Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért mi menjünk anyósékhoz?

Miért mi menjünk anyósékhoz?

Figyelt kérdés

Vicces kérdés, tudom :-)

13 éve vagyunk együtt a párommal, 10 éve lakunk együtt (már mint nem anyósékkal hanem ketten), ők a 10 év alatt egyszer jártak nálunk, amikor össze házasodtunk. Eleinte mi lementünk hozzájuk évi 4-5 alkalommal, utóbbi években meg 2 alkalomra le redukálódott ami még mindig több, mint az optimális. KB. 50 km van csak köztünk, kocsival 1 óra, tömeg közlekedéssel kB. 3. Nekik van egy rakás hitelük, mindent hitelre elven élnek, de fizetni nem tudják, ha le megyünk, hallgathatjuk egész nap, hogy nincs pénz semmire, a számlákkal így úgy el vannak csúszva kell újabb x hitel amiből ki lehet fizetni az előzőt, de maradjon is. Viszont mindig ott van náluk a legújabb telefon, és mindig van egy újabb lap tv vagy valami ilyesmi, mikor megyünk. A házuk viszont kB össze dől. Anyósom nem dolgozik, tavaly még úgy ahogy dolgozott, apósom dolgozik, Pesten a szomszéd kerületben, anyós is ott dolgozott, de akkor sem jöttek át sosem, pedig bármikor jöhettek volna. Most nem rég írtam nekik, hogy jöjjenek fel hozzánk arra hivatkozik, hogy nincs pénzük rá (apósnak a vonat bérlete adott, de autójuk is van), én a kocsinkat tavasszal eladtam. A szemükben mindig mi vagyunk a gazdag Pestiek, mi sosem vettünk semmit hitelre, az előző lakásom nyáron eladtam, és egy 4 szobás lakást vettünk, mert várandós a feleségem a második gyermekünkkel, és elsős lett a nagyobbik :)

Így viszont a feleségem nem akarom vonattal elutaztatni, ők a faluban a vasút állomástól 5 km re laknak, ha van helyi busz akkor csak 2 km, ha nincs akkor oda vissza 10 km séta, és már nehezebben mozog. Anyósék dohányoznak is, állandóan, bármikor lenn voltunk náluk mire haza jöttünk mehetett minden ruhánk a mosógépbe + hajmosás, belénk ivódott a cigiszag. És direkt nem főznek, ha lenn vagyunk náluk, vagy csak valami minimáli kaját, pl tejfölös tészta vagy vajas párizsis kenyér, ha a lányom panaszkodott, hogy éhes, és vettem neki enni a boltban, akkor jöttek azzal, hogy nekik miért nem vettem. Most születésnapi alkalom lenne a látogatás oka, mi ezek miatt nem szívesen megyünk hozzájuk, ha ők jönnének, rendelünk valamit, vagy étterem, nálunk a vendég nem éhezhet :)



2019. okt. 18. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Annak örülj szerintem, hogy nem ők mennek hozzátok. (Mondom ezt úgy, hogy nincs sem anyósom, sem apósom).
2019. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbb családban az a szokás, hogy a fiatalok mennek a szülőkhöz.


De a ti esetetekben a feleségeddel kéne megbeszélned, hogy mi legyen, ő mit szeretne, és kettőtöknek eldönteni. A leírásodból úgy tűnik, hogy nem is érdemes egyáltalán anyósékhoz menni, esetleg csak neked a nagyobbik gyerekkel (főleg ha a gyerek szeretné látni a nagyszüleit). De persze nem akarok ítéletet mondani anélkül, hogy mindkét felet meghallgattam volna.


Kevésbé komolyra fordítva a szót: szerintem hekkeld meg valahogy a tévéjüket, hogy ezek a videók menjenek rajta 0-24-ben, mert rájuk férne: https://www.youtube.com/playlist?list=PLuZt2T3kHxp15mbnjXNYC..

2019. okt. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Most gondolj bele, átmennének és kizabálnák a hűtőt, aztán meg lefektetnék az ipari kábeleket, majd összefogdodsnánk mindent a mosatlan kezeikkel.

Biztos ezt akarod?

Szerintem jobban jársz a jelenlegi verzióval.

2019. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Te elmész látogatöba, asszony és gyerek marad otthon (gyereket nem tenném ki ennek a tortúrának). Legközelebb meg vagy jönnek ők, vagy telefonban kölcsönösen sajnálkoztok egyet és mindenki marad ahol van.
2019. okt. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Tudod ki menne...én anno megmondtam anyosnak ha bent cigizik a házba el is felejtheti h majd lejárunk a babával. Persze saját házába ott cigizik ahol akar de akkor nekem meg jogom van nem odavinni a tiszta cigifüstbe a gyerekemet. Azóta kint cigizik.

Feleséged döntse el hogy szeretne e menni aztán te pedug támogasd akárhogy dönt.

2019. okt. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!