Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogyan kezelitek anyósotok...

Ti hogyan kezelitek anyósotok hóbortjait? Az enyém egyébként jóindulatú, mégis nehezemre esik elfogadni a bogarasságát.

Figyelt kérdés

Ilyen embert még nem láttam. Kint élt Amerikában, ahol olyan dolgokkal találkozott, amik teljesen kifordították magából. Azóta kizárólag mélymagyar szemszögből lát mindent, mindenkit (vadidegeneket is) azzal fáraszt, hogy "Magyarországon mindent leuralt a zsidó", el akarják feledtetni a magyarok valódi történelmét, Jézus is magyar volt, a pulikutya a Szíriuszról származik, a Szent Korona önálló életet él, stb.

Jogát tartja ahhoz, hogy mindenkinek megmondja, hogyan éljen: azt együk, amit Jézus mond, hova menjünk és hova ne, mit csináljunk a szabadidőnkben, stb.


Elítél mindenkit, aki nem az ő szemléletmódjának rendeli alá a mindennapjait, holott a saját életét képtelen kézben tartani. Folyton ugráltarja a fiát (a férjemet, aki egyke), minden jelentéktelen hülyeség miatt hívogatja, még nyaralásunk és kirándulásunk közben is.


Az esküvőnkön végig a zsidókat, a cigányokat, a migránsokat és a politikát szidta a vendégeknek, akik próbálták terelni a figyelmét, de nem lehetett leállítani.


Ha bejön engem meglátogatni a kórházba, akkor is ez a téma.


Nem rosszondulatú, mert törődikvelünk és a családdal a maga módján, de annyira felidegesít a mániájával, hogy sokszor nagyon nehezen tudom türtőztetni magam.


Önmagát nem veszi észre, de a páromnak mondogatja, hogy milyen mereven közelítem meg a viselkedését, amiben teljesen igaza van! Nem tudom, mi a helyes stratégia, a helyes hozzáállás vele szemben és ilyen irányú tapasztalataitokra volnék nagyon kíváncsi.


A férjem nem szól neki egy szót sem, mondván "öreg fát nem lehet átültetni", illetve hogy "egyik füleden be, a másikon ki" jellegű tanácsokkal lát el. Neki is igaza van, de nem sikerül így hozzáállnom. Úgy érzem, kudarcot vallottam.


Ki hogy közelítené meg ezt a viszonyt? Ti mit tennétek, hogy el tudjátok fogadni hasonlóan bohókás anyósotokat?



2019. szept. 23. 08:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Együtt laktok? Ha nem , akkor engem nem igazán zavarna, egyik fülemen be, másikon ki :)
2019. szept. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Azt hiszem ki kell cseréltessem az értelmező kéziszótáramat, valami nyomdahiba lehet benne a jóindulatú szó értelmezésénél
2019. szept. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem élünk együtt.
2019. szept. 23. 08:41
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem éltek együtt, nyilván nem találkoztok naponta, csak hetente-kethetente: egyik füleden be, a másikon ki. A férjed meg ne ugráljon neki, a telefont pedig kapcsoljátok ki nyaralás alatt
2019. szept. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem érti meg a férjem, hogy mi már önálló család vagyunk. Az anyósomtó függ pénzügyileg teljesen (nem ő tartja el, de neki köszönheti a bevételi forrását), ezért kötelességének érzi úgy ugrálni, ahogy az anyja fütyül.
2019. szept. 23. 09:03
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Mondd meg neki, hogy téged nem érdekel. Számodra minden ember egyforma. Gané ember van itt is ott is. Ugyanúgy jó ember is.

Különben nekem is hasonló nézetem van. De sem a pámra sem a gyerekekre nem próbáltam erőltetni. Ez mindenkinek a saját egyéni megítélése.

2019. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem érti a férjed, hogy ti önálló csalad vagytok? Hozza se kellett volna menni
2019. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Páromra lett volna..
2019. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#9 hozzászóló: "Páromra lett volna.."


Ezt hogy érted?

2019. szept. 23. 10:02
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

"De sem a pámra sem a ..."


Erre írta, hogy páromra lett volna.

2019. szept. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!