Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért rendezkedik anyós a...

Miért rendezkedik anyós a lakásban?

Figyelt kérdés
Már 1 év telt el azóta, hogy szültem, és ugye akkor anyós atszokott jönni segíteni konyhában vagy takarítani. De már nagyon idegesítő, most is úgy rendezkedik mintha még mindig nem tudnék menni. Kiszolgalja magát gond nélkül, atpakol cuccokat.. Engem nagyon zavar, hogy úgy csinál mintha otthon lenne.
2019. szept. 29. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Tőle már kérdezted?
2019. szept. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

"Miért rendezkedik anyós a lakásban?"


Mert engeded neki, nem szólsz rá.

2019. szept. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Szólj neki.
2019. szept. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Elején még nem szóltam, addig amíg jól esett a segítség. Azóta viszont már többször lett neki szólva, hogy ne csinálja, üljön le, majd mi megcsinaljuk.nem kell neki főzni kávét, majd mi főzünk neki. De egyszerűen nem érti meg.
2019. szept. 29. 18:57
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Amíg úgy kommunikálsz, hogy "nem kell neki csinálnia" ezt vagy azt, addig esetleg azt érezheti, hogy nem várjátok el a segítséget, de azért nem is veszitek rossz néven.


Én ebben a helyzetben úgy fogalmaznék, hogy szeretném, ha ezt vagy azt nem tenné (de udvariasan, nyugodt hangnemben).

2019. szept. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Így van, egyszerűen, nyugodtan közölni kell vele (és határozottan), "köszönöm az eddigi sok segítséget, de már nem szeretnék ezekben segítséget kérni, ne tegye ezentúl"
2019. szept. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Azért, mert nem mersz határozottan konfrontálódni vele. Meg kell neki mondani, hogy köszönöd, hogy eddig segített, de az egészen más, hogy már a sajátjának tekinti a te otthonodat. Mostantól ne tegye, köszönöd. Ennyi.
2019. szept. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
A családi segítség kérést erősen korlátozni kell.
2019. szept. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Mondd ezt:

"Köszönöm szépen a segítséget,de már nem szükséges,hogy segíts,ezért légyszi ne szolgáld ki magad,mert mi kiszolgálunk."

Mindd ezt nyugodtan mondd.

2019. szept. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Jókat írnak az elôttem válaszolók,viszont ez át mehet sértődêsbe is,mert majd azt hiszi az anyós,hogy csak addig volt jó,amíg szükséged volt rá. Én belegoglalnám azt is,hogy pl mostmár sokkal jobb az egészségi állapotom,vagy nem örökké kell bennünket szolgálni,mert már a pici mellett is tudok csinálni sokmindent...

A lényeg az lenne,hogy ne azt érezze,hogy mostmár ejtve van. Persze ez attól is függ,hogy milyen viszonyban vagytok. Mert ha nem kedveled,akkor gondolom teljesen mindegy,hogy megsértődik.

2019. szept. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!