Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezt most tudtam meg, de nem...

Ezt most tudtam meg, de nem értek vele egyet. Mit mondjak?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy a lassan két éves kislányomról az anyósom, a férjem volt barátnőjének, meg annak az anyjának küldözgetett képeket, videókat. Ugyanis ők jó viszonyban maradtak.

Még én magam sem rakok ki soha semmit a kislányomról a közösségi oldalra, küldeni max a szűk rokonságnak szoktam, de jobban szeretek képet előhívatni, és úgy oda adni. Jogilag tudom, hogyan ezt nem tehette volna meg, de erkölcsileg nagyon bosszant! Semmi köze a férjem egyik exének, hogy a kislányom hogyan bilizik, hogyan strandol, hogyan eszik stb! Ezek a képeket tudtom nélkül készítette, vagy a férjem pl a nyaralást, és küldte az anyjának. De miért küldi tovább kvázi idegeneknek?

Anyósommal nincs jó viszonyom, köszönünk és ennyi. Én már nem megyek hozzájuk, férjem viszi a picit, illetve akkor jönnek, amikor én esti suliban vagyok, tehát nem vagyok itthon.

Nem akarom leugatni a fejét, de nyomatékosan szeretném közölni vele, hogy ehhez a küldözgetéshez nincs joga! Férjem szerint hagyjam, csak örömében küldözgetni. Az lehet, de akkor is engem zavar, pláne egy exnek és annak az anyjának!! Ti hogy kezelnétek?


2019. aug. 26. 12:59
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
70%
Hát én biztos megmondanám ezt így neki hogy figyeljen már miért küldözgeti a férjem exének a közös gyerekünket mi köze van neki hozzá? Te se küldözgetsz semmit az ő exének😅😅 de tényleg ez milyen dolog már?xdd
2019. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
78%

2 megoldas van.

1)szólsz

2)Nem szólsz, de megszűröd h milyen képeket kap meg anyosod

2019. aug. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
74%

A fényképek többek között azért készülnek, hogy az ember mutogassa a barátainak, ismerőseinek. A mai világban szinte megszűnt a papíralapú fotó, ezt a mutogatást helyettesíti a küldés.

Nem örülnék és a férjemen keresztül igyekeznék megtiltani, de valójában semmire nem mész vele, mert ha akarja úgyis elküldi, legfeljebb nem fogsz tudni róla.

2019. aug. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
83%
Engem csak akkor zavarna, ha nyilvánosan közzéteszik valahol. Pl. fb-ra kirakja. De ha ilyen nem történt, csak átküldi a barátnőjének, hogy milyen aranyos az unokája, abban nincs semmi rossz. Arról ő nem tehet, hogy pont az ex anyja az ő barátnője.
2019. aug. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Nem szeretném tűrni! Képeket én nem a nyilvánosságnak és idegeneknek készítek, hanem magunknak, emlékbe. Legközelebb ha készít képet, verjem ki a kezéből a telefonját? Vagy szóljak rá? De az milyen már, hogy megmondom neki mit csinálhat?
2019. aug. 26. 13:09
 6/41 anonymousreview60 ***** válasza:
52%

Meg kell mondani az anyósnak, hogy ezt hagyja abba. A képek csak a rokonságnak vannak. Ott is csak mértékkel.

A férj exének mutogatni az unokát nem ésszerű, képet küldeni kimondottan privátszférasértő.

2019. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
36%

#5

Szerintem nem tilthatod meg a nagymamának, hogy lefényképezze az unokáját. Azt sem tilthatod meg, hogy azt valakinek megmutassa. Szar helyzet nem mondom, de ez van!

2019. aug. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
69%
A gyermek jogi képviselője te vagy. Megtilthatod, hogy fotózzák, hogy a képét közzétegyék. Van olyan jogi kitétel, hogy visszaélés személyes képmással. Ezt nekwd jogod van megakadályozni.
2019. aug. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
55%
8: csak ez nem közzététel
2019. aug. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
86%
Engem is nagyon zavarna,ha a párom exének az anyósom fotókat küldözgetne,még akkor is ha jü viszonyban vannak.Mond meg a férjednek,hogy beszéljen erről az anyjával.
2019. aug. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!