Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós kérdés. Mit tennétek...

Anyós kérdés. Mit tennétek ebben a helyzetbe?

Figyelt kérdés
10 éve van párom, ebből már 4 év házasság van. Kezdetben annyira jóban voltunk anyósékkal (falun élnek), hogy kint aludtunk náluk (külön házban), vagyis csak szerintem voltunk jóban.. Öszintén mondom jobbnál jobbakat főzött, mosott ránk, amikor kint voltunk hétvégén, és természetesen én is segítettem sok mindenben, amiben tudtam. De aztán fordult a kocka. Nem azt mondom, hogy most nem jó a viszony, szemtelen, és aljas megjegyezései vannak. Pl házasodásunk előtt anyámnak megmondta "próbálom megszeretni a fiad, de nem megy", aztán ezt letagadta, hogy nem így volt. Mindenbe beleszól, amihez semmi köze, többek között marhaságokat beszél. Aztán hagy ne mondjam, hogy a fiának (aki végtelenül ügyetlen) is van párja 8 éve, akit szintén után, mert nem ilyet képzelt a fiának, pedig rendes nő, dolgozik, ha van ideje segíti még őket is. Sokszor olyan akciós dolgokat hoz, amihez anyósom nélküle nem jutna hozzá. Nagyon utálatos dolgokat mondd róla, miközben szívből szereti a fiát. Én úgyszintén szeretem a feleségem, a kapcsolatunk csak javul az évek folyamán, reméljük áprilisban megérkezik a baba. Nagyon sok mindent leírhatnék még, a kis aljas húzásairól, eddig kibírtam, hogy ne szóljak be neki (saját házában nem is tehetem úgy érzem), de már egyre nehezebben viselem így 40-hez közel. Mit lehetne tenni, hogy végre takarékra állítsam és ne próbáljon minket fúrni? Hol követhettem én el a hibát, mikor sohasem mondtam azt, hogy nem, én ebben nem segítek? Mindig igazat adtam neki, és boldogan beszélgettem vele, a lelkét is ápoltam, amikor depresszióban volt valami olyan apróságon, amit a legtöbb ember elfogad. Szerintetek az ilyen embernek mi baja lehet? Bocsánat, hogy hosszúra sikeredett, de ez kb a ezreléke, amit mondhatnék. Kérem ne 10-20 éves válaszoljon!

2019. okt. 12. 17:05
1 2 3
 1/27 northplace válasza:
57%
Épp elég, amit leírtál. Már az is elég volt, hogy falun élnek. Nem a falusiakkal van a baj, hanem azzal, hogy feltételezhető, hogy semmi nem történik az életében, csak a monotonitás. Ennek az embernek az a baja, hogy piszkosul irigy, amiért boldoggá tudod tenni a lányát, mert feltételezhető, hogy Ő viszont nem az... A fiát úgyszintén szeretik, normális családban ennek egy apa és anya a szó szoros értelmében örül. Aztán a harag ilyen emberben azért is kialakul, mivel leírtad a fiát is, aki ügyefogyott, a Te kezedből viszont (csak feltételezem sok minden kijön). Az ilyeneket ez kimondott frusztrálja. Nem kell semmit tenned, szórakozz jót rajta, Ti pedig továbbra is szeressétek egymást. Ha nagyon a töködre lépne, akkor állj a sarkadra, és légy férfi.
2019. okt. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
68%
Ez nyilvánvalóan egy idő után unalmas. Szerintem nagyon jól tetted, hogy eddig nem szóltál be neki, nem szegtél meg olyan szabályt, ami illetlenség lenne, azonban tényleg lépj most már sarkadra. Nem nem töketlenségről van szó, hanem arról, hogy vélhetően túl diszkrét ember vagy. De mi lesz, ha megszületik a gyerek, majd ellened neveli, ha ti nem értek rá és ő rá van bízva? Lehet elég lesz a szórakozás is, ahogy írta az első, de mutasd ki erőteljesen, hogy ti ti vagytok, mint külön család. Ne paktálj le vele, és főleg ne bratyizz. Én ugyanilyen voltam, hasonló szituban, és egyszer nagyon óvatos elküldtem a halál f...ba, amikor végre egyszer nálunk volt, és okoskodott.. Na azóta lettek változások jó értelemben.
2019. okt. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
73%

"saját házában nem is tehetem úgy érzem"

Akkor meg is van a megoldás: költözzetek el.

2019. okt. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Lehet nem írtam, de külön élünk a saját lakásomban, és nagyvárosban.
2019. okt. 12. 18:11
 5/27 anonim ***** válasza:
14%
Koltozetek el 9/f
2019. okt. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%
Ha külön éltek, akkor egyszerűen a kapcsolattartást kell csökkenteni, kevesebb információt kiengedni.
2019. okt. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
71%
Akkor ritkítsátok a találkozásokat, ha még így is túl sok.
2019. okt. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
29%
Nem tudom, a család többi tagjával mennyire van kapcsolat, a saját fiával és annak párjával, lehet mindannyian össze kellene jönni és beszélni vele, hogy valamilyen (bármilyen) produktív tevékenységbe fordíthatná energiáit a pletykálás, szurkálódás helyett. Ha ez számára nem megvalósítható, ajándékozzátok meg pár bulvárújság-előfizetéssel, fizessetek elő neki bulvár tv csatornákra, kösse le magát azokkal. Mondjátok meg neki, hogy mennyire fáj nektek, hogy így viselkedik és ha másképp nem tud, élje ki magát a bulvár-történéseken, mert ti nem tehettek arról, hogy esetlegesen nem ingergazdag a környezete. Nem tehettek arról sem, hogy neki "elképzelései vannak arról kinek hogy kellene élni" "kinek milyen párt képzelt el" stb.
2019. okt. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 northplace válasza:
80%
A sorokból sajnos az jön le, hogy ő ezt kifejezetten élvezi és nem képezheti ezt tárgyalás. Lehet lenne változás, de csak rövid időre. Az információáramlás csökkentése nem hülye ötlet, de ez szintén nehéz anya-lány kapcsolat mellett. A bratyizás, ahogy valaki írta mihamarabbi beszüntetése lehet akár megoldás. Semmit nem kell neki mondanod részedről, ha kérdez illedelmesen válaszolj.
2019. okt. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
23%

Csak azt is kalkuláljátok bele, hogy ha lazítjátok a kapcsolatot, akkor majd sokkal kevésbé számíthattok rá akkor is, amikor majd jó lenne, ha vigyázna a gyerekre... Évtizedeken át... Nem biztos, hogy megéri...


"Nem tehettek arról sem, hogy neki "elképzelései vannak arról kinek hogy kellene élni" "kinek milyen párt képzelt el" stb."

Arról ő sem tehet. Azt meg esetleg érdemes lenne megbecsülni, hogy őszinte veletek. Meg lehetne látni a jó oldalát.

2019. okt. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!