Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha nem szólok lehet, hogy jobb?

Ha nem szólok lehet, hogy jobb?

Figyelt kérdés

Szóval a menyeméknél voltam és a szobájukban,amikor nem voltak otthon.Nem kell megijedni nem kutakodtam,csak az unokám ott alszik és muszáj volt bemennem.En vigyáztam az unokámra,amig a menyem elment valahova.Szóval az unokám ledobta a cumiját és beesett az ágy alá.Azt láttam,hogy a por vastagon sürüsödik az ágy alatt.Szó nélkül megcsináltam volna, mint több esetben,de a derekammal problémák vannak,ha cipelek vagy hajolok.Amikor terhes volt én csináltam meg helyette,mert a fiam megkért rá.Na végeredményben mondtam finoman a menyemnek,hogy semmi közöm hozzá, és elmeséltem neki,hogy mit láttam.Láttam rajta,hogy nem tetszett neki és utána egész idõ alatt nem szólt hozzám és nyujtogatta rám a nyelvét.A másik probléma a fiam allergiás,tehát néha mélyebben kellene takaritania.

Nagyon sokszor én takaritok náluk és fõzök is mert a menyem nem akar és nem is tud.


2019. szept. 2. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem egyszerű helyzet.. Nem jó az ilyenbe beleszólni. Másrészt nem csak a nő dolga a takarítás, a fiad is megmozdulhatna.
2019. szept. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
81%
Igen, jobb lett volna. Mégis mi közöd van hozzá, hogy miként van náluk kitakarítva az ágy alja? Milyen alapon érzed magad feljogosítva arra, hogy szóvá tedd, hogy ki hogyan takarítson a saját lakásában? És ha már valakit előveszel, hogy rendre terems, akkor az miért nem a kedves fiad, aki mellesleg allergiás, tehát ennyi erővel neki kellene arra ügyelnie, hogy olyan legyen a környezete, ami nem okoz neki eü. problémákat. Kettejük ügye, hogy miként osztják meg a házimunkát,és ha mindneáron bele akarsz szólni az életükbe, akkor legalább a fiad legyen a fórum, lehetőleg négyszemközt, aztán majd ő kezeli a javaslataidat!
2019. szept. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:
Mi az,hogy a fiam is megmozdulhatna a feleség otthon van, a férje meg 10_12 órát dolgozik,sõt még este éjfélig otthon dolgozik.
2019. szept. 2. 11:53
 4/62 anonim ***** válasza:
40%
"Mégis mi közöd van hozzá, hogy miként van náluk kitakarítva az ágy alja?" Talán NÉMI köze mégiscsak van hozzá, ha vele takaríttatnak. Amúgy nem a mondandóddal van bajom előző, hanem a hangnemmel.
2019. szept. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
87%
Hát egy kellő intelligencia kell ahhoz, hogy mindkét fél normálisan le tudjon ülni ilyen dolgokról beszélni. Bár ha szembesülünk azzal, hogy igaza van a másik félnek, rosszul tud esni, mert támadásként éljük meg. Nálunk sincs patika, sőt, bár nekünk szó nélkül jönnek és segítenek. Egy baba mellett nehezebb a házimunka elvégzése, illetve van akinek működik néhány taktika. Most már eljutottam oda, hogy az ételt oda tudom rakni mellette, néha egy két dolgot el tudok mosogatni. Stb. Nem nagy dolgok, de pl porszivozni, feltodolni nehezebben megy.
2019. szept. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
76%
Egyet értek a 2ik válaszolóval. Még is milyen jogon szól bele bárki is? A férjem is allergiás , mondjuk én figyelek is az ilyenre . Ettől függetlenül ő is felemeli a popóját és heti többször kiporszívóz. Ha ilyennel állna elém az anyósom megmondanám , hogy kedves mama tessék játszani a minőség ellenőrzést magácskánál.
2019. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
83%
Te is friss anya voltál valamikor, kedves anyós, ebben a történetben. Tán elfelejtetted, de igenis ketten vezetik a háztartást, függetlenül attól ki mennyit ül a munkahelyen. A férjem napi 9 órát dolgozik, ez nem a világ fáradtsága, de ketten vagyunk, egymást kell segíteni. Nem értek azzal egyet, hogy a menyed egész nap otthon van. Hiszen házastárs, nem szolgálólány..
2019. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
83%
"Mi az,hogy a fiam is megmozdulhatna" Ja, hogy nálatok csicska a nő... Ebben az esetben jól teszi ha nem takarít.
2019. szept. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
84%

"Mégis mi közöd van hozzá, hogy miként van náluk kitakarítva az ágy alja?" Talán NÉMI köze mégiscsak van hozzá, ha vele takaríttatnak.


Nem, nincs köze hozzá! A fia választott társat, kettejük ügye, hogy a házasságukon belül és a saját otthonukban mit csinálnak és hogyan. Az már bocsánat, de a világ szégyene, hogy egy pasi az anyját kéri meg a takarításra, ha a felelsége nincs otthon, és a mamát minősíti, ha meg is csinálja...ha egy herét nevelt, akkor megérdemli, hogy cselédnek hívják a házhoz, de abba akkor sincs beleszólási joga, hogy a menye miként takarít, ha takarít egyáltalán. Azt majd a fiatalok egymás között lerendezik!

2019. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is a férj azért segíthetne takarítani hogy ha az ő érdeke is ez, akkor pláne. Szerintem inkább ne szólj bele ebbe. Azt mondod nem tud főzni, hát esetleg segíthetnél megtanítani főzni. Az én anyám se tudott főzni, amikor megszülettem, és az anyósa tanította, anyám ezért hálás volt neki.
2019. szept. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!