Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomnak van igaza?

Anyósomnak van igaza?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves lányunk, és megkért anyósom, hogy vigyem el vásárolni. Miután beültettem a gyereket a kosárba, a kezébe adtam egy füzetet, meg filctollat, hogy rajzoljon és ne hisztizzen, míg mi vásárolunk. Mikor már az 5. Színt vettem elő a táskámból és adtam a gyerek kezébe, már teljesen ki volt akadva, hogy elkényeztetem a gyereket, meg hogy így egy óráig tart bevásárolni, hogy a fél lakást a gyerek kezébe adom a táskámból. Én mondtam neki, hogy pont azért csinálom ezt, hogy ne hisztizzen a gyerek, mint maga.


Anyósom szerint nyugodtan hisztizhetett volna, legalább gyorsan túl lettünk volna a bevásárláson, és utána a gyerek is tudott volna otthon nyugodtan rajzolni.


Szerintem meg ha el lehet kerülni a hisztit, azzal, hogy 20 perccel később végzünk, akkor miért ne legyen egy nyugodt és kényelmes bevásárlásunk, ordító gyerek nélkül?


2019. nov. 11. 12:58
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
73%
Szerintem neked van igazad! Hisz a te gyermeked te ismered,hogy mivel kerülhetitek el a hisztit! Megértelek,kellemetlen lenne egy síró gyermekkel végig vásárolgatni az üzletben plusz még Anyós is ott van aki a saját "gondjával" van elfoglalva!
2019. nov. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%

"...hogy ne hisztizzen a gyerek, mint maga."

Erre mit reagált? Én meny vagyok, de ha ilyet mondana nekem bárki, tuti kikérem magamnak.


Részben igaza volt. Lehet, hogy elképzelődött volna úgy is, hogy nem szórakoztatod.

Amikor gyereket hallasz sírni vásárlás közben, az nem mindig ugyanaz a gyerek. Egyszer az egyik máskor a nyugodtabb gyerek zendít rá valamiért.

Én is inkább gyorsan lekapom, ami a listán van, minthogy órákig lötyögjek. Azt meghagyom a bevásárló központra és nem egy mezei bevásárlásra.

2019. nov. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nyílván ha csak tejért, meg kenyérért ugrunk be a boltba, énis sietek, és nem szenvedek azzal, hogy 10 percig kotorászom a táskában a filctollért, mikor 5 perc alatt végeznénk. De itt nem erről van szó. Anyósnak is, meg nekem is havi bevásárlás volt, ott találtuk ki mindketten mit főzzünk, így nem akartam szenvedtetni 1 órán keresztül a gyereket azért, hogy ne másfél óra legyen a bevásárlás, csak 1 óra.
2019. nov. 11. 13:10
 4/21 anonim ***** válasza:
57%
Én is a fél lakást viszem ha megyünk valahova és nem azért nem hagyom hisztizni mert hogy huuu mit mondanak máshok hanem mert akkor vagy a másikra nem tudok figyelni vagy bevásárolni nem tudnék (bár nagyon ritka a hiszti szerencsére) inkább megelőzöm ha egy mód van rá. Pár percel később érünk haza de mindenki boldog :)
2019. nov. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%

Remélem azért léteznek még olyan gyerekek, mint amilyen az enyém volt, akit nem kellett 0-24-ben szórakoztatni és nem ordított végig egy vásárlást, miközben tologatva volt a bevásárló kocsiban. Mondjuk én meg is bolondultam volna.

Egyébként senkivel sem szeretek csordában vásárolni, (anyóssal sem!) mert akkor nem tudok csak a vásárlásra figyelni és lehagyok valamiket.

Ha mégis elkerülhetetlen valamiért, akkor már a bejáratnál mondom, hogy váljunk szét, mindenki intézze a saját dolgát és majd a kocsinál, vagy a kávézóban találkozunk.

2019. nov. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
33%

Sajnos az anyósodnak volt igaza!

Egyébként sem tanácsos vásárláskor percenként a táskádba nyúlni, mert hamar a biztonságiőr irodában találhatod magad.

2019. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%
Nem látok benne kivetnivalót, hogy lefoglaltad a gyereket, míg vásárolsz. A gyerekek sem egyformák, vannak nyugodtabbak, akik simán ellesegetnek egy darabig és vannak örömozgók, akik nem tudnak egyhelyben ellenni egy percig sem. A Te gyereked, ha Te ezt így látod jónak, hogy a kezébe adsz 5 filcet, akkor az így van rendjén. A gyerek nevelése a Te felelösséged, nem az anyósé. az anyósnak lehet eltérö véleménye, amit megoszthat Veled, de csaskis normális hangnemben és lehetöleg ne a gyerek elött.
2019. nov. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%

"...havi bevásárlás volt, ott találtuk ki mindketten mit főzzünk,..."

Ha nem a boltban akarnátok kitalálni egy hónapra előre, hogy mit főzzetek, hanem szervezetten, előtte tájékozódva az akciókról listával mennétek, akkor nem járna ekkora cirkusszal a bevásárlás.

2019. nov. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

2 évig dolgoztam pénztárosként a diákéveim alatt, kérlek, a mostani kereskedelmi dolgozók (és a többi vásárló) nevében, hogy továbbra is foglald el a gyereket, mert rohadt idegesítő egy 10 órás műszakban óránként 2-3 visító gyereket, meg a türelmetlen, gyereket “nevelni” próbáló, ordibáló szülőt hallgatni.

(Vagy el se vidd)

2019. nov. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Öszintén szólva négy gyerekem van, már kinöttek ebböl a korból, de soha nem jutott volna eszembe, hogy a bevásárlás alatt rajzoltassam vagy más szórakozásra szükségük lenne. Ennek ellenére nem hisztiztek, elnézelödtek, és szépen elvoltak magukban. (És én is nagybevásárlásokat tartok mindig, nem 10 perc!)
2019. nov. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!