Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Utolsó utáni esély? Adjak...

Utolsó utáni esély? Adjak vagy ne?

Figyelt kérdés

Röviden a helyzet, hogy anyósomékra neheztelek még a korábbi sértő dolgaik miatt. Sokat bántottak, s úgy érzem nem szeretnek (elég nyilvánvaló a viselkedésükből, már az első perctől fogva). Nagyjából túl léptem a dolgokon, de a büszkeségem azt sugallja, hogy azok után úgy viselkedjek velük ahogy ők velem. Viszont a férjemet nagyon bántja az egész. Tudja, érzi hogy igazam van amiért neheztelek, mert nem mondja, hogy biztos nem úgy van! De közben bántja is. Ezért úgy gondoltam teszek egy két kedves gesztust a családja felé, hogy lássa én tényleg szeretném ha jó családi viszony lenne azok ellenére (holott belül folyamatosan azt érzem megint ráfaragok és nem szabad megalázkodni megint). Mindig egy olyan családba szerettem volna "bekerülni", ahol szeretnek, ahol számíthatunk egymásra! De ez nem így történt. Igazából úgy érzem - de a férjem is -, hogy anyósomék sem foglalkoznak úgy velünk, mintha nem is a családjukhoz tartoznánk. Ezen mondjuk én nem tudok változtatni, neki kellene erről az anyjával beszélni, hogy miért van ez.


A kérdésem: mennyire érdemes nekem feléjük nyitni? Tegyek egy-két utolsó utáni kísérletet a férjem kedvéért? Ti mit tennétek? Rengeteget bántottak (szándékosan is) és sosem kértek bocsánatot, pedig már az is pozitív lett volna tőlük.


Sajnos az igazság, hogy nagyon vágyok a családi közelségre és nincs. Anyósékkal olyan semmilyen vagy nem túl jó a viszonyunk (ők 10 percre laknak, de nem jönnek felénk), az én családom messzebb lakik a másik megyébe (hát sajnos ők sem törik magukat annyira, hogy meglátogassanak minket. Ezt a sérelmünket már jeleztem nekik is).



2019. okt. 19. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Ne. Nemhogy nem fog változni semmi, de a kedvességedért még hulyének is fognak nézni. Te is tudod, hogy minden ugyanúgy marad, mért csinálnál magadból bohócot?
2019. okt. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem akarlak lebeszélni semmiről de szerintem ne lépj te semmit. Hozzá fognak szólni hogy a sok bántás után még te mész oda egyszer kétszer pitizni és lehet még rosszabb is lesz. Téged bántottak és nem te őket. A férjeddel meg beszéld meg hogy vele semmi problémád nincs ő ne érezze magát kényelmetlenül ez végett. Viszont te semmi esetre ne nyiss az anyósék felé.
2019. okt. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Savlekotő ***** válasza:
54%
Ha nem jó a viszony ne erőltesd. Ha meg éreztetik h nem vagytok család tagok a saját fiukkal is az még gázzab. Nem értem ma mi van ma a családokba h le tojják egymást lealázzák,ilyen szinten,mi időnkben ilyen ritka volt,mondjuk én is tapasztaltam mert nálunk én is mindkét testvérem ki lett tagadva, de akkor is többségben összetartó családokat láttunk. Nem irigyellek.
2019. okt. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Savlekotő ***** válasza:
73%
Lábtörlő senki kedvéért ne légy amin taposhatnak. :(
2019. okt. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
2.vagyok *szokni
2019. okt. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!

Köszönöm, hogy felráztatok. Már majdnem előkerült megint a kedves énem, az önzetlen, akivel lábtörlőként is bántak sajnos...

Pedig olyan jó lenne ha önmagam lehetnék, rossz elnyomni magamban a jó oldalam és olyannak lenni mint ők. Anyósoméknál még a boldogság is egy színlelt dolog, amit a külvilág felé mutat. Persze igazából senki sem boldog náluk. Nálunk nincs színlelt boldogság a családban. Ezzel ellentétben mi megmondjuk egymásnak ha bajunk van vagy éppen egymással van bajunk! Náluk ezt sosem lehetett egyrészt anyósom miatt (aki sakkban tartotta a férjem érzelmi zsarolással a mai napig).

Szomorú, de velük szemben nekem is olyanná kell válnom amilyen ők velem. Nekem ez nagyon megterhelő, mert az embernek minden szavára figyelni kell, hogy ne mondjon olyat amivel visszaélhetnek.

Nincs igazi összetartás...

Szomorú, de az én családom sem annyira összetartó mint ahogy lehetne, de a férjemet legalább szeretik, el vannak vele. Ha nem úgy lenne, arról tudnák, mert eddig sem kerteltek.

2019. okt. 20. 06:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem lennék sem túl kedves, sem goromba, hanem egyszerűen csak önmagamat adnám, semmi plusz színház, mert az egy életen keresztül fárasztó.

Ha tudnak kedvelni így akkor jó, ha nem, az az ő bajuk.

2019. okt. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Ebből a hosszú lelkizős ömlengésből egyedül az nem derült ki, hogy te leültetted őket valaha, hogy mondják el, miért ilyenek veled, mi a bajuk?

Ha igen, tárgytalan. Plusz azt írod, már a férjed a párod. Ha már rég beleházasodtál egy ilyen családba, akkor olyan mindegy. Nem kell nekik becsicskulni, kerek-perec közöld a férjeddel, hogy tudja ő is, milyenek veled az anyjáék, sajnálod, de attól, hogy az ő anyja, te nem fogsz pincsikutya lenni. Láthatóan ő is nagy papucs, mivel arról sem volt szó, hogy a szomorkodáson kívül ő bármit tett volna. Nem kell tartani velük a kapcsolatot, sem majd az unokát vinni és kész.

2019. okt. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Senki lábtörlője ne légy. A másik oldalról nézve, azt se felejtsük el, hogy olyan családdal, amiről te írsz az a baj, hogy a férjed is onnan való. Nagyon-nagyon (iszonyúan ritkán!) esik meg az, hogy az alma messze esik a fájától. Az ilyen emberek is megsínylik azt, hogy magukban hordozzák azokat a családi lelki szemeteket, amik megkeserítik az életüket.


A férjeddel nem érdemes lelkizni: vagy olyan nőt vett el, mint amilyen az anyja, vagy az ellenkezőjét. Az utóbbi esetben ő maga is arra törekedne, hogy megvédjen a tetű szüleitől téged, hogy ne engedje azt, hogy téged a családja megalázzon, bántson, lábtörlőnek használjon. Ha a méltó társad volna, nem apuka-anyuka kisfia, akkor megfogná a kezdet, elmenne veled a Világ végére is, de egy biztos: már régen eljutott volna veled egy családterápiára, vagy párteráoiára, AZÉRT, hogy veled boldogan élhessen - a szülei nélkül. És ehhez csak az első lépés a fizikai távolság.

2019. okt. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Ami nem megy azt ne erőltesd.Akár teszel még egy kisérletet akár nem,ők ugyanolyanok maradnak.A férjrd meg próbáljon meg együtt élni azzal,hogy leszakad anyuci szoknyájáról.
2019. okt. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!