Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom ellenem hangolja a...

Anyósom ellenem hangolja a gyerekeimet. Mi csinálják?

Figyelt kérdés

Olyanokat mond a fiaimnak és a lányomnak, hogy én folyamatosan bántom őt, holott ez nem igaz, mert ő bánt engem.

Szóltam a férjemnek is, beszélt is az anyjával, de a helyzet nem változott.

Eltiltani a gyerekeimet nem nagyon akarom. Egyszer próbálkoztam már vele, hogy hátha észhez tér a vénasszony, de nem.

Az lett a vége, hogy az egyik fiam megharagudott rám, a lányom meg hisztizett.



2019. nov. 2. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Ott anyósod előtt tisztazd a helyzetet !

Gyerekek előtt, szemtől-szemben !

2019. nov. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Elsö közben a pároddal tisztázd a helyzetet.

Második lépés, hogy a gyerekek, férjed és anyós elött közlöd, hogy ne hazudozzon, és helyreigazítod az állításait!

Harmadszor nem engeded a gyerekeket oda, ha nem képes normálisan viselkedni!

2019. nov. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Egyszerű: ne engedd a gyerekeidet a közelébe. Ha szándékosan ellened hergeli a gyerekeket, akkor azzal nekik árt a legtöbbet, de neked is nagyon sokat. Ilyenkor az a megoldás, hogy nem szabad egy ideig a gyereket a nagyika közelébe engedni. Beszéld meg a férjeddel is ezt, fontos.
2019. nov. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
1-2 válaszolóval értek egyet.
2019. nov. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Milyen gonosz bzi emberek vannak! :( Ne engedd a kozelebe oket es Te is szakitsd meg anyossal a kapcsit. Gyerekeknek meg mondd el erthetoen!
2019. nov. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

hànyingerem van az ilyen anyosoktol...

Allandoan problema van velük

Nalunk is jatsza az eszét...

En sem akarom összerugni vele a port de ugyerzem nincs mas valasztasom.Nem tanulnak semmiböl

2019. nov. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

A gyerekek jelenlétében vond kérdőre anyósodat, hogy miért hazudozik nekik rólad.

A gyerekeket eltiltani öngól: a gyerekek szeretnek a nagymamájukkal lenni, tehát emiatt csak utálni fogják az anyjukat. Így lehet a legkönnyebben anyjuk ellen hangolni őket.

A gyerekekkel négyszemközt (azaz hatszemközt) lehet beszélgetni arról, hogy a nagymama nem mondott igazat, és példákat mondani arra, amikor ő bántott téged.

2019. nov. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Hány éves anyósod és hány évesek a gyerekek?
2019. nov. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Kell lennie jogi megoldásnak, hogy ha nem hagy fel a gyerekek lelki terrorizálásával, az anyjuk ellen fordításával, akkor távol tartást kérsz, s csak a gyámhatóság jelenlétében találkozhat velük.


Ha a gyerekek előtt ingerülten kiosztod, akkor nyert ügye van, mert akkor mondhatja nekik, hogy "na, ugye, mondtam, hogy anyátok engem mindig bánt, sérteget".


Az anyósom is próbálta a lányommal. Azt hazudta neki,

hogy én nem főztem, és a fia hazajárt egy jót enni.

A lányom kikérte magának, hogy a "nagyi" hazudozzon rólam, mert pontosan emlékszik a legkisebb kora óta, hogy minden áldott nap főztem, mert egyikük sem akart a menzán enni, az apjuk meg napközben csak valami

hideget kapott be munka közben.ű

Óvatosan, nehogy visszafele süljön el.

Azt mindig mondanám nekik, hogy szeressék a nagymamát, beszélgetnék velük, hogy mi az, amit a nagymama a legjobban tud (pl. akár a palacsinta sütés, vagy bármilyen süti stb.). Érezzék, hogy nem neveled őket a nagymama ellen.

Viszont beszéld meg velük alkalomadtán, hogy

a nagymama, sajnos, féltékeny alkat, ezért

hord össze mindenféle butaságot.


A férjed meg a gyerekeket kellene megerősítse, hogy

ha az anyukámat, apukámat szidja, akár a nagymama,

azt kérjék ki maguknak.

köszöntsék fel, látogassák meg, stb.

2019. nov. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én nagymamám is ezt csinálta (apai) velem. Aikor elég nagy lettem, és megmondtam neki, hogy amiket anyuról állít, az nem igaz, onnantól kezdve nem volt kíváncsi rám.
2019. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!