Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Muszáj anyósomhoz költöznöm?

Muszáj anyósomhoz költöznöm?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: karácsonyra ki kell költöznünk az albérletünkből, de az épülő házunk még nincs kész, ezért az egyetlen megoldás, hogy anyósomhoz költözünk pár hétre.. A problémám az, hogy laktunk velük 5 évet, amiből én köszönöm szépen, de nem kérek. (Nagyon sok durva dolog történt, amit most nem részleteznék)

Arra gondoltam én inkább a testvéremhez költöznék addig, a szomszéd faluba.. Ezt a vőlegényemnek még nem vetettem fel, de biztos egyébként, hogy nem fog neki tetszeni. Ti mit gondoltok erről? Nem akarom tönkretenni az idegzetemet, fél óra is elég ott, nem hogy hetek.. A tesómnál egyébként külön emeletünk lenne, saját fürdővel,de párom meg ezt nem fogja bevállalni. Ti mit tennétek?



2019. nov. 11. 10:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
6%
Miért kell kiköltöznötök? Miért nem időzítettétek akkora a kiköltözést, mikor nagyjából kész a ház? A tulajdonos nem tudja pár hónapra meghosszabbítani a szerződést?
2019. nov. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Mennék, és a párodat se értem, ha nem vállalja, ismerve az 5 év során felmerült konfliktusokat. Nem is értem, ezek után miért merült fel az anyós, ha van alternatíva?
2019. nov. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Közös ház valakivel, akivel ennyit sem tudsz megbeszélni, itt kell megszavaztatnod? Az oszt’ igen, kislány.
2019. nov. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Most egyáltalán nem ez a lényeg, de egyébként azért, mert eddig 1 hónapos csúszásban vagyunk a munkások miatt, mert sokszor elfelejtettek eljönni.. A főbérlővel pedig már minden le van beszélve, meg van az új albérlő aki a helyünkre jön.
2019. nov. 11. 10:09
 5/21 anonim ***** válasza:
57%

Nem ez az egyetlen megoldásod. Nyugodtan bérelhettek egy lakást addig, bevállalva azt, hogy a kaució elveszik, mivel nem fogtok ott élni a (feltehetőleg) aláírt szerződésbe foglalt ideig.


Gondolom ez nem tetszik, mert sokba kerülne. Üljetek le megbeszélni. A párod is jó fafejű lehet, ha nem költözne oda a testvéredékhez, ahol gondolom a leírtak alapján, bőven több magánszférátok lenne.

Amúgy az én párom biztos nem vállalná be, hogy külön éljünk akárcsak egy hetet is, inkább kivennénk valamit, hogy valamelyikűnk engedne..

2019. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Parod miert nem akar a testveredhez koltozni?


Megj.: Szerintem is nagy baj, hogy olyan emberrel tervezel kozos jovot, akivel ezt nem tudod megbeszelni.

2019. nov. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Ha a házatok nem lett kész a megbeszélt időre, az a kivitelező hibája. Vegyetek ki másik albit, kérjetek számlát a lakbérről, rezsiről, kulcsátadásnál pedig nyújtsátok be, hogy nektek ennyibe került a csúszás.

A pár hét simán lehet pár hónap, ugyanis karácsonykor biztosan nem fog dolgozni a brigád, na meg hóban fagyban sem, örülhettek ha tavasz végére kész lesz.

2019. nov. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem írtam, hogy nem tudom vele megbeszélni, csak, hogy még nem vetettem fel neki. Légyszíves ne ezzel foglalkozzatok.
2019. nov. 11. 10:17
 9/21 anonim ***** válasza:
68%

Esélytelen, hogy a házba költözzetek?

Én ecy szobát gyosan megcsináltatnék lakhatóra ha az lehetséges és oda költöznék be!

2019. nov. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

De ezt miért ide írod? Van egy vőlegényed, akivel annyira komoly a kapcsolat, hogy közös házatok lesz.

Ülj le vele és mondd el neki őszintén, hogy nem akarod megbantani, tudod hogy a családja, de nem szeretnél odakoltozni, nehéz volt az az 5 év számodra. Stb.

Szerintem ez nem akkora dolog, hogy ne tudjátok megbeszélni.

Amúgy meg a legegyszerűbb, ha bereltek arra a pár hétre.

2019. nov. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!