Ez normális igy?

Figyelt kérdés
Most költöznénk össze a barátnőmmel,vettünk egy kis telket amire szeretnénk épiteni egy könnyűszerkezetes kis házikót.A fele már elkészült de zavar egy kicsit,hogy csak apám és anyám veszi ki a részét ugy az anyagiakból mint a munka részéből,a párom anya apja még csak nem is volt ott meg sem nézte miről van szó,csak kritizálják,holott nem is látták,miről van szó,de ami felböszitett az az hogy a párom azt mondja toldjuk meg egy szobával a házikót mert ha feljönne a pereputya vidékről(mert ők nyirségiek) legyen őket hol elszállásolni,én ugy gondolom hogyha se munkaerővel,sem pedig anyagilag nem támogatnak minket,még a páromsem,akkor mi a fészkes fenének épitenék oda plusz egy szobát? Amikor elkészülne akkor meg jönének? akkor jó lenne minden? pedig csak anyám apám meg én állunk ki mindentéren,én kikötöttem,hogy oda a lábukat ne tegyék akkor sem ha kész lesz ha ilyenkor is kivonják magukat mindenből,vagy nem jól gondolom? köszi a válaszokat!
2019. okt. 9. 09:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/104 anonim ***** válasza:
38%
Nem értem miért könnyűszerkezetes házat építetek mikor ugyanannyiba kerül mint egy téglaház, de 20-30 év múlva meg le kell bontani.
2019. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/104 anonim ***** válasza:
95%
Te fizetnél egy olyan építkezésbe, vagy segítenél-e, amelyxhez a lányodnak papíron semmi köze?
2019. okt. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/104 A kérdező kommentje:

Te fizetnél egy olyan építkezésbe, vagy segítenél-e, amelyxhez a lányodnak papíron semmi köze?



Épp ezért nem lesz hozzá köze mert nem tesznek bele semmit. :-)

2019. okt. 9. 10:24
 14/104 anonim ***** válasza:
99%

Miért nem kérted a barátnődet, hogy ő is szálljon be anyagilag és legyen közös a telek, majd a ház is? Neki nincs megtakarított pénze? Dolgozik egyáltalán?


Az az érzésem, hogy hamarosan szakítás lesz ennek a vége.

2019. okt. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/104 anonim ***** válasza:
98%

Nem kell plusz szobát építeni NEKIK. Ez a te házad, a te és a szüleid pénzébőből épül, ráadásul apádnak ez a munkája, ért hozzá, szép, hogy segít. Építs plusz szobát azért, mert most egyszerűbb, mint később toldozgatni, és neked is lehet még rá szükséged, hozzád is jöhet vendég. Egyáltlaán nem kell a barátnőd igényeit bármilyen szinten is figyelembe venni.


Ami pedig a segítsét illeti: én is kihúznám magam egy olyan házzal kapcsolatos anyagi és munkaerőbeli teher alól, amihez se nekem, se a gyerekemnek semmi köze se lenne. Ő csak egy barátnő. Nem feleség, nem élettárs, ahogy írod: még csak most költöznétek össze. Gyakorlatilag egy randipartner. Te komolyan elvárod egy aktuális randipartnertől, akivel csak jársz, hogy pénzt nyomjon a TE házadba, a szüleitől meg azt, hogy odajárjanak segíteni, meg pénzelni? A hiba a Te készülékedben van! Az ingyen munka kellene, de a nőd egy senki a ház szemszögéből, ahol nyilván lakni fog veled, ameddig úgy urál, ahogy te fütyülsz. Ha megunod, már másnap kiteheted. Miért is invesztálna akár időt, akár pénzt ebbe?

2019. okt. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/104 anonim ***** válasza:
98%

Azt írod:

"vettünk egy kis telket". Akkor mégis közösen vettétek, vagy csak te? Nem egyértelmű.

2019. okt. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/104 anonim ***** válasza:
99%

Azt írod: " vettünk egy kis telket, amire szeretnénk építeni egy kis könnyűszerkezetes házikót" úgy vágtatok bele, hogy nem is beszéltétek meg, sem az anyagiakat, sem azt, hogy pontosan mekkora lesz?

Az irományod elején még úgy tűnik közös a dolog, a végére meg mintha minden csak a tied lenne. Szerintem neked sem teljesen egyértelmű még ez.


Mindenképp beszélj pároddal. Ha tényleg komolyan gondolod vele, akkor mondd el, hogy milyen elképzeléseid vannak az együttéléssel kapcsolatosan, mert tovabbi vitákat fog generálni. És el fog hangzani tőled, hogy "ez az én házam." Előzd meg a bajt.

2019. okt. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/104 A kérdező kommentje:
vettünk igen anyámék és az én megtakaritásomból vettük
2019. okt. 9. 10:29
 19/104 anonim ***** válasza:
43%
Párod részéről ez a tipikus vidékies gondolkodás, nagy család, rokonság, mindenkivel jóban vagyunk. Te városiasan gondolkodsz, a családok elkülönülnek, nincs is nagyon szoros rokoni kapcsolat, tárgyszerűbb az egész. Mindezt jó lett volna felismerni a kapcsolatotok elején, ne most romoljon el.
2019. okt. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/104 A kérdező kommentje:

Miért nem kérted a barátnődet, hogy ő is szálljon be anyagilag és legyen közös a telek, majd a ház is? Neki nincs megtakarított pénze? Dolgozik egyáltalán?



mert neki panel lakás az igénye de persze nincs rá pénze ezt ellenzi albérletre nincs pénze dolgozik persze de a fizetését elszorja ruhákra meg baromságokra,én meg a kaján is sporolok hogy legyen épitőanyagra pénz meg anyámék adnak bele pénzt az anyagokra

2019. okt. 9. 10:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!