Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezt hogy kell érteni?

Ezt hogy kell érteni?

Figyelt kérdés

Anyósom szülinapjára kijelentette hogy ne is foglalkozzunk vele, már tavaly is. Tavaly titokban készültünk apósommal, tortát vettünk neki, ajándékot - anyósom tényleg nem készült. Az idén én már pipa vagyok, hogy akkor tényleg nem akar készülni, viszont ha nem köszöntjük fel szerintem megsértődik. Egy kicsit viszont joggal gondolnám azt hogy ha ajándékkal, cukrászdai tortával készülünk meginditájon bennünket egy vacsorára vagy hasonló. Örökké az a problémája hogy szét fog esni a család ha a gyerekek nagyobbak lesznek, mert már csak az ő szülinapjukat tartjuk + sátoros ünnepek.

Nem értek a sorok között? vagy kéreti magát és én csináljak vacsorát nekik?Kapcsolatunk rendszeres, közel lakunk, heti 1-2x találkozunk



2019. szept. 24. 15:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem tudta, hogy mentek, akkor talán azért nem készült vacsorával.

Esetleg hívjátok meg őt a szülinapján és te készíts vacsorát, tortát.

2019. szept. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

Ne haragudj, de felfújod ezt a dolgot. Miért nem tudsz csak úgy venni neki egy tortát és kész? Miért kell cserébe mindenképpen főznie, készülnie neked ebéddel/vacsorával?

Ez az ő születésnapja, ha nem akar nagy felhajtást akkor had legyen már az amit ő szeretne. Te pedig letudtad a tortát így sértődés sem lesz.

Abba mar bele sem megyek, hogy mi lenne ha te hivnád meg őt és főznél valamit egy évben egyszer...?

2019. szept. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
50%
Titokban várja az ajándékot és a tortát.
2019. szept. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%
Ti köszöntsétek fel,hogy ne sértődjön meg,aztán a többi az ő dolga.Gondolom ti otthon is tudtok vacsorázni.
2019. szept. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
98%
Miért kéne vacsorát főznie nektek??? Menjetek át uzsiidőben, egyétek meg a tortát, aztán mindenki haza.
2019. szept. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Tehát azért mert ti vesztek ajándékot, tortát és felköszöntitek, te elvárnád, hogy az anyósod a saját szülinapján még készítsen vacsorát cserébe?!
2019. szept. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%

Akkor illik vacsorát/ebédet főzni, ha Ő hív meg benneteket.

Azért, mert ti felköszöntitek, nem kell elvárni, hogy étellel-itallal traktáljon benneteket.

2019. szept. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
97%
Mivel kellene neki készülnie, ha ti lepitek meg?
2019. szept. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%

"Ezt hogy kell érteni?"

Úgy kell érteni, hogy nem akar születésnapot tartani!

68 éves vagyok, anyós, nagymama és már nekem sem ünnep a születésnapom, bár ezt sok fiatal nem fogja megérteni.

Ebben a korban már nem ünnep, hogy rohannak az évek, egyre öregebben egyre betegesebben, egyre közelebb kerül az ember a végső búcsúhoz.

Nekem bőven elég (lenne) ha felhívnának és egy "Isten éltessen Mamával" elintéznénk a dolgokat, ezt is csak az illendőség kedvéért és továbblépnénk.

Nem hiányzik a hajcihő, főzök én nekik születésnapomtól függetlenül is ha jól érzem magam, de az nem egy kényszer.

A torta nem is a Mamának kell - én pl. cukros vagyok - hanem a családnak:)

Tartsátok tiszteletbe a kérését, nem viccből mondja, amit mond!

2019. szept. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
57%

Hát ha tavaly sem készült, akkor én szó szerint venném, amit mondott.



MÁS:

SZÁNDÉKOSAN CSUPA NAGYBETŰVEL KEZDEM!!!!!


MI A FÉSZKES-BÚBÁNATOS JÓFENÉNEK (csúnyább szót nem akarok írni) izgatod magadat TE (!!!) anyósod szülinapja miatt? A férjed él? Tud beszélni? Döntse el ő, megköszöntitek-e, készültök-e stb. Te meg igazodj hozzá. Ha akar, beszélje meg ő az apjával ezt a kérdést.

Ez volna a legegyszerűbb és legkézenfekvőbb megoldás mindenki számára.

2019. szept. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!