Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi alapjàn tart távolságot az...

Mi alapjàn tart távolságot az anyós/anyòsjelölt a fia párjától?

Figyelt kérdés

Főleg anyósokhoz szól a kérdésem ill. akinek a fiànak régebb óta van társa. De akinek van jó tapasztalata de nem anyós az is kérlek írja le! :-)


Arra vagyok kíváncsi,hogy milyen gesztus,tulajdonság vagy viselkedèsi forma megnyilvánulása után mondja az anyós,hogy..jó akkor normális maradok de nem fogok a seggükbe járni látom nem velem akar a meny bevásárolni menni,programot csinálni,nem erőltetem. Milyen viselkedés után tart tisztes 2 lépést az anyós?



2019. aug. 17. 00:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem rendes anyós,após, anya apa, abból indul ki, hogy nekik sem esne, vagy esett jól ha a menyecske, vagy a vő helyében lennének, voltak.

2. A saját gyereküknek sem akarnak rosszat. Pont azért szépen a háttérbe vonulnak.

2019. aug. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Igen! Ìgy lenne helyes!

Az èn anyósjelöltem arról beszélt,hogy ők mindig amikor csak tudtak és épp nem dolgozott egyikőjük se (még dolgoznak de a történet régi) akkor milyen jó volt mert azonnal futhattak vagy az ő szüleihez vagy a férje szüleihez és az de jó.. Én meg mondtam,hogy ez ijesztő,miért nem akar sose kettesben lenni a saját fèrjével?!


Szóval borzalmas csendes sírások közt élte meg,hogy ami szabadidőnk rólunk szól. Totál kikészült! De csendben tette legalább! Tehat nem zaklatott minket. De tudom,hogy kb belerokkant,hogy édeskettesben főzögetek a fiával és nem velük,ahol együtt mindenki. Na ettől függetlenül lehet látogatni!! Sőt néha illik is.


De ezzel konkrét dolgom nincs. Csak néha rájön a "menjünk ide oda" mármint velem! és én nekem elég a látogatás nem kell program. És mindig lemondtam azzal az indokkal hogy a fiával lennék azidő alatt is.


A legdurvább az volt,hogy "tudod nálunk az volt a norma,hogy mindig mentünk a családhoz rokonokhoz váratlanul mikor senki sem tudta hogy megyünk mert a család az csalàd" ezen sírtam előtte kb h ezt ne gondolja normálisnak szépen telefonál ha ide akar jönni és szívesen stb De ha nem szól nem tudom fogadni és a párom se mert nyilván miatta jönne inkább de én is számítok csak a fia nem én vagyok.. :D


Szóval mi kell ahhoz,hogy elmenjen a kedve DE normális maradjon?

Megjegyzem fura de most esett le,hogy az évek alatt semmit sem dícsértem meg vele kapcs.mert ő se ugrott a nyakunkba. A saját fiát se dícsérgeti. Nekem ridegek de mindig jószándékùak voltak.

2019. aug. 17. 00:59
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Anyósjelölt vagyok. Fiamnak 3 éve tart a kapcsolata aminek örülök. Kedvelem a barátnőjét mert dolgos, talpraesett. De tisztes távolság van köztünk.

Szeretem a fiamat, jó kapcsolatban vagyunk, de már 17 éves kora óta a maga életét éli amibe nem kotnyeleskedek bele. Nem lett anyuci pici fia aki a szoknyám mögé bújik.

A tisztes távolság nem az én hibám, vagy ötletem. Én már az elején nyitott voltam arra, hogy megismerkedjünk, de a barátnője még úgy, hogy nem is ismert minket, távolságtartó lett. Eleinte betudtam annak, hogy fél a találkozástól vagy idő kell neki. Bármily meglepő, de a szülők is félnek az első találkozástól, hasonló okok miatt. Pár alkalommal meghívtuk családi ebédre, de mindig lemondta egyéb okok miatt. 2 alkalommal nem mondta le, de akkor is csak eljött, max 5 percet maradtak, és már mentek is a tervezett programjukra.

Én az ilyen apró dolgokból jöttem rá, hogy nem kíváncsi ránk, nem akar kapcsolatban lenni velünk. Így nem is erőltetjük a dolgot. Már nem hívom ebédre, vacsorára. Nem hívom el sehová. Ha akar jön, ha nem akar nem jön. Már nem készülök. Születésnap, névnap felköszöntöm a fiamon keresztül, de ennyi. Én azt szoktam mondani, hogy nem kényszer a tortaevés. Ha távolságtartó velünk, akkor tiszteletben tartjuk a távolságtartását, mi is megtartjuk a 2 lépés távolságot. Ennek ellenére ahogy írtam kedvelem. Egy jó anyós- meny kapcsolathoz 2 ember kell. Az nem megy ha csak az egyik akar közeledni a másik nem. Ha valaki nem akar családi kapcsolatot, ha állandóan kizárja a másikat, akkor a másik fél ha veszi a jeleket, elfogadja, és háttérben marad. Én ezt teszem.

45/N

2019. aug. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%

Én olyat hallottam, amit egy előző válaszadó leírt, hogy például a lány családjában mindig mindenki bármiféle bejelentés nélkül ment a másikhoz, ez volt a teljesen természetes, sőt, kulcsuk is volt egymáshoz, legváratlanabb pillanatban is történhetett látogatás...

A másik fél ezt biztos kezelte valamiképpen.

2019. aug. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
Te komolyan hány kérdést írsz még ki ezzel kapcsolatban?
2019. aug. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
2019. aug. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
3-as ez azért kicsit szomorú :( .Én meny vagyok, viszonylag jó a kapcsolat anyósommal, havonta 1-2 x találkozunk, nyáron vigyáz az unokára. De az alap hogy szülinapokat, névnapokat együtt megünnepeljük, ő is meghív én is meghívom + karácsonykor is elmegyünk.Ha csak nem nagyon kibirhatatlan az anyós ennyi kapcsolat elvárható lenne egy meny részéről is. Egyébként a viszony két emberen múlik, az én anyósomnak van élete szerencsére, nem ér rá állandóan velünk foglalkozni.
2019. aug. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%
Mi alapján? Hogy mekkora bunkó a menye....
2019. aug. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező!

Az #1-es vagyok.

De, a 2-3 lépés távolság igaz legyen a te szüleidre is!

Nagyon sok hölgy, kimondottan anyós ellenes az első pillanattól kezdve. Viszont elvárja, hogy az ő szüleit szeresse a párja! Az ő szüleivel szorosan tartsák a kapcsolatot! Pedig a párod részére ők az anyós após.

Ezt azért tartsd szemelőtt. Ha ezen az oldalon is elvárjátok a 3 lépés távolságot, a két három havonta, maximum 5 perc találkozót, akkor a másik oldalon is úgy legyen!

2019. aug. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

Semmi baj a távolságtartással, ha az mindkét félnek megfelel.

De ha a meny távolságtartó (minden ok nélkül!...és ez itt a lényeg) akkor legyen akkor is távolságtartó, amikor neki lenne szüksége pesztrára a gyerek mellé, vagy az anyós jó indulatára valamilyen házassági válságban. Vagy esetleg jó lenne, ha az anyós ablakot pucolna nála, ahogy itt már felvetette egy csökkent értelmű. Lehet azzal is számolni, hogy az anyós után majd más örököl, aki nem távolságtartó vele.

Ellenben ha az anyós távolságtartó (hangsúlyozom, minden ok nélkül)akkor legyen távolságtartó akkor is, amikor neki lesz szüksége segítségre, mert beteg, mert egyéb segítségre szorul a kora miatt, vagy csak az eltehetetlenedése okán kellene valakinek az ő sorsát megoldani.

Ha mindketten ezekkel számolnak és mégis a távolságtartást választják, lelkük rajta, nem kötelező nagy családként funkcionálni.

2019. aug. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!