Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti tegezitek vagy magázzátok...

Ti tegezitek vagy magázzátok párotok szüleit?

Figyelt kérdés

Párommal 1,5 éve vagyunk együtt, együtt is élünk, nem is vagyumk már olyan fiatalok (én 28 éves, párom 30), mégis magáznom kell a szüleit. Nekem ez furcsa, mert így nem tudok olyan közvetlen lenni velük, pedig kedvelem őket. Nálunk ez nem volt divat a családban, senkit nem kellett magáznunk, a szüleim barátait is mind tegezzük. Párom szintén tegeződik a szüleimmel az első alkalomtól fogva. Szüleink egyébként egyidősek, 50 körüliek, szóval fiatalok.

Pár hete találkoztak először a szüleink egymással, persze ők rögtön összetegeződtek, párom is tegezett mindenkit a társaságból, csak én voltam az, akinek feszengenem kellett.


Csak nekem furcsa ez a helyzet? Ti magázzátok a párotok szüleit? Tudtok így közvetlenek lenni velük?


2019. szept. 4. 11:17
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Ha mindenki tegez mindenkit, csak te vagy a kakukktojás, akkor a párodnak beszélnie kellene a szüleivel, hogy ajánlják fel a tegeződést, mert ez így tényleg fura.
2019. szept. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 alletta ***** válasza:
83%
furcsa helyzet ez így. ha párod szülei maguktól nem ajánlják fel a tegezést, kérd meg párodat, hogy beszéljen a szülőkkel.
2019. szept. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
75%

Mi is másfél éve vagyunk együtt, azóta együtt is élünk, szüleink 50 körüliek szóval majdnem minden egyezik.

Viszont nálunk mindkettőnk szüleit már bemutatkozáskor tegezni kellett, de nem is tudok senkit aki magázná vagy a saját vagy a párom szüleit pedig mindkettőnknek van kisebb testvére, tizenéves barátokkal és ők is tegezik a szülőket.

Párod szüleit más is magázza vagy csak neked kell? Ha egyedül neked kell beszéld meg pároddal, hogy vajon ennek mi lehet az oka aztán majd Ő megbeszéli a szüleivel.

2019. szept. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim válasza:
86%
Mi a párommal 16 évesen kerültünk össze, első találkozástól tegezzük egymás szüleit. 50-es, fiatalos családjaink vannak. Anyukám pl. zokon is venné, ha valaki magázná.
2019. szept. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
74%
Én 28 vagyok, párom 33, 12 éve vagyunk együtt és magázom a szüleit. Anyja meg is mondta nekem hogy ő nem szeretné ha tegezném mert ismerőseinél szokás a tegeződés a menyükkel de neki ez nem szimpatikus, mondjuk nem is kértem tőle soha hogy tegeződjünk ezért nem is értem ezt miért mondta. Amúgy is neki kell felajánlania a tegeződést mivel ő az idősebb. Engem egyáltalán nem zavar sőt még furcsa is lenne nekem tegezni.
2019. szept. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
86%
Mi magazodunk
2019. szept. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
87%

A vőlegényem tegezi az én szüleimet, ők 50esek, én magázom az ő szüleit, ők inkább 60asok.

Nekem nem furcsa, nem feszengek. Nem szoktam nagyon túl tolni a magázást mintha valami hivatalos helyen lennék.

Például nem így kérdezek "Hogy tetszik lenni Marika néni?" Meg "Önnek mi a kedvenc akarmilye?"

Hanem csak elkezdek beszélni " Hogy van ma? "Milyen volt a nyaralás?" "Mi a véleménye az akármiről?"

Nem tudom mennyire érthető ez így. Leginkább kihagyom a konkrét alanyt a mondatból így azért közvetlenebb mint állandóan Önözni.

Remélem segítettem valamennyit. :)

2019. szept. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
92%
Párom tegezi az én szüleimet első perctől kezdve, ők idősebbek mint párom szülei. Én magázom az ő szüleit. Az anyuka elmondása alapján egyfajta kiváltság lesz majd ha eljutunk a tegeződésig. Nekem nincs bajom a magázódással, de ebben a formában nevetségesnek tartom. A tiszteletet nem azzal vívja ki, hogy tegezem vagy magázom, és még csak nem is valamiféle nagy méltóság, hogy kiváltság legyen a tegezése. Na mindegy, jót mosolygok rajta
2019. szept. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
70%

Csendőrpertu, ő tegez (após már nincs sajnos, de vele is igy volt), én magázódom. Anyós mondta is, hogy ő direkt nem fogja nekem engedni soha, hogy tegezzem, maximum "Magdi mamának" hívhatom, ha összeházasodunk :D - neki ez valahogy fontos, nekem meg mindegy. Amúgy viszonylag fiatal (nem is tudom, 55+ azt hiszem, én meg 29), de nekem valahogy mégis olyan "nagyis", így nem is olyan fura. :)

A fura akkor volt, mikor nagy családi összejövetelen mindenki más mondta, hogy tegezzem, szóval anyós összes testvére, párjaik, keresztszülők unokatestvérek... még az idős bácsi is megsértödött, hogy mi az istent csókolomozok, csak párom anyjàt tetszikelem. Így már fura. :)


Amúgy anyám csak 50 éves, de őt se tegezi le a párom, pedig köztük csak 15 év van. :D


Ettől függetlenül jó a kapcsolatom pàrom anyjával, nem bunkóságból kéri a magázást, csak neki valamiért ez a természetes.

2019. szept. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
58%

Tegeződünk az eljegyzés óta.Ők ajánlották fel.

Beszélj a pároddal,ez tényleg fura helyzet.

2019. szept. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!