Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A férjem szerintem túl sokat...

A férjem szerintem túl sokat áldoz otthon a jófiú szerepre, férjem szerint keveset látogatom a szüleit mióta terhes lettem. Véleményetek?

Figyelt kérdés

A férjem nagyon jól szituált családból költözött hozzám, 6 napig hajnaltól késő estig dolgozik 2 fiú testvérével, plusz hatalmas házat építenek a szüleiknek.

Szüleim rossz egészségben vannak de mindent átalakíttattak a babaváráshoz. 3-4 hetente mentem mostanában egy napra anyósomékhoz. Férjem segít nekem, de nem érez semmit magáénak csak a szülei házatáját.



2019. aug. 21. 01:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Hozzád költözött vagy a szüleidhez, akiknek a házában laktok? Ha az utolsó, akkor ne csodálkozz H nem érzi sajátnak
2019. aug. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A szüleim is itt laknak de az egyik ház az enyém. Köszi de nem ez volt a kérdésem. Szerettem volna jó anya és feleség lenni, de ahhoz folyamatosan 90%ban a szüleimet kell terhelnem, mivel a férjem keveset tud átvállalni a közös jövőnkből, de annál többet vállal otthon.
2019. aug. 21. 01:40
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Mi az, amit a férjed nem csinál meg a közös otthonotokban, és így a szüleidtől vagytok kénytelenek segítséget elfogadni?
2019. aug. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonymousreview60 ***** válasza:
94%
Nagyon keveset írtál a férjedről. A kettőtök eddigi kapcsolatáról semmit. Láthatóan egyfajta indulatból írtad a levelet. Mi az, amit ilyen sokáig dolgozik? Nem lehet, hogy a gyerek miatt akar sok pénzt csinálni, csak elkapta a gépszíj? Lehet, hogy nagyon hálás a szüleinek, lehet, hogy csak a csicskájuk. Miért épít 3 fiú 2 idősebb embernek nagy házat?
2019. aug. 21. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Háát nekünk is így volt :( lehettem beteg, terhes, negyven fokos lázas, szüleim segítettek ha bírtak (ők nem egészségesek) ő meg ment pl gofrisütőt keresni anyósnak úgy hogy tüdőgyulladással otthon hagyott két pici gyerekkel egyedül. Mondván, értsem meg hogy ők a családja. Megértettem egy idő után és most nár tényleg ők a családja, szétmentünk. Én azt mondom hülye voltam, egyrészt nem kellett volna vele házasodni, másrészt, az első jelekre meg kellett volna húzni a határokat, nem pedig jóindulattal figyelgetnem hogy lám milyen segítőkész, kár hogy itthon így már semmire sincs ideje.
2019. aug. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Mindkettőtökben erős kötődés van a saját szüleitek irányában,ami igen értékes dolog!

Nekem az a gyanúm,hogy azért kell nagy házat építeni a férjed szüleinek,hogy amikor rászorulnak akkor egy testvér hazaköltözik esetleg a testvérek felváltva egymást gondoskodnak idős szüleiktől.Igen ritka dolog amikor a 3 testvér együtt gondolkozik!

Ne sajnáld,ha a férjed nem tekinti a te vagy a szüleid házát sajátjának,mert ez lehet az erkölcs is /nem nyúlok más tulajdonához azaz nem veszem el/.

Inkább egész nap dolgozik,hogy megteremtse számotokra a jobb megélhetést.

Lesd el,hogyan kommunikál a szüleivel,valamint mély érzésű ember lehet a férjed.

Esetleg meghívhatnád a szüleit amikor nem érsz rá hozzájuk elutazni?

A többi testvérnek van házastársa,hogyan idomulnak a szülőkhöz?

Remélem,továbbra is békében,szeretetben éltek és a bántó tényezőt elfelejtett.

2019. aug. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Szóval a beteg szüleiden élősködtök úgy,hogy a pasi ott semmit nem csinál,magatoknak sem,odaköltözött,csak hazajárkál.Szép jövő.
2019. aug. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

Melyik dolog zavar? Nem látom ki a kérdésből. Hogy házat építenek a szülőknek? Hogy nem tekinti a tiédet az övének? Vagy hogy nincs otthon eleget?


Igazából nem szólhatjátok meg egymást aterén, hogy a szülőket mindketten segíteni akarjátok. Ugyanannyira igazából, csak ki így ki úgy. Egyikőtök sem akar elszakadni.


Nem érzi a sajátjának? Én sem érezném. Nincs a nevemen semmi, ha baj van, nekem kellene menni. De ha oda költöm a pénzem, sosem lesz sajátom. Engem ez rohadtul zavarna. Örülök hogy egyikünknek sem volt úgymond még semmije - vagyis háza.


Én amikor beköltöztem hozzájuk (anyós házába) mert a férjem nem akart elszakadni semennyire otthonról, nagyon rossz volt. Idegennek éreztem magam és mint kiderült az is voltam mindig is nekik. Sosem mondtam, hogy oda én haza megyek. Annyira rosszul éreztem ott magam, kirekesztettnek, hogy 2 hetente minden hétvégén haza mentünk az én családomhoz és nem érdekelt tetszik e a férjemnek. Ha már úgymond miatta kellett ott laknunk (mivel szerettem, bele mentem), mert képtelen volt elszakadni, én is sűrűn akartam látni az én családom akik szeretnek engem.

Hát később besokalltam náluk és sok vita árán de elköltöztünk. Csak azt bánja, hogy nem előbb.


Ha megteheted, esetleg a kedvéért menj többet az ő családjához...

2019. aug. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%
Mindenki annyiszor látogatja a szüleit, ahányszor jónak látja.
2019. aug. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon sok szép üzenetet kapok, mindenkinek nagyon szépen köszönöm! Igen, így igaz, nagyon szeretjük egymást a férjemmel, és szüleinket is. Isten áldja őket békességben! Csak ahogy nő a hasam úgy lesz apuka a párom, és ha sokat segít a testvérei/szülei házánál úgy a szüleimnek és nekem annál jobban itt kell helyt állnom... nem tudok annyit látogatni. A feszültség nem bennem van, hanem a szüleink közt. Szerintem az anyósomék lehetnének lazábbak a fiúkkal, ha kell néha had jöjjön haza a párom korábban, mivel komplikált a terhességem is, hogy létrejöjjünk a babával valahogy, akkor könnyebben tudnék én is menni. Anyuék engem most hétköznap ellátnak, de ez igy nem olyan jó szerintem. Köszönöm szépen a sok jó tanácsot!
2019. aug. 21. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!