Ez normális igy?

Figyelt kérdés
Most költöznénk össze a barátnőmmel,vettünk egy kis telket amire szeretnénk épiteni egy könnyűszerkezetes kis házikót.A fele már elkészült de zavar egy kicsit,hogy csak apám és anyám veszi ki a részét ugy az anyagiakból mint a munka részéből,a párom anya apja még csak nem is volt ott meg sem nézte miről van szó,csak kritizálják,holott nem is látták,miről van szó,de ami felböszitett az az hogy a párom azt mondja toldjuk meg egy szobával a házikót mert ha feljönne a pereputya vidékről(mert ők nyirségiek) legyen őket hol elszállásolni,én ugy gondolom hogyha se munkaerővel,sem pedig anyagilag nem támogatnak minket,még a páromsem,akkor mi a fészkes fenének épitenék oda plusz egy szobát? Amikor elkészülne akkor meg jönének? akkor jó lenne minden? pedig csak anyám apám meg én állunk ki mindentéren,én kikötöttem,hogy oda a lábukat ne tegyék akkor sem ha kész lesz ha ilyenkor is kivonják magukat mindenből,vagy nem jól gondolom? köszi a válaszokat!
2019. okt. 9. 09:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
85%

Abben nem jól gondolod, hogy elvárod, hogy a szülők beszélljanak pénzzel, vagy munkaerővel. Nem kötelező, és nem várható el. Köszönd meg a szüleidnek, hogy segítenek, de nekik sem lenne kötelező.

Ezért nem jogos az sem, hogy még be sem költöztök, de már kijelented, hogy a majdani anyós, após oda be sem teheti a lábát.

Nem kell jósnak lennem, hogy megmondjam: Ez a kapcsolat hamar vége lesz az állandó veszekedések miatt. A lányank rosszul fog esni, hogy a szülei nem lehetnek ott, mert hisztizel, és azt hiszed elvárás a szülőktől, hogy anyagilag támogassanak. A lány jogosan mondhatja majd neked, hogy ha az ő szülei nem tehetik be a lábukat akkor a te szüleid sem.

2019. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 anonim ***** válasza:
86%

De jól gondolod.

Bár kicsit zavaros (lehet csak nekem) mert azt írod vettetek telket, építkeznétek, a fele kész is van, de csak te meg a te szüleid adnak bele pénzt.

Most akkor kivel vetted a teleket,

Kinek a nevén van a telek, majd a ház , Közös?

Biztos van valami oka, hogy nem mennek oda.. csak azt tudjuk, amit te leírtál, a másik oldalt nem ismerjük..

2019. okt. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom, a szüleid nem az ország másik végében élnek, ezért tudnak ott lenni, segíteni.

Én nem várnám el, hogy ezért felutazzanak vidékről.

Pénzzel meg nem mindenki tud segíteni.

A családja meg nem a pereputtya, hanem a családja. Nem tilthatod meg, hogy meglátogassák. Ez bunkóság.

Nem lesz hosszú életű ez a kapcsolat. Semmi tisztelet nincs benned.

2019. okt. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/104 anonim ***** válasza:
59%

Ha a párod sem támogat anyagilag, se munkaerővel, akkor örüljön, hogy beengeded a SAJÁT lakásodba, a pereputty meg mehet szállodába.

Vigyázz a tulajdoni hányadra, ha elkészül a ház! A telket felesben vettétek?

2019. okt. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/104 A kérdező kommentje:
nem vettük felesben,mondom 1000fttal nem segitettek benne,csak a nevemen lesz az egész mivel csak én költök rá és csak az én szüleim segitenek benne.
2019. okt. 9. 10:10
 6/104 anonim ***** válasza:
56%

A plusz szoba szerintem jó ötlet, de én kikötném, hogy nem a családja miatt. Nyugodtan beszéld meg a baratnoddel ezeket, amiket ide írtál.

Közös házatok van, nehogy már ne menjen a kommunikáció. Jobban elköteleztétek magatokat, mint egy házassággal.

Igenis mondd el neki, hogyha segíteni nem tudnak, akkor te is úgy állsz hozzájuk

2019. okt. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 A kérdező kommentje:
durva lenne ha a felét meg a páromra iratnám,épp ezért nem is akarom a párom szüleit tárolni hetekig,mert ha kész akkor szivesen élösködnének rajtam amikor pedig kellene segiteni akkor meg nuku,pedig lenne rá lehetőségük.Inkább arról szól a történet hogy kihuzzák magukat mindenből,de én meg legyek olyan buta hogy nekik plusz szobát épitek hogy legyen nekik hol fetrengeni,
2019. okt. 9. 10:13
 8/104 A kérdező kommentje:
6-os nem nem tudnak,nem akarnak,az én szüleim sem gazdagok apám jár ki kömüves melokat csinál,burkol stb,ők is megtehetnék,de semmi
2019. okt. 9. 10:14
 9/104 A kérdező kommentje:

"Jobban elköteleztétek magatokat, mint egy házassággal."


NEM! Mert ha a párom sem száll bele a házikóba akkor csak az enyém mivel 100% az én munkám pénzem van benne,akkor? Irassam a felét a nevéreM nem bolondultam meg azért!

2019. okt. 9. 10:16
 10/104 A kérdező kommentje:
Normális esetben mindketten kéne a pénzt és a munkát beleölni,nem csak én fogok egyedül élni ott.
2019. okt. 9. 10:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!