Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szülés után miért kell a...

Szülés után miért kell a nyakamba lihegni?

Figyelt kérdés

Párommal 5 éve vagyunk együtt

Kisbabát várok,jővő hét utánra vagyok kiírva szülésre


Az a helyzet,hogy párommal azt beszéltük át közösen,hogy az első pár hétben nem szeretnènk,hogy anyós testvér itt hemzsegjenek körülöttünk, mi szeretnénk egy kis eltöltött külön időt, mint egy család, meg egy kis regenerálódást és csak október végén párom szülinapján jöjjenek látogatóba


Erre anyós teljesen eljátsza a hattyú halálát hogy ő nem ezt érdemli,hogy az ő fia és márpedig bejön szülés utáni napon mert az ő unokája és kijelentette,hogy abba az óvodába irassuk a gyereket ahol ő dajka ( hozzá teszem sni gyerekekkel külön kisegítő iskolában dolgozik mind konyhai alkalmazott)


nem is értem miért hiszi azt hogy a gyerekemből "gyagyás" lesz és oda kerül, bármi megtörténhet,de ne ez legyen az első


4 hónapos terhesen még dolgoztam

Utána elmentem szülési szabadságra azóta itthon vagyok ellátom a napi teendőket főzök, mosok, takarítók, elvagyok,anyós dolgozik szóval örülök is neki kicsit, hogy nem segített mindenben


néha eljött a vizsgálatokra meg persze vásárolni.. azon is teljesen kivolt akadva hogy miért veszek kék zöld piros narancs ruhákat ha fiút várok miért nem lehet normális ruhákat venni ( én fizettem ) én azért döntöttem így mert később tervezünk még egy kisbabát és ezek úgymond fiúra lányára is rá lehet addni...anyós ezt se érti meg



Szeretem anyósom mintha a második anyám lenne de amióta az első babát várjuk teljesen kikelt magából


Mit lehet tenni


2019. szept. 29. 04:08
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
46%

Szokásos buzgó anyós szindróma, ebből annyi ilyen van, hogy uncsik már a kérdések. Ugyanazt kell tenned, mint bárki másnál, meghúzni a határokat, főleg a kedves férjednek ezt kommunikálnia, a többit pedig elengedni a füled mellett. Más nagyon nincs, amíg nem intézkedik helyetted, addig ezt tudod tenni.


Egyetlen egy dolgot nem tartok teljesen jogosnak, mégpedig a látogatás kérdését. Tudom hogy manapság rettentő divatos, de számomra illúzióromboló hogy a friss nagyszülőket hetekig ki akarják zárni az újszülött életéből. Nem kell a kórházba a 6. másodunokatestvér látogatása, de megfosztani a nagyszülőket az unoka karbavételétől... hát, én is megsértődnék.

2019. szept. 29. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
54%

Nem értem az ilyen anyósokat.Miért nem hagyják békén a fiatalokat,intézzék úgy ahogy ők jónak látják.

Mond meg a férjednek,hogy beszéljen az anyjával.Ami a szülés utáni látogatást illeti,mindenkinek más a véleménye,és tiszteletbe kellene tartani.Én mentem ahogy a lányom hazament a szülészetről,mert ő kért meg rá,hogy segitsek,amikor az elsőt szülte.De ha azt mondja,hogy magukban akarnak maradni,azt is megértettem volna.A második,harmadiknál,nem mentem,a nagyobb unokákat hoztam el pár napra.

2019. szept. 29. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
45%

Szíved joga.

Neki is az lesz, ha lesz.ja, hogy wellnessre akarsz menni, hogy ápold a kapcsolatod a férjeddel, és azt mondja, oldd meg, te akartad, hogy hárman legyetek egy család.

2019. szept. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
36%
Ritka bunkó, rosszindulatú egy nő vagy. Az anyósod jogosan akadt ki, hogy nem engeded hetekig az unokához. Utolsó válaszolóval egyet értek. Akkor se legyen jó neked az anyós, ha majd a gyerekekre vigyázni kell.
2019. szept. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon tré a hozzaallasod.pl, hogy Sni s gyereket gyagyás ként írsz le, nagyon buta lehetsz. Hetekig ne lássa az unokát? Oké, hogy ne költözzön oda, de ez nekem durva...
2019. szept. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
46%
Én nem szeretem az anyósomat, de amikor nekiállt okoskodni úgy, hogy egy fillért sem adott és kértem, megmondtam, hogy lehet adni tanácsot, ha ad kalácsot! Sajátosan kezelem őket, mivel olyan a viszony és a gyereket jönnek megnézni a családi béke érdekében inkább nem vagyok itthon- itt alvás nincs! Ha a párom akar a gyerekkel hozzá menni elviszem hazajövök ha jönnének haza megyek értük! Szabályok vannak lefektetve, de nem nevelem a nagyszülők ellen a gyereket, szeresse őket, attól hogy nekem problémám van velük, nem biztos hogy a gyereknek is lesz, ha meg igen majd azt mondja hogy nem akar odamenni!
2019. szept. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
70%
Esküszöm nem tudom felfogni mi akkora probléma azon, ha a nagymama látni akarja ah unokáját a szülés után. Az a fel ora olyan hatalmas aldozat?
2019. szept. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
24%
Helyetted inkabb egy szerető
2019. szept. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
59%
A leírás alapján te még elég éretlen vagy.
2019. szept. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

Ilyen nehéz kérés 2 hét

Utána annyit unokázhat amennyit akar

2019. szept. 29. 07:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!