósnál voltunk és akkor is mikor ő volt nálunk azt látta, hogy nem hagyom sírni a fiam. Ez annyit jelent, hogyha ki akarok menni valahová akkor addig beteszem őt a járókába és mikor végzek akkor mindjárt kiveszem megvigasztalni. Tehát nem arról van szó, hogy ahogy megnyekken én már veszem is ki, nem viszem magammal wc-re meg ilyenek. Szerinte ez helytelen és rám fog nőni. Meg kérdezte, hogy miért nem tartom őt többet a járókában. Mondom nem akarom őt kenelben tartani, mint a kutyákat. Erre fintorog. Nem is tudom mit gondoljak már erről az egészről, meg hogyan kezeljem. Nem igazán szereti, ha úgymond nagyon figyelni kell a gyerekre. Volt már mikor ő vigyázott rá és csalódott volt amikor nem aludt a gyerek. A járókát is ő vette.

2019. aug. 14. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Úgy tegyél ahogy jónak látod. A tanácsokat, ha akarod megfogadod, ha akarod, akkor nem.
2019. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Az anyósodat leginkább tedd helyre vagy ignoráld. A többit leírták előttem és tegnap én is leírtam egy hasonló kérdésnél: tanács az oké, de a kontroll az kontroll. A kéretlen tanács már kontrollnak számít. A te gyereked, a te felelősséged, a te döntésed. Az anyós felnevelte a férjedet, köszönjük, de ne nevelje helyetted (de a te édesanyád sem!) a te gyerekedet. Az a te dolgod meg a férjedé.
2019. aug. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Én sem hagytam sosem sírni a lányom
2019. aug. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Anyósnak mondd meg,hogy ő nevelt már gyereket és most neked kell rendbe tenni (párodra gondolok)
2019. aug. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Mindenki úgy neveli a saját gyerekét, ahogy akarja, ebbe senkinek sincs joga beleszólni. Anyósodnak az égvilágon semmi köze ahhoz, ahogy neveled a fiad, még akkor se, ha esetleg neki van igaza (bár ebben az esetben nincs). Maximum udvarias javaslatot tehet, ha megkérdezed. Neki is megvolt a lehetősége gyereket nevelni, abba se pofázott bele senki, hát most téged is hagyjon békén.
2019. aug. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem fog "rádnőni", ez olyan buta felfogás. 2 éves kor alatt épülnek a kötődés-kapcsolatok a gyerekben, ha ilyenkor nem kapja meg a megfelelő figyelmet, biztonságot, szeretetet, a későbbiekben számos pszichés betegségre érzékenyebb lesz (főleg szorongással kapcsolatos betegségekre, hiszen a baba számára az egy stressz, hogyha az anya elérhetetlen. De pl. a borderline személyiségzavarra való hajlamot is részben az anya elérhetetlensége alapozza meg)


Nem szabad sírni hagyni a gyereket szándékosan, hiszen ilyen kicsi korban még nem tudja felfogni, hogy hová lett az anyja és visszatér-e. Ezért kezd el sírni egyébként, mert fél, ideges, stresszes, ha az anya nincs jelen. Ha pedig sokáig elérhetetlen marad ezek az érzések erősödnek és mivel ez a legtanulékonyabb korszak, ezek az érzések rögzülnek is, így fognak bekötődni az idegpályákra, hogy a világ félelmetes, bizonytalan, magányos. Ezeknek az érzéseknek TILOS kitenni a gyereket huzamosabb ideig (persze nem arról van szó, hogyha kimész a konyhába, wc-re akkor az az 5 perc sírás már káros, hanem arról, amikor valaki direkt síratja a gyerekét)

Ahol én lakok ott régebben divat volt, hogy sírni hagyták a gyereket. Nem azt mondom, hogy csak e miatt, de az ilyen ismerőseim nehezebben fejezik ki az érzelmeiket. Rákérdeztem erre az orvosomnál és azt mondta, hogy ez azért van, mert bizonyos hormonok (pl. oxitocin, dopamin) termelődnek akkor, amikor az anya érzelmileg kielégítően foglalkozik a gyerekkel és emiatt a gyerek biztonságban érzi magát. Ha meg sírni hagyják a gyereket ezek a hormonok nem termelődnek. Sőt mivel az agynak nem kell ezeknek a hormonoknak a termelődését serkentő jelzéseket küldenie ebben a tanulékony időszakban, az agy a későbbiekben a normálistól eltérően fog jelzéseket adni ezeknek a "jó" hormonoknak a termelésére és emiatt nemcsak az érzelmeiket fejezik ki nehezebben, de bizalmi kapcsolatokat, barátságokat is nehezebben alakítanak ki. Könnyebben vállnak depresszióssá, zárkózottá. Sőt, ha mindez nem lenne elég az agy viszont jelzéseket ad a stresszhormonok termelésére (hiszen a sírás és az egyedüllét, a bizonytalanság stresszes) aminek a termelésére pedig a későbbiekben sokkal könnyedebben ad parancsot az agy a későbbiekben (ergo az ilyen babák felnőttként érzékenyebbek lesznek a szívbetegségekre, magas koleszterintszintre, stresszes életmódra)


Szóval nagyon nincs igaza az anyósodnak, ne sírasd a gyerekedet szándékosan.

2019. aug. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Sosem hagytam sírni gyerekemet!

Jó anyuka vagy ❤ amúgy meg te gyereked, neveld úgy ahogy TE latod jónak.

Sosem hagytam beleszóljanak senkinek!

2019. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

"Mondom nem akarom őt kenelben tartani, mint a kutyákat."


Teljesen egyetértek veled.

Szerintem kerek-perec mondd meg anyósodnak, hogy nem vagy kíváncsi arra, hogy SZERINTE hogy kéne és mi a helyes. Majd ha szükséged lesz tanácsra, megkérdezed tőle. Ha rád nő a gyerek, az sem neki lesz rossz, úgyhogy ne szóljon bele.

Esetleg ritkítani kéne a találkozásokat, és amikor találkoztok, akkor semmi egyebet ne csinálj, csak a gyerekre figyelj.

És lehetőleg keresni más vigyázó embert is, hogy ritkábban kelljen anyósodat kérni (nem mondom, hogy sose, de ritkábban).

A járóka persze jó találmány, pl. így tudsz forró olajjal sütni, miközben a gyerek lát téged, de biztonságban van. De amikor nem muszáj benne lennie, nyilván hadd fedezze fel a világot.

2019. aug. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Én ezeket már az elején lemeccseltem. Szerencsére mindenki megértette. Volt már, hogy lent hagytam velük. Még csak mászott, simán leeshetett volna a lépcsőn. Mentem le, egyedül volt a szobában. Kimentem a konyhába, hogy "hol a gyerek?" szaladt, hogy hol van. Szóval ha csak nem sétálnak a babakocsival, nem igazán hagyom anyósra.
2019. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megmondom őszintén, hogy volt néha olyan amikor tényleg elbizonytalanítottak a szavai, de a válaszok is megerősítettek abban, hogy jó anya vagyok. Párom anyja meg úgy vettem észre, hogy magát fényezi állandóan, lusta foglalkozni mással mint magával. Mindig olyan magabiztosan mondja a magáét a párjának is, hogy mindenki bólogat. De nekem ebből már elegem van. Nem fogok egy 8 hónapos babát sírni hagyni, még olyan pici és nem is érti, hogy miért nem vagyok ott.
2019. aug. 14. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!