Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Illene-e a ferjemnek besegiten...

Illene-e a ferjemnek besegitenie a szuleimnek az alabbi esetben?

Figyelt kérdés

Szoval mi varoson elunk, szuleim es testvereim a kozeli kozsegben, mindenki kulon haztartasban. A szuleimnek van egy kiskertjuk, mi a hetvegeket legtobbszor ott toltjuk es a zoldsegeket onnan szoktuk hozni.

Legutobb megemlitettem a ferjemnek, hogy segitenie kellene a burgonyat kiszedni, erre o, hogy miert o, a tesoim nem sietnek ennyire segiteni a szuleimnek (nekik van sajat kiskertjuk, mondjuk nem is ertem, miert kellene nekik...). Regebben szivesen segitett ezt-azt nekik a haz korul, ezert ezt most nemigen tudtam hova tenni. Jomagam szivesen kerteszkedtem szabadidomben, de 6 honapos terhes vagyok es most mar nehezemre esik hajolni.

Szerintetek nkosag volt a ferjem reszerol, vagy jogos?


2019. szept. 2. 14:12
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Na... Szoval szerintetek bunkosag volt-e a reszerol, vagy jogos?
2019. szept. 2. 14:14
 2/26 anonim ***** válasza:
73%
Nem, de akkor egy darab krumplit se merjen még csak véletlenül is elhozni onnan.
2019. szept. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen jogos de nyilvánvaló hogy ezek után se a hétvégeket nem kell ott tölteni se a zöldség-gyümölcsöt elfogadni. Én se szeretek kertészkedni, nem is szoktam, (nincs is hol) a zöldség gyümölcsöt megveszem, jelzem nem olcsó, hétvége meg a szép tiszta lakás, program séta a parkban.
2019. szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%
Illeni nem illene. Ha van kedve és szívesen segít, akkor segítsen. Ha úgy gondolja, hogy heti 5 nap munka után szívesen pihenne, akkor joga van hozzá.
2019. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 alletta ***** válasza:
50%
illene segítenie, ha a munkaideje, hétvégi elfoglaltsága megengedi. főleg, hogy még közel is laknak a szülők. még a hozott zöldség-gyümölcs is jobban esne, ha tudná, hogy az ő keze munkája is benne van.
2019. szept. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

Ha másban segít, akkor nem jogos. Írtad, hogy régebben szívesen segített nekik ezt azt. Kertészkedett is? Lehet, hogy csak utál kertészkedni.

Azért, a tesóid is segíthetnek, attól, hogy van kertjük.

Kérdezd meg a férjed. Szépen nyugodtan, hogy miért nem akar krumplit szedni. Biztos megmondja.

2019. szept. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell minden hétvéget ott tölteni,de azért a krumpliszedésbe illene besegiteni ha már onnan hozzátok a zöldséget.
2019. szept. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%
Ő is eszik abbol a krumplibol. Annyi viszonzas a minimum, h neha segit, v vmi masban!
2019. szept. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
A munkaideje megengedi, 24/72 oras a muszakja, a tesoimnak nincs ennyi szabadidejuk. A zoldsegeket pedig szinte elvarja, ha o nem is jon a szuleimhez, szol, hogy hozz ket kilo krumplit, harom petrezselymet meg egy kilo paprikat. Ha kiskerti munkakat nem is csinalt, a nagyobb dolgokba besegitett, ezert sem ertettem a kiakadast. Az o szulei messze vannak, rajuk nemigazan szamithatunk semmiben, ha barmi van (pl hamarosan erkezik a baba) csak az en csaladom van a kozelben. Szoval mintha nekunk jarna a segitseg, de mi ne segitsunk nekik, vagy nem tudom...
2019. szept. 2. 14:42
 10/26 anonim ***** válasza:
54%
Bunkóság. Ez egy ilyen embertípus, aki szerint neki minden alanyi jogon jár, de viszonozni semmivel se viszonozza. Egyébként gratulálok a párválasztásodhoz, igazi aranyember, szülni is megéri neki.
2019. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!