Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Gonosz vagyok, amiért félek...

Gonosz vagyok, amiért félek átmenetileg anyósomékkal összeköltözni?

Figyelt kérdés

Hamarosan kisbabát szeretnénk, viszont ehhez el kellene költöznünk. A párommal külön kasszán vagyunk, nem is akarna közösködni soha senkivel. Egyedül akar házat venni, a szülei segítségével (jelenleg a férjemmel kettesben abban a lakásban lakunk, amit a szülei vettek a páromnak és a tesójának). (Mondtam, hogy ha kell felveszek hitelt, mert nem engedhetnék meg magamnak egy fél házat sem, de nem akarna úgysem közösködni velem.)


Az anyósomék is szeretnének elköltözni, azt mondták hozzánk minél közelebb, hogy majd ha idősebbek lesznek tudjunk nekik segíteni és ők is sokat unokázhassanak. (Én ettől az egész helyzettől tartok sajnos kicsit.) A férjemnek van egy nővére is, aki szeretné, hogy az ő környékükre költözzenek a szüleik, de ők inkább a mi környékünkön szeretnének élni.


Hogy még a párom gyűjtögethessen pénzt azt találták ki a szüleivel (a közös ikerház elvetése után), hogy először vesznek ők nem messze a mostani lakhelyünktől egy házat, ahová mi a férjemmel odaköltözünk azonnal csak ketten, majd ha ők eladták vidéken (tőlünk 1,5 órányira) a jelenlegi házukat (azt mondták kb 1 évig úgysem akarnának elköltözni) ők is odaköltöznének, és pár hónapig lehet együtt laknánk, amíg a párom nem venne saját házat. (Ingatlanár csökkenésre várnak, ezért "centizik" ki a hónapokat.)


A férjem nagyon jó kapcsolatban van az anyukájával: naponta többször telefonálnak. Nekem is jó az anyósommal a kapcsolatom, többször kiálltunk egymás mellett a férjemmel szemben és nagyon sokszor segít minket (például küld a fősztjéből, mert tudja, hogy a suli és a munka mellett kb alig jut rá időm, de egyébként sosem kérek semmit és ha akarna is valamit adni és elfogadom és nehézkesen teszem). Mondtam a páromnak, hogy tartok ettől az összeköltözős dologtól, mert teljesen más az életritmusunk (az anyukája nem dolgozik és tényleg egész nap pörög, takarít, nyughatatlan, én sajnos kicsit rendetlen vagyok, tanulok és sulizok, kimerült vagyok sokszor, nehéz lenne együtt élnünk), de a legjobban attól tartanék, hogy, ha nekünk kisbabánk születne, akkor az anyósom abban a pillanatban átakarna hozzánk, pedig én csak 3-asban szeretnék lenni.

Erre a férjem teljesen kiborult, hogy én mennyire gonosz vagyok és hálátlan, mert a szülei mennyit segítettek eddig nekünk az életben (ez így is van, bár sosem kértem semmit és valójában nem is én fogadtam el), más nő örülne ennek, nézzek magamba, én utálom a szüleit stb... Kifordult magából... Az én szavam a szüleiével szemben semmit nem ér.


Neki finoman mondtam (mert minden szót visszamond az anyukájának), de egyébként rettegnék attól, hogy az anyósom (akit egyébként tényleg nagyon szeretek!) mindenbe bele szeretne szólni és állandóan velünk akarna lenni, mivel ő sajnos sokszor unatkozik, amíg a férje dolgozik és így legalább itt lennénk neki mi. Ha lenne gyerekünk akkor főleg (múltkor viccesen egymás után 3x-4x mondta, hogy csináljuk már úgy, hogy fiú legyen az unokája, mert neki már van 1 lány unoka a lányától és kell 1 fiú is, mondtam neki, hogy nem fogok semmit befolyásolni és ilyen alapon a szüleim fordítottan kérhetnék, hogy kislány legyen, mert a mi családunkban csak fiúk vannak). Amikor az esküvőnket szerveztem, akkor dátumokat szeretett volna mondani és ragaszkodott ahhoz, hogy templomi is legyen. (Végül a templomit halasztottuk.) Félnék, hogy a minden nap nálunk lenne az unoka miatt és semmi szabad terünk nem lenne. Múltkor viccesen megjegyezte, hogyha vesznek házat és még hivatalosan nem is költöznek bele, csak mi, akkor feljön néha hozzánk 1-1 hétre.


Gonosz vagyok azért, mert félnék összeköltözni velük? És attól is, hogy közelköltözzünk egymáshoz.


Lehet csak túlságosan megszoktam, hogy 6 éve távol élünk a családunktól és túlságosan élvezem?



Igyekszem röviden összefoglalni:



2019. nov. 5. 20:43
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
93%

Ez még gondolatként is borzasztó.

Minek akarsz egy ilyen embernek egyáltalán szülni? Az meg, hogy anyósod már így előre közli, hogy majd idősebb korukban segíthettek? De jó, köszike.

2019. nov. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagy gonosz, de úgy tűnik neked ebbe semmi beleszólasod nincs :(
2019. nov. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 Savlekotő ***** válasza:
90%
Menekülj ebből a családból-
2019. nov. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
90%

1. Anyóssal összeköltözni igen rossz ötlet, föleg, ha szeret mindenbe beleszólni.

2. Ha a párod ennyire anyuka kisfia, akkor nem igazán mernék rá bármiben is számítani.

3. Ilyen kapcsolatba SEMMI ESETRE SEM szülnék gyereket, mert ebböl vagy válás lesz, vagy te leszel teljesen elnyomva.

4. A helyedben nem azon törtém a fejem, hogy HA lesz egy gyerek, akkor mi lesz, hanem minél elöbb a saját lábamra állnék, adott esetben egy válás árán is.

2019. nov. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
90%

1. Nem mentem volna olyanhoz aki nem engem tekint és a gyerekét egy családnak hanem anyuka van az első helyen

2. Nem közösen vesztek házat de anyuka kívánsága szinte parancs?


Én nem élnék így. Mi egy községben élünk, sétával kb 30 perc de nekem sokszor ez se tűnik elég távolinak. Bízz a megérzéseidben!!!

2019. nov. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
98%
Gyerek mellett, hogy lesz nem közös vagyon? Ha kiesel a munkából, akkor mi lesz? Gondold ezt át még párszor, mert nagyon megütheted magad.
2019. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
93%

Ennek a mesének se füle, se farka.

“a férjemmel kettesben abban a lakásban lakunk, amit a szülei vettek a páromnak és a tesójának”

Akkor miért nem maradtok egyszerűen ebben addig, míg összegyűlik neki a pénz? És akkor senkinek sehova nem kell költöznie. Tessék, meg is oldottam az egész (képzeletbeli) család problémáját.

2019. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy előttem írták, sok más itt a probléma. Az anyós, aki a leírás alapján egy kotnyeles, parancsolgató nő, akut nem akarsz a közeledben tudni, "de amúgy nagyon szereted", (legalább magadnak ne hazudj), az kisebb probléma, mint a kontrollfreak, anyuka kicsi fia férjed, aki semmibe vesz téged. De tudod mit, szüljél neki és szenvedj(etek mind). Alád rakták, raknák a házat, lakást, mi egymást, így joggal (gondolják ők) szólnak bele mindenbe. Eddig gondolom haptákba álltál nekik...

Lehet, hogy erős, de ez az igazság.

2019. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
91%
Nincs olyan indok, hogy gyereket szüljek ettől a pasitól.
2019. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 Savlekotő ***** válasza:
83%
Bio díszletnek minek házasodni? Ma annyi ilyen faék nő van..
2019. nov. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!