Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért én vagyok a rossz a...

Miért én vagyok a rossz a férjem szemében hogy nem akarom a szüleivel tölteni a szentestèt?

Figyelt kérdés

Az elmult 7 evben 5 szor veluk voltunk.

Iden szultetett meg az elso gyermekunk,most mar mi is egy csalad vagyunk.Szeretnem a 24-ét itthon tolteni,bekességben,szeretném ha en is kis hagyomanyokat tudnak a szentestèbe belevinni.

Egyutt disziteni a karacsonyfat,sutni fozni.

Anyosomek mar most kijelentettek h alig varjak a 24 et

lehet nalunk toltik.

Férjem nem érti meg h nem akarom veluk tolteni azt a napot.

Anyosomek mar delelott idejonnek sut foz a konyhamban

aposom meg eliszogat egesz nap a tv elott.

25 vagy 26-án atmennenk vagy johetnek

de nem akarom h megint nekunk kelljen alkalmazkodni.

Mert allandoan csinaljak a programot.

Egyszer mar rendbe szedtem az anyosom de ugy latszik nem hasznalt.

Férjem szemében en vagyok a rossz amiert azt mondtam h gyava nemet mondani nekik,es jo lenne ha felnone es ferfikent viselkedne velük szemben is.

Mar csalàd vagyunk és nem mehet igy tovabb h ugral ahogy ök akarnak.

Masnal is vannak ilyen gondok?


2019. aug. 26. 11:24
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
96%
Aha mi is igy vagyunk az en ferjemnek szabadul az apja karacsony elott es nekem ugytesz hogy kotelezo lesz ottlennem egesz unnepkor. Hat kit erdekel? Nekem is van apam meg tobbim. Nem fogok masokat elorebb helyezni az enyeimnel.
2019. aug. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
93%
Mi már akkor családként tekintetünk magunkra feleségemmel mikor még gyerek nem volt. A szentestét kettesben töltöttük, utána csak a rokonok. A férjed gyáva, próbáld elmagyarázni neki nyugodtan. Teljesen igazad van.
2019. aug. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Ugy èrtem hogy „igy teljes a család“😊

én màsképp érzem magam miota megszületett a kisfiunk😊

2019. aug. 26. 11:33
 4/40 anonim ***** válasza:
92%
Mi Szenteste vagyunk együtt a család többi tagjával. Akkor próbálunk mindannyian összejönni. És utána vagyunk kettesben. Szerintem mindegy, hogy melyik nap vagytok csak ti magatok, a tágabb család nélkül. Csak legyen ilyen nap, ha vágytok rá.
2019. aug. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
93%
Mi az anyósomékkal közvetlen szomszédok vagyunk,de a szentestét mindig a férjemmel és a gyerekekkel négyesben töltjük.25-26-én aztán vagy mi megyünk át ebédre-vacsorára,vagy ők jönnek hozzánk.Olyankor a szüleim is el szoktak jönni.
2019. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
79%

A szenteste csak a miénk, itthon.Karácsony napján egyik mama, 26-án meg a másik.

Nálunk is így volt gyermekkoromban.

A férjed még mindig anyuci pici fia.

2019. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
76%

A problémádat megértem, mi is így csináljuk ahogy te akarod.


DE, hogy a kérdésedre konkrétan válaszoljak: a férjed ezt nem így gondolja. A férjed szemében a szülei is a legbelsö családhoz tartoznak, és ö velük akarja együtt ünnepelni. Èn ezt is megértem abszolút, neki ez a fontos.

Itt már csak az a kérdés, hogy mennyire vagytok inteligensek ezt közösen megbeszélni és kompromisszumokkal megoldani.

Èn ismerek olyan családot, ahol már évtizedek óta mindkét fél ragaszkodik a saját szüleivel való szentestézéshez. Minden évben azt a 3 órát este külön töltik(bizony gyerekkel is müködik), de mind elötte és utánna együtt vannak otthon. Fura volt ezt hallani elöször, de egy szuper dolog, ha ez boldogan csinálja mindkét fél.


Mi külföldön élünk 2 külön nemzetiségü család akik mind iszonyat messze laknak. 4 féle változat van. Vagy mi megyünk több napra szüleimhez vagy a férjem szüleihez. Vagy valamelyikönk szülei jönnek karácsonykor. Ezt általában már évközben látjuk mi lenne a legjobb. Még a szokások is mások. Más szüleimnél más anyósomnál és más nálunk. Mindketten alkalmazkodunk a másik szüleihez. (csak egy példa: anyosomék kb 10 diszt és fehér égöket raknak a fára, anyámék iszonyat mindent rággatnak, mi meg színesen de speciális üveg díszekkel díszitünk)


Ha közel laknának is megoldható, hogy egyik évben így a másikban úgy.

2019. aug. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk anyósom szerette volna ha nála vagyunk 24-én. Én a sarkamra álltam, mondván, hogy a szentestét hármasban szeretnénk tölteni, és az én anyám sem jön hozzánk. Aztán ebből hagyomány lett, és 25-én mi mentünk el mindkét szülőhöz. Vívd meg ezt a harcot, értesd meg a pároddal, és hívjátok anyósodékat 25-én ebédre.
2019. aug. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
79%
ezt meg kell beszélned a férjeddel. nálunk 24e a szűk családé, rokonokhoz 25én és 26án megyünk. a ti szűk családotok: te, férjed gyerek. magyarázd meg neki, hogy te csakis vele és a gyereketekkel akarsz ünnepelni 24én. anyósék ráérnek 25én.
2019. aug. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
60%

Megértelek kérdező. Nekünk még nincs gyerekünk, de talán segít ha elmondom, a szüleim hogy csinálták, mikor még én gyerek voltam.


24-én otthon díszítettük a fát közösen, anyu sütött főzött. Este vacsi (csak a szülők és gyerekek) majd ajándékozás, éneklés a fa körül, stb. Aztán átmentünk nagyiékhoz úgy kb fél órára. Szóval megvolt otthon a meghitt Szenteste és utána meglátogattuk a nagyszülőket. Szerintem ez jó kompromisszumos megoldás lehet.

2019. aug. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!