Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mikor lesz egy gyerek annyira...

Mikor lesz egy gyerek annyira értelmes hogy sajàt maga is érezze, hogy ki az aki veszélyt jelenthet szàmàra?

Figyelt kérdés
Pròbàlom röviden összefoglalni a problémàmat mert estig is eltartana ha kifejteném bôvebben. Van egy 4 éves okos értelmes kislànyom, és van egy eszetlen, szeleburdi,szétszòrt, gyerekekhez,csecsemökhöz abszolút nem értö anyòsom, aki a szomszédban lakik.Nem jàr àt hozzànk, mert apòsommal azon az elven vannak,hogy egy szülönek kötelessége a nagyszülöhöz vinni az unokàt.Nagyon jol van ez így, legalàbb nem jàr àt,igy ezzel nem tetézi a meglévö gondomat.Mint anyòsra, mint emberre nem tudok rà rosszat mondani, a kislànyomat is nagyon szereti, de sajnos màr újszülött koràban levàgtam hogy egyàltalàn nem ért a babàkhoz, szörnyen buta, így hàt nem engedtem neki semmit,azon kívül hogy néha felvegye. Ahogy teltek a hònapok, az évek,csak erösödött bennem az érzés.Soha egyetlen percre nem biztam rà a kislànyt, pedig ö szerette volna,soha nem hagytam magukra, ha nàluk voltunk, így volt többször olyan szitu hogy tragédiàt elöztem meg azzal, hogy nem hagytam hogy egymaga legyen a lànyommal akàr egy percet.Egy héten 1x megyünk hozzàjuk, a férjem ragaszkodik hozzà, nagyon szereti,tiszteli a szüleit,mert egyèbkènt jò emberek.A kislànyom, ahogy nö, a nagymamàval kapcsolatban egyre nehezebb a dolgom vele.Nagyon szereti, ragaszkodik hozzà, azt mondja hogy imàdja mert a nagyi olyan muris, és rengeteget lehet vele bohockodni.Ö még nem làtja hogy ezek a bohockodàsok, idétlenkedések mögött mennyi veszély fenyeget, és ha bizony anya nincs ott, és nem figyel akkor akàr nagyobb bajok is történhetnek.Boncolgathatnàm, magyaràzhatnàm még ezt, de màr így is nagyon hosszúra sikeredett.Hétköznapokon nincs àtjàrkàlàs,de ez is idö volt,mire a lànyom megértette.Pròbàlkoztam màr több mindennel,beszéltem a férjemmel erröl,söt magaval a nagymamàval is pròbàlkoztam, de annyira sötét szegény hogy akàr a falnak is mondhattam volna.Egy szò mint szàz, nincs vàltozàs,a kislànyomat nem szeretném eltiltani töle,jò lenni kb csak havonta menni hozzàjuk,de ez is kivitelezhetetlen,mivel a szomszédban laknak.A kislànyom is minden pénteken kérdezi hogy ugye megyunk a mamahoz holnap?Nem tudom mit lehetne ezzel az egesszel kezdeni ugy hogy senkivel ne legyen harag,a kislanyom ne törjön ki hisztibe,mert egymagàt nem engedem a nagymamaval lenni. Màr csak az idöben reménykedem hogy eljön az az életkor amikor megérti hogy miert utàlok àtmenni,miert nem engedem hogy egyedul legyen a mamàval,mitöl òvom és féltem.Egyébként ezt nem csak én làtom így a csaladban.Lejött a szüleimnek is,pedig nem sokat talàlkoztak, a sògornöimnek, a nagyobb unokàknak.Sògornöim szinten ugyanigy voltak ezzel,amikor kicsik voltak a gyerekeik, mint én,tehàt nem én túlzom el a dolgokat.Felnevelt anyòsom 4 gyereket, bele sem merek gondolni hogy hogyan,koraszülött volt az összes gyereke mert végigbagòzta a terhessegeit,kettönek voltak ezmiatt eü.gondjai is.Mi a véleményetek?Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?
2019. okt. 22. 08:26
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
86%
Mit csinál a mama, amitől óvod ,félted a gyereked?
2019. okt. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
89%
de mi az amiket konkrétan csinál anyósod? ami miatt fėlted a kislanyod?
2019. okt. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
16%

Anyóstól olyan messze kell költözni, hogy papucsban ne tudjon átmenni. Nagy igazság, de valamiért az emberek szeretik a saját bőrükön megtapasztalni.

Nem igazán tehetsz semmit, azon kívül, hogy továbbra is felügyeled.

2019. okt. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit,mielött megkerdezné valaki hogy a férjem hol van ilyenkor. Ö is ott van,làt,tud dolgokat,de öt sokszor apòsom lefoglalja ezzel azzal,így annyi mindent nem làt,nem tud mint én. Azt mondja, hogy annyit tudunk csinàlni hogy figyelünk, vigyàzunk ha ott vagyunk. Még ö sem mondta soha hogy az ö anyja segitseget kerjuk ha van valami es egy par orara vigyazni kellene a nagylanyra,vagy nagyon nagyon ritkan elöfordul hogy el kellene hozni az ovibol.Ilyenkor az én Anyukam jon aki 30 kmre lakik. És anyoséknak így sem esik le hogy mi a helyzet, pedig ott laknak 50 mre tölunk.
2019. okt. 22. 08:44
 5/54 anonim ***** válasza:
75%

A gyerek értelmesnek születik. Az IQ-ja ugyanakkora, mint felnőttként, csak a személyisége éretlen.


Ha te jól neveled a gyerekdet, akkor az anyósod nem tud kárt tenni benne, mert lehet, hogy buta, lehet, hogy megbízhatatlan, de az még nem egyenlő a gonosszal. Te viszont nagyon rossz anya vagy apa leszel, ha az unokájától eltiltod a nagyit és viszont. Szükségük van egymásra.


Nem kell agyonvédeni egy gyereket, csak oda kell rá figyelni. Tudnia kell azt, vagy inkább belül biztosan éreznie, hogy ha bármi baja van, bárkihez fordulhat segítségért. A legtöbb gyerek megérzi, és meg is lehet tanítani neki, hogy pl. a cukrosbácsi veszélyes, de azért a szomszédban lakó nagymama még nem az ördög maga és a gyerek nem fog elveszni 200 m-en. Vidd el a gyereket oda, hagyd a nagyinál és nem aggódj.


Neked azt ajánlom, hogy engedd lazábbra a gyerekedet és minden kapcsolatodat. Az írásodból is az látszik, hogy nagyon kevés levegőt engedsz magadnak is, másoknak is. Tömbösítesz, nem tagolsz, és a központozások után nem teszel szünetet (mint oly sokan). Ez kézírásban is gáz, de itt is jól látom, hogy mi van mögötte. Ne aggódj, és ne kontrolálld a gyereket agyon!

2019. okt. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
88%

Mit csinál a mama?


Ez a sztori így nagyon egyoldalú, nem tudjuk megmondani hogy abszolút igazad van-e, vagy csak túlreagálod, túlfélted a kislányt.

2019. okt. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
87%
Írhatnál konkrét példákat, miért gondolod, hogy alkalmatlan vigyázni az unokájára.
2019. okt. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
88%

Hosszú lére eresztetted, de semmi konkrétumot nem írtál, milyen veszélyes helyzeteket teremet anyósod.

Az viszont ténykérdés, hogy 4 gyereket fölnevelt.

Az is ténykérdés, hogy a lányod boldogan menne minél gyakrabban a nagymamájához.

Az egyetlen, amit megtudtunk, hogy anyósod erős dohányos, és nem volt tekintettel a saját születendő gyerekeire sem, úgy szívta. Valószínűleg most is, a kisunokája orra alá is bagóz. Ez kétségkívül helytelen, ezt el lehet mondani a kislánynak és a nagymamának is.

De ez nem indokolja, hogy ne hagyd ott náluk 1-2 órára, pláne, ha az udvaron lennének.


Szóval, egyelőre a problémádat sem értem. Ha érdemi választ akarsz, akkor írj konkrét helyzeteket, amiket te a gyerekre veszélyesnek ítéltél. Ha nincs más (ill. erősebb) ellenérved, mint a dohányzás, akkor túlreagálod és a gyakorin oly jellemző zsigeri anyósutálat beszél belőled.

2019. okt. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
Nem akartam konkrétumokat írni, de ha màr ennyien kérdezitek akkor itt van pàr példa: újszülött koràban sokat csuklott, a nagymama felvette, elkezdte ijesztgetni,dobbantgatott vele, es kiabalt, hogy felsírjon, hogy elmúljon a csuklàsa. A wcn voltam,ugy rohantam ki mert azt hittem elejtette a kislanyt. 5 honapos volt,felhuzta ülésbe, és elengedte,és el kezdett kiabalni hogy ül a kislàny. Szegény nyaklott elöre,mivel még nem tudott önàlloan ülni. Egy éves volt, körömvàgo ollòt adott neki jàtszani.Mire elbírtam venni az egyiket, ott volt a màsik is a kezébe.Hadonàszott az ollòval és a nagymama homlokàba kötött ki az ollò, kb 1 cmre a szemétöl. 2 éves volt,kiborította neki a tàskàjàt hogy nézzük meg mi van a mama tàskàjàban. A lànyom rögtön a paprikaspayert nyúlt, a mama meg vihogott nagyokat. Kiborított neki egy marék apròpénzt hogy jàtszon vele. Fél éves volt, nyers répàt akart neki adni. Belenyúlt a macskaalomba, azon is jòt vidult.Mit mesèljek még??? Ezek utàn senki ne csodalkozzon hogy féltem és eszetlennek tartom.
2019. okt. 22. 09:03
 10/54 A kérdező kommentje:

Szò sincs anyòsutàlatròl, mint irtam is, ezen kívül nem tudok rà rosszat mondani.

Nem, eszem àgàban sincs tiltani töle, csak nem bànnàm ha nem kellene minden héten menni.

A bagòròl leszokott 10 éve, ezzel nincs gond.

Szeretem a kislànyomat, úgy gondolom, és màsok is úgy gondoljàk hogy szèpen neveljük. Az igaz, hogy n em tartozom a nagyon laza és mindent megengedek szülök tàboràba de igenis hogy engedek neki levegöt. Boldog,kiegyensúlyozott gyerek egyébként.

2019. okt. 22. 09:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!