Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is gáz, ha valaki...

Szerintetek is gáz, ha valaki a vejétől akar albérleti díjat kérni?

Figyelt kérdés

Az egyik haveromról van szó, inkább jó barátomnak mondanám,mesélte, hogy apósáék akarnak tőle meg a lányuktól alberleti dijat, amiert a házukba laknak. Külföldön dolgoznak egyébként aposáék.

Szerintetek is gáz ez? Mi azt beszéltük, hogy a saját lányukat lehúznák havi közel 100ezerrel. Persze a rezsit a baratomék fizetik, mivel ők lakják a házat, de azonfelül akarnak tőlük penzt kerni. Mikor pont hogy arra gyüjtenek hogy 4 ev utan vegre összetudjanak házasodni meg saját házat venni. Ti is kérnétek a sajat gyereketektol és a vőlegényetől penzt?


2019. szept. 27. 17:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%
Nem kérnék pénzt, csak a rezsit fizettetném velük. Ha nagyon rosszul állnék anyagilag vagy beteg lennék én vagy a férjem, esetleg egy "jelképes" összeget talán kérnék néha 10-20 ezer forintot, de többet nem. Nem a gyerekemen akarnék nyerészkedni, támogatnám ahogy tudom.
2019. szept. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Nem kérnék, ha a saját lakhatási célú lakásomban laknának, ami a külföldi tartózkodásom miatt lakatlan.

Kérnék, ha kiadási céllal tulajdonolt lakásomban laknának. Aztán vagy kapna a gyerekem egy önerőhányadot ajándékba, vagy nem. Valószínűleg kapna.

2019. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
65%
Nem kernek.Inkabb orulnek, hogy valaki rendben tartja hazat amig en kulfoldon vagyok nem pedig pusztul lakatlanul, vagy eppen idegen alberlok teszik tonkre.
2019. szept. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
40%
Én sem értem miért kér valaki a saját gyerekétől albérleti díjat. Haverom is fizette 30 ezret plusz rezsit az anyjának, ketten éltek ott.
2019. szept. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
42%
Az ember a saját gyerekét segíteni akarja, nem meglopni, elvenni tőle, akkor is, ah a kedves házastársat nem kedveleki vagy utálják.
2019. szept. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
60%

Azért érdekelne mennyire díjazták apósék hogy náluk éltek, és mennyire bírták a haverodat: a szülők célja nyilvánvaló: elérni hogy lelépjenek a fiatalok, és ne

legyenek a nyakukon. Még vagy harminc évig...

2019. szept. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
67%
Nem, nem gáz. Nyilván nem azért dolgoznak külföldön, mert annyira jól állnak anyagilag. Nem is olyan fiatalok, ha a gyerekük hazasodni készül. Nem kell ott lakni, lehet keresni "valodi" albérletet, ha nem tetszik
2019. szept. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
70%
Én alapból adtam lóvét rezsin felül, sose kértek semmit. Ha dolgozik, akkor adjon. Ott van csomó lakáshitel 200 - 300 ezres törlesztővel v albérlet, jaa hogy az sok? akkor ott van 100 ezres albérleti felajánlás...
2019. szept. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
45%

Nem gaz szerintem. Ismerek part ahol pont ugyanigy az aposek a lanyuktol es a parjatol kernek lakbert. Joval kevesebbet mint a piaci ar de ez is kozel 100.000.


Amit esetleg nem tudhatsz/tudhtnak, hogy ez bizony kulfoldon egy joval bevettebb szokas, ha a gyerekek a szzlok ingatlanat hasznaljak ugynais ezzel egyreszt nevelik oket az eletre, hogy semmi sincs ingyen, masreszt van aki az igy elkert osszeget felreteszi, befekteti es amikor vegre a gyereke lelep, akkor szepen atadja neki egy osszegben. (Ez az egesz igy takarekossagnak is tekintheto csak ugye lehet a fiatalok nem tudnak annyira meggaljt paranxsolni es nem ertekelik hogy ingyen laknak rezsiert valahol es nem tennenek felre havi 100.-at igy viszont kenytelenek.)

Persze vannak olyan szulok is akik tenyleg meg vannak szorulva es ha nem lenne a gyerek aki nala akar vagy kenytelen lakni, akkor azt az ingatlant kidahatna, ha most egy bp-i lakasrol/hazrol.van szo, akkor most 150.000 es a rezsi egy panellakas alberleti dija...azert ilyenkor a szulok elgondolkodnak mi a tokert nem mennek az o kis csibeik valami olcsobb fizetos albiba es nekik meg jonne a sok sok bevetel (amivel nyilvan ha sok osszegyulik akkor tamogatnak a gyerekeket is).

De ti fiatalok nagyon el vagyok kenyeztetve es a mai szulok tobbsegenek is nulla az erzeke a penzcsinalashoz, inkabb mindenki feketen minimalberen dolgozik...

2019. szept. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
46%

Dehogy kérnék.


Miféle több százezres lakáshitelekről beszéltek? Ilyet nem kap akárki. Nekem kemény 50 000. Fele az albinak. A lakást dupla annyiért ki lehet adni.


Elmehet a pics#ba az ilyen szülő.

2019. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!